Eğer işi sevmiyorsan, ne yapmalısın Psikolog tavsiyesi, pratik tavsiye ve öneriler 2019

Eğer işi sevmiyorsan, ne yapmalısın Psikolog tavsiyesi, pratik tavsiye ve öneriler 2019

Eğer işi sevmiyorsan, ne yapmalısın Psikolog tavsiyesi, pratik tavsiye ve öneriler 12 23.02.2019, 03:11

Eğer işi sevmiyorsan, ne yapmalısın? Psikolog tavsiyesi, pratik tavsiye ve öneriler

Belki de en zor ve hoş olmayan biriBir insanın hayatındaki durumlar, o anın yaptıklarından zevk almadığını fark ettiği koddur. Ve işten hoşlanmıyorsan çok kötü. Böyle zor durumlarda neler yapılmalı? Soru oldukça karmaşık, ama önemli. Bu yüzden uzmanların önerilerine dönmeye ve yardımcı olacak etkili ipuçlarını bulmaya çalışın.

ne yapmaktan hoşlanmıyorsan

Durumun basit çözümü

Eğer bir şeyi sevmiyorsanız, buna katlanmak zorunda değilsiniz. Hayat stres ve hoşnutsuzlukta harcayacak kadar kısa ve güzel. Ancak, pek çok kişi işten hoşlanmıyorlarsa işten çıkarma başvurusunda bulunamazlar. Bu gibi durumlarda ne yapmalı? Eski yeri neden bırakacağımızı belirlemek için - bir seçenek değil. Gelecekteki işsizlik korkusu ve yeni bir pozisyon bulmakta sorunlar mı var? Bu, önceden şaşkınlık yaratabilir ve boş yerlerin bulunduğu işyerlerine bir özgeçmiş gönderebilir.

Çoğu zaman, sebep, değişim korkusunda yatar. Pek çok insan eski yeri terk etmekten korkuyorlar, çünkü yenilere alışmak, adapte olmak, başka bir takıma alışmak zorundalar, farklı kurallar. Ama değişimin, hayatımızın ayrılmaz bir parçası olduğunu hatırlamalıyız. Ayrıca, bu zorluklar geçicidir. Bir kişi her şeyden önce yeni bir şeye alışır, bu yüzden iradesini bir yumruğa toplamanız ve hayatınızı daha iyi hale getirmeye karar vermeniz gerekir. Kişisel arzuların korkunun üstünde olması gerekir.

yeni bir iş ne yapmaktan hoşlanmaz

Daha çeşitli!

Eğer iş yerini değiştirmek mümkün değilse, farklı bir yönde hareket etmek zorundayız.

İş sevinç vermiyor mu? Yani, böyle bir deniz suyuyla bir insanı besleyecek başka bir kaynağını bulmalısınız, ki bu sevgisiz bir yerde çalışma günü daha kolay ve hızlı geçmeye başlayacaktır. En azından iyi bir şeyin beklentisini ısıtmaya başlayacağı için.

Sevinç kaynağını ve ilham kaynağını buldum, adamımBir çeşit yanardöner dolgunluk hisset. Bir hobi biçimindeki bir çıkış, hayatı sadece çeşitlendirmekle kalmaz, aynı zamanda güç, enerji, güven verir. Buna ek olarak, hobi bir kişiye “ateş yakacak” yeni bir hedef verebilir. Yaşamak için ilginç olacak bir şeyleri olacak. Öfkenin yok olmasının yanı sıra, onun kaderine karşı saldırganlık ve kızgınlık, çünkü tüm bunlar monotonluk ve can sıkıntısından kaynaklanıyor. İş ön plana çıkmayacak. İnsan tarafından sadece bir gelir kaynağı olarak algılanmaya başlar.

işte ekipten hoşlanmıyor ne yapmalı

Çevre ile ilgili sorunlar

Birçok insan, işteki takımdan hoşlanmadıklarından şikayet ediyor. Bu durumda ne yapmalı? Cevap, belirli duruma bağlıdır.

Genel olarak, nedenlerini anlamak istenir.personelin sevmediği. Herkes ideal olamaz, bunu anlamalıyız. Belki de başkalarına karşı tutumunuzu değiştirmeye değer. Onlar sadece meslektaşları. Her biri, kişinin kendisi gibi, bir hücredir, ayrılmaz bir kurumun bir bağlantısıdır. Mutlaka arkadaş olmak zorunda değiller. Onlarla herhangi bir başka iletişimi azaltmak için yalnızca iş ile iletişime geçmek yeterlidir.

Birisi bir insana sorun verirse,Bu başka bir konu. Böyle insanlarla, "i" nin üzerine noktalar yerleştirerek, hızlı bir şekilde anlamak gerekir. Tekrar hatırlamamız gerekir - bu şirketteki herkes yerini alır ve belirli görevleri yerine getirir. Herkes eşittir. Kesintiler, zorbalık, entrika, dedikodular, entrikalar - bunların hepsi profesyonelce değil, yetkililere resmi bir şikayetin sebebi olabilir.

Sorun liderliği kendisi mi sunuyor? Bu ciddi bir durumdur, ancak yasa tarafından sağlanmaktadır. Ancak, savcılığa şikayette bulunmadan önce veya iş teftişine getirilemez. Karakter göstermek yeterlidir ve bunun için biraz kendine güven, bencillik ve cesaret gerekir.

işi sevmekten vazgeçti

Yeni yer

İş sözleşmesine zar zor giren bir adam,şimdiye kadar yabancıya ve yabancılara alışmak zorunda kalacaklar. Birçok insan yeni işi sevmez. Böyle zor bir durumda ne yapmalı? En azından sakin ol. Ve kendinize herşeyin yeni olan her şeye alışabildiğine inandırın.

Bu arada, sözde taktikleri takip etmek daha iyidirFreshman, yani olana ılımlı bir ilgi gösterir, sorular sorar, ama aynı zamanda diğerlerine müdahale etmez. Herkesi aynı anda tanımak ve en fazla bilgi vermek için uğraşmak, rahatsız etmenize gerek yok. Şans hala sunulacak.

Ana görev, emek sürecine katılmak veKendinizi mütevazı ama profesyonel bir çalışan olarak gösterin. "Eski zamanlayıcılar" bunu takdir edecek ve ancak o zaman bir kişinin yeni bir yere uyum sağlamasına ve işlerini sevmesine yardımcı olacaklar.

Yararlı bir enerji sıçrama

Nasıl olunursa, iş sevmekten vazgeçerse ve her şeyonunla sadece hoşnutsuzlukla ilişkili mi? Negatif enerjinizi dökmenin bir yolunu bulmalısın. Bu gerçekten önemlidir, çünkü böyle bir durum kronik aşırı uyarılma durumuna yol açabilir. Vücudun işleyişinin ihlali, otonom sinir sistemi, kas ağrısı, uykusuzluk, vb.

işini sevmiyorsan ne yapmalısın

Psikologlar spor yapmayı veyadiğer aktif aktiviteler. Birçok kişi bu tavsiyeyi ihmal ederek yorgunluğa atıfta bulunur. Sabahtan geceye, sevilmemiş işte, bundan sonra bile salona gider miydi? Bu doğru. Sevilmeyen çalışma, fizyolojik bir reaksiyon olarak düşünülen, küçük fakat düzenli dozlarda adrenalinin kan içine salınımını ifade eden stres sebebidir. Günümüz ortamında organizmanın harcayacağı enerji yoktur. Bir insanın çabuk yorulduğu ve “yıprattığı” sonucu, sonsuz yorgunluk birikir. Spor aktiviteleri bu enerjiyi bilinçli ve yapıcı bir şekilde kullanmaya yardımcı olabilir.

Artı, glikoz, düzenlenirEndorfinlerin gelişimi, doku ve organların oksijen ile doyurulması ve orta yükün ısınmasına ve neşeleşmesine yardımcı olur. Bu nedenle, iş sevmeyi bıraktığında, yapmanız gereken şey bu, spor salonuna gitmek.

Hedef ayarı

Bir kişinin çok çalıştığı kanıtlanmıştır.Nihai sonucun açık bir temsilinin varlığında daha etkilidir. Bu gerçek göz önünde bulundurulduğunda, işinizi sevmediğinizde ne yapılacağı sorusuna başka bir cevap var. Ve böyle geliyor: Bir hedef belirlemeniz gerekiyor!

Bir psikoloğun iş tavsiyesini beğenmezseniz ne yapmalısınız?

Ya daha fazla çalışmak için daha çok uğraşırsan? Belki daha iyi olacak. Ve bu - emek faaliyetinde çeşitliliğin eklenmesi ve hatta ücretlerde bir artış. Güzel bir şey için kaydetmeye başlayabilirsiniz. Örneğin, denize yakın tatilde. Masmavi sular, palmiye ağaçları ve ılık bir güneşin düşüncesi ek olarak ruhu ısıtacak ve güç verecektir.

Bu, işi bir oyuna dönüştürebilirarayış. Her gün yeni bir seviye olarak alınmalıdır. Geçtikten sonra, hedefe bir adım daha yaklaşıyorsunuz. Güzel olan, bir kişinin kendi seviyelerinin "içeriğini" oluşturabilmesidir. Bu işte en önemli şey, yaratıcı yaklaşım ve iyimserlik payıdır.

Küçük Joys

Onlar da olmasa da, onlar yapamazsınızçalışması. Bu durumda ne yapmalı? Yukarıdakilerin hepsine ek olarak, her gün kendiniz de memnun olmalısınız! Kahvaltıda lezzetli bir pasta, gün içinde çikolatalı bir fincan kahve, günün sonunda bir köpük banyosu, bir film gezisi, eve pizza teslimatı olabilir. Bu küçük şeyler nasıl yardımcı olur? Bu çok basit. Tazminat ilkesi çalışır. İş günlerinde yaşanan olumsuz duygular yerine, kişi iyi bir şey alır, zevk ve neşe verir.

Genel olarak, kendinizi sürekli olarak memnun etmek önemlidirpsikologlar söylüyorlar. Ama özellikle işten hoşlanmıyorsan. Ne yapmalı, kendinizi nasıl tatmin etmeyeceksiniz, çünkü bu işten henüz beklenmemelidir.

İş bitmişse nasıl olunur?

Durum

Son olarak, önemini belirtmek isterimatmosfer, bir kişinin işyerinde hüküm sürüyor. Bir ofisi olmayan ve bir masa ve bir sandalye ile sadece bir köşesi olsa bile, sadece onu uygun bir şekilde dekore etmek zorundadır. Peki, ne yapmalı? Eğer işten hoşlanmıyorsanız, psikologun iş yerinizde kendinizi en çok keyifle kullanmanız tavsiye edilir. İkinci yarının fotoğrafı, unutulmaz bir geziden hatıra, en sevilen aromatik lamba, tencerede bir çiçek olan bir çerçeve - bu sevinç getiren herhangi bir dekor elementi olabilir! Ana şey, mutluluğunu bir kişiye hatırlatmasıdır.

Eğer işi sevmiyorsan, ne yapmalısın Psikolog tavsiyesi, pratik tavsiye ve öneriler 2019

Eğer işi sevmiyorsan, ne yapmalısın Psikolog tavsiyesi, pratik tavsiye ve öneriler 2019

Related news

 • Bitter Gourd ( Kudret Narı) Faydaları
 • Yeni Kabinenin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Oldu Peki Fahrettin Koca Kimdir
 • Online alışverişin avantajları ve özellikleri
 • 2 Mayıs 2019 Cumartesi Günlük Burç Yorumları
 • Soyulan Rujdan Sonra Dudaklar Nasıl Görünür
 • Merkez Haberleri: Giresunda fırtınada çatılar uçtu

 • Eğer işi sevmiyorsan, ne yapmalısın Psikolog tavsiyesi, pratik tavsiye ve öneriler 30

  Eğer işi sevmiyorsan, ne yapmalısın Psikolog tavsiyesi, pratik tavsiye ve öneriler


  Eğer işi sevmiyorsan, ne yapmalısın Psikolog tavsiyesi, pratik tavsiye ve öneriler 11

  Eğer işi sevmiyorsan, ne yapmalısın Psikolog tavsiyesi, pratik tavsiye ve öneriler 61

  Eğer işi sevmiyorsan, ne yapmalısın Psikolog tavsiyesi, pratik tavsiye ve öneriler 39

  Eğer işi sevmiyorsan, ne yapmalısın Psikolog tavsiyesi, pratik tavsiye ve öneriler 3

  Eğer işi sevmiyorsan, ne yapmalısın Psikolog tavsiyesi, pratik tavsiye ve öneriler 34

  Eğer işi sevmiyorsan, ne yapmalısın Psikolog tavsiyesi, pratik tavsiye ve öneriler 73

  Eğer işi sevmiyorsan, ne yapmalısın Psikolog tavsiyesi, pratik tavsiye ve öneriler 6

  Eğer işi sevmiyorsan, ne yapmalısın Psikolog tavsiyesi, pratik tavsiye ve öneriler 75

  Eğer işi sevmiyorsan, ne yapmalısın Psikolog tavsiyesi, pratik tavsiye ve öneriler 28

  Eğer işi sevmiyorsan, ne yapmalısın Psikolog tavsiyesi, pratik tavsiye ve öneriler 3

  Eğer işi sevmiyorsan, ne yapmalısın Psikolog tavsiyesi, pratik tavsiye ve öneriler 51