Dubrovsky hikayesinin ekran versiyonu. Aktörler ve roller 2019

Dubrovsky hikayesinin ekran versiyonu. Aktörler ve roller 2019
21.09.2019

Dubrovsky hikayesinin ekran versiyonu. Aktörler ve roller 37

"Dubrovsky" hikayesinin ekran versiyonu. Aktörler ve roller

Yerli sinemacıların ünlü hikayesiüç kez çekildi. İlk film 1936'da çekildi. Yarım yüzyıldan fazla bir süre sonra, Puşkin'in eserlerine dayanan beş bölümlük bir film ekranlarda ortaya çıktı. 2014 yılında, roman "Dubrovsky" nin başka bir film ekran versiyonu galası. Bu resimlerdeki aktörler ve roller - makalenin konusu.

Soylu hırsız esinlenerek ilham verdiVyacheslav Nikiforov. Bugün için "Dubrovsky" hikayesinin en iyi uyarlaması olan bir film yaptı. Oyuncuları filme çekilirken az bilinen filmi (1988), Puşkin'in hikayesinin genişletilmiş bir versiyonudur. Resim olumlu eleştiriler aldı. Ama çok az insan Nikiforov'un filminin "Dubrovsky" hikayesinin ünlü hikayesini ekrana aktarma ilk girişimi olmadığını biliyor.

Film (1936)

Bu resimde oynayan aktörler - BorisLivanov, Galina Grigorieva, Nikolai Monakhov, Vladimir Gardin. Filmin yönetmeni komedi tamer tamer'in yaratıcısı Alexander Ivanovsky. Otuzlu yıllarda sansür son derece zordu. Şahsen, Stalin kişisel olarak her filmi izledi (ve pek çoğunun yoktu). Ve Joseph Vissarionovich, edebiyatı takdir etmesine rağmen, ancak Puşkin'in öyküsünün ya da daha doğrusu sonun hikayesini beğenmedi.

Dubrovsky aktörler

Stalin’in ısrarıyla senaryo yazarı bu iddiayı değiştirdi.tüm bilinen tarih. Bu yüzden, Ivanovsky filminde Dubrovsky öldü. Liderlerinin ölümünden sonra soyguncular, zalim Troekurov ile bir araya geldi. Görünüşe göre, Stalin, yeminli düşmanı sadece sevgilisinin babası olduğu için bağışlayan Dubrovski'nin soylulığından etkilenmemişti.

Soyguncu soyguncu

1988 yılında, dizinin galasıbaşrol Michael Ephraim. aktörün filmografi, ünlü bir ailenin oğlu, zaten zaman dört çalışır. bu film filmde Mary Troyekurov kalkınan aktris Marina Zudina oynadı. Kirill Lavrov Vladimir Samoilov Viktor Pavlov Anatoly Romashin: Puşkin'in trajedinin kahramanları ulusal sinemanın bir yıldız oynadığı çünkü filmin azından kayıtsız seyirci kalamazdı.

Dubrovsky filmi 1936 oyuncuları

2014 yılında, bir film oluşturuldu"Dubrovsky" hikayesinin öyküsünü belirle. İçinde oynayan aktörler, - Daniel Kozlovsky, Claudia Korshunova. Fakat bu resmin olayları modern zamanlarda gerçekleşir. "Dubrovsky" tablosu hakkında seyircinin yorumları nelerdir?

Film (2014)

Yeminli düşmanları oynayan oyuncularKlasik eserin yorumlanması - Yuri Tsurilo, Alexander Mezentsev. Bu zamana kadar zaten meslekte oldukça iyi kurulmuştu. Reklam kampanyası ve Puşkin'in arsaları sayesinde izleyiciler "Dubrovsky" filmini heyecanla beklediler. Filme katılan oyuncular çoğunlukla ünlüydü. Ancak, yorumlar çelişkili bir tablo oluşturdu. Puşkin'in yaratıcı çalışmalarının hayranları bu uyarlamadan memnun kalmadı.

Dubrovsky filmi 1988 aktörleri

Kitabın arsa 2000 yılına ertelendi. Vladimir Dubrovsky bir avukattır. Ancak Troyekurov'un işledikten sonra, Andrei Gavrilovich'i derin duygularından sonra yıktığı için, mahkemede düşmanın eylemlerinin yasadışı olduğunu kanıtlamaya çalışmaz, ancak köylülerle birlikte ormana gider. Edebî kaynağın kahramanı da öyle. Ancak, modern yorumlamada Dubrovski'nin başarılı bir avukat olduğu göz önünde bulundurulduğunda, bu tür eylemler mantıksız görünebilir.

Dubrovsky filmi 2014 aktörleri

Ana karakter Troekurov'un evine giriyor. Ama bir Fransız öğretmenin kisvesi altında değil, bir avukat olarak. Vladimir ve Masha arasında, bir sevgi ilişkisine dönüşen sıcak bir ilişki kurulur. Dubrovski'nin asistanları bu arada Troyekurov'un mallarının yakınında ayaklanmalar düzenliyorlar. Sonunda, Masha ile açıklıyor, o hiç deforme olmadığını ve kaybolduğunu kabul ediyor. Seyircinin yorumlarına göre, Puşkin'in ölümsüz çalışmasının bu film uyarlaması başarılı değildir. Ama senaryoda diyaloglar iyi yazılmış, ve trajik olaylara rağmen, hafif bir mizah var.

"Kartal"

1925 yılında Amerikalı film yapımcıları işin "Dubrovskiy" dayalı bir film yarattı. Aktörler siyah-beyaz film şimdi unutulmuş. Rudolph Valentino, lider adam hariç.

Bu ekran versiyonu ücretsizdir. Arsada bilinmeyen Kazaklar, hatta Büyük Catherine bile var. Çevresindeki köylerin kahramanı “Kara Kartal” olarak adlandırılıyor, çünkü soylu şeylerini siyah bir maskede yapıyor. Ana kahramanın, babasının hastalığından değil, empresse karşı zulmünden dolayı hizmetten ayrılması dikkat çekicidir. Filmin sonu kesinlikle mutlu: Dubrovsky Masha ile evlendi ve Rusya'yı terk etti.

Dubrovsky hikayesinin ekran versiyonu. Aktörler ve roller 2019

Dubrovsky hikayesinin ekran versiyonu. Aktörler ve roller 2019

Related news

 • Komedi Courier from Paradise: aktörler, roller, kısa öykü
 • Çok İzlenen Videolar
 • Zayıflamak isteyenler dikkat Yemeği koklamak kilo aldırıyor
 • Ahşap dekorasyon fikirleri için tıklayın
 • Musluklar nasıl doğru temizlenir

 • Dubrovsky hikayesinin ekran versiyonu. Aktörler ve roller 28

  Dubrovsky hikayesinin ekran versiyonu. Aktörler ve roller


  Dubrovsky hikayesinin ekran versiyonu. Aktörler ve roller 19

  Dubrovsky hikayesinin ekran versiyonu. Aktörler ve roller 31

  Dubrovsky hikayesinin ekran versiyonu. Aktörler ve roller 90

  Dubrovsky hikayesinin ekran versiyonu. Aktörler ve roller 63

  Dubrovsky hikayesinin ekran versiyonu. Aktörler ve roller 58

  Dubrovsky hikayesinin ekran versiyonu. Aktörler ve roller 40

  Dubrovsky hikayesinin ekran versiyonu. Aktörler ve roller 41

  Dubrovsky hikayesinin ekran versiyonu. Aktörler ve roller 47

  Dubrovsky hikayesinin ekran versiyonu. Aktörler ve roller 33

  Dubrovsky hikayesinin ekran versiyonu. Aktörler ve roller 48