Edmonton şehrinde (Kanada) yaşam: altyapı ve iklim 2019

Edmonton şehrinde (Kanada) yaşam: altyapı ve iklim 2019
17.07.2019

Edmonton şehrinde (Kanada) yaşam: altyapı ve iklim 33

Edmonton şehrinde (Kanada) yaşam: altyapı ve iklim

Edmonton şehri yönetim merkezidir.Alberta'nın Kanada eyaleti. Kuruluşunun resmi tarihi 1795'dir. Başlangıçta, yerleşim bir karakol haline geldi ve daha sonra ülkenin kuzey-batı kesiminde kültürel ve ekonomik yaşam merkezi haline geldi. İki yıl önce en ilginç megalitlerin listesine dahil edildi, yaz aylarında ziyaretler önerildi.

Bununla birlikte, Edmonton (Kanada) çağrılamazülkenin turist Mekke'sidir. Ancak kendi topraklarında çok sayıda müze ve sanat galerisi var, bazıları bölgenin çok ötesinde biliniyor. Kârlı ve keyifli alışveriş için sınırsız fırsatlar sunan alışveriş merkezleri ve Mall of West Edmonton.

edmonton canada

Yerel hava terminali yolcu kabul ederAvrupa ve Kuzey Amerika'dan gelen uçak. Pistleri şehirden on kilometre uzaktadır. Havaalanı, toplu taşıma araçlarına hizmet etmiyor. Bunun yerine, rota şehrin kalbinde biten özel bir transfer çalışır. Edmonton (Kanada) gezisinin masrafı 15 CAD'dir. Taksi hizmetleri dört kat fazla mal olacak.

Oraya otobüsle gidebilirsiniz. Yerel otobüs istasyonu, Calgary, McMurray, Red-Dire ve eyaletlerin diğer yerlerinden uçuşlar kabul etmektedir.

Alberta'ya kadar trenle seyahat etAşağıdaki, ucuz bir zevk değildir. Bununla birlikte, yerel demiryolu için geleneksel olan birinci sınıf hizmet, tüm ilave masrafları telafi etmekten daha fazla.

Hava koşulları

Edmonton (Kanada),Kıta iklimi hakimdir. Bu yerlerde kış ve yaz ülkenin diğer bölgelerinde olduğu gibi daha belirgin, ancak daha yumuşaktır. İlk sıcak bahar günleri Mayıs ayında bölgeye gelir. Bununla birlikte, Haziran ortasına kadar, meteorologlar keskin bir soğutmayı dışlamıyorlar. Sıcak yaz Eylül ayının ikinci yarısında yok oluyor.

Edmonton (Kanada) hava durumu kasaba halkını şımartıyorsıcak Temmuz geceleri. Bu periyot boyunca, gündüz hava sıcaklığı okumaları bazen 30 ° C'yi aşar. Kıtanın kuzeyinde olduğu gibi, Alberta'daki nem seviyesi nispeten düşüktür. Ekim ayında termometre çubukları 10 ° C'nin altına düştü. Ocak ve Şubat en rüzgarlı aylardır, ancak diğer illerde olduğu kadar soğuk değil.

Müzeler ve turistik yerler

Bölgenin tarihine kendinizi bırakın ve nasıl olduğunu öğrenin.Edmonton (Kanada) gelişti, yerel müzeyi ziyaret etmek mümkün. Fort Edmonton Parkı denir. Geleneksel sergilere ek olarak, konuklar kostümleri ve tiyatro gösterilerini izleyebilirler. Kraliyet Alberta Müzesi'nde bir yürüyüş birkaç saat sürecek. Buna ek olarak, petrol çıkarma ve telefon setleri adanmış sergilere katılmak için değer.

Şuradaki hava durumu: edmonton canada

Kuzey Kutbu enlemlerinin flora ve faunasının dünyasına bir bakışMilli Parkı Elk Adası'nı davet ediyor. Araba ile sadece bir saat uzaklıkta - ve sen oradasın. Ziyaretçiler sadece ayıları, kurtları ve geyikleri değil, aynı zamanda kayak yapmak, bir tur golf oynamak veya kanoyla yüzmek için de bir esintiye sahip olabilirler.

olaylar

Edmonton (Kanada) şehri birçok kişinin evi oldumüzik festivalleri. Yıl boyunca Alberta, yaklaşık otuz farklı yarışmaya ev sahipliği yaptı. Saçak en büyüğüdür. Her yıl bölgeye yaklaşık 500 bin müzik sever katılıyor.

Açık hava tadımının bir üyesi olKültür Günleri organizatörleri ve Edmonton Tadı. Gözlemci mahkemesine kendi mutfak başyapıtları kırk yerinin sahipleri ve idari merkezin lokantaları tarafından alınır.

Senfoni Festivali kapsamında SenfoniGökyüzü yaz mevsiminin yüksekliğinde tutulur. Bunu başka bir müzikal etkinlik olan Edmonton Halk Müziği izler. Halk müziği sanatçılarının çalışmalarına adanmıştır.

Kent efsaneleri

Alberta'nın başkentinin kartviziti bir binadır.Bugün, eyaletin Yasama Meclisi'ne ev sahipliği yapar. Kalenin bulunduğu yirminci yüzyılın başına kadar bir yer kaplar. Açık ve özgür, geleneksel ve aynı zamanda modern - bu şu andaki Edmonton (Kanada). Fotoğraflar bunun en iyi kanıtıdır.

Edmonton kanada

Antik Saskatchewan Nehri şehri iki kısma ayırıyor,Çok seviyeli köprüyü bağlar. Yatağında su asla ısınmaz, bu nedenle en sıcak yaz saatlerinde bile yıkanmaz. Dağlarda yüksek kaynaklıdır ve buzul kökenlidir.

Başka bir turistik cazibe ve bir fırsatYerel gururu - uzak Avustralya'dan Edmonton'a getirilen eski bir tramvay. Onun yaşı uzun elli yılı geçti. Kompozisyon, Jasper Caddesi boyunca ilerler, Aşağı Kent'in sokaklarında dolanır. Yolculuğu boyunca, şimdi ve sonra, şehrin tarihini anlatan bilgi işaretleri var.

edmonton kanada resimleri

Çin mahallesi

Edmonton'da ayrıca kendi Çin mahallesi var. Ana yoldan birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Ana cazibe merkezi Harbin Kapısı'dır. Yapının yapıları dev taş aslanlarla korunmaktadır. Onlarla birlikte meraklı bir inanç bağlanır: eğer bir hayvanın ağzında bulunan bir topu vurursanız, o zaman en çok arzulanan arzu gerçekleşecektir.

Edmonton şehrinde (Kanada) yaşam: altyapı ve iklim 2019

Edmonton şehrinde (Kanada) yaşam: altyapı ve iklim 2019

Related news

 • Pervak - gerçek erkekler için votka
 • Parathormon Yüksekliği
 • Glamour sadece bir stil değil
 • Erkek Hırkası
 • Mikhail Shirvindt: babasının gölgesindeki biyografi

 • Edmonton şehrinde (Kanada) yaşam: altyapı ve iklim 39

  Edmonton şehrinde (Kanada) yaşam: altyapı ve iklim


  Edmonton şehrinde (Kanada) yaşam: altyapı ve iklim 95

  Edmonton şehrinde (Kanada) yaşam: altyapı ve iklim 42

  Edmonton şehrinde (Kanada) yaşam: altyapı ve iklim 80

  Edmonton şehrinde (Kanada) yaşam: altyapı ve iklim 46

  Edmonton şehrinde (Kanada) yaşam: altyapı ve iklim 31

  Edmonton şehrinde (Kanada) yaşam: altyapı ve iklim 19

  Edmonton şehrinde (Kanada) yaşam: altyapı ve iklim 9

  Edmonton şehrinde (Kanada) yaşam: altyapı ve iklim 93

  Edmonton şehrinde (Kanada) yaşam: altyapı ve iklim 68

  Edmonton şehrinde (Kanada) yaşam: altyapı ve iklim 58

  Edmonton şehrinde (Kanada) yaşam: altyapı ve iklim 56

  Edmonton şehrinde (Kanada) yaşam: altyapı ve iklim 52