DPRKnın başkenti: PyongyangDPRKnın başkenti: Pyongyang


DPRKnın başkenti: Pyongyang 56 05.02.2019, 02:13

DPRK'nın başkenti: Pyongyang

Kore, Japonların ve Sarı Denizlerin yıkadığı Asya'nın doğusunda bir yarımadadır. Kıtadan, Tumangan ve Amnokkan nehirlerinin yanı sıra kendi kaynaklarında bulunan volkanik masiflerle ayrılır.DPRK'nın başkenti

Yarımadanın iki durumu var: Güneyde - Kore Cumhuriyeti (sermaye - Seul) ve kuzeydeki - Kuzey Kore (sermaye - Pyongyang). bunlar çatışma bir halde oldukları için, sivil hattı ile ayrılır.

Kore Cumhuriyeti'nin başkenti büyük bir metropol10 milyona varan nüfusa sahip. Seul, genişliği bir kilometreye ulaşan büyük bir nehir olan Hangan'da duruyor. Şehrin çok eski bir tarihi olmasına rağmen, antik yapıları bulmak neredeyse imkansızdır: hepsi yakıldı veya yok edildi.Kore Cumhuriyeti başkenti

DPRK-Pyongyang'ın başkenti, ülkenin yalnızca iki milyon insanı olan ekonomik ve kültürel merkezi ve onun adı "geniş toprak" ya da "rahat yer" anlamına geliyor.

Tarihi yüzyılların derinliklerinden kalmadır: iki bin yıldan fazladır. Burada ilkel dönemin kalıntılarını ve anıtlarını görebilirsiniz. Bazıları milyonlarca yıl önce yaratıldı.

Pyongyang'daki birçok tarihi buluntu, halkın iktidarı sırasında kazılar sırasında bulundu.

Antik çağlardan beri, DPRK'nın başkenti "söğüt şehri" olarak adlandırıldı.ama bugün burada, söğütlerle birlikte, diğer birçok farklı ağacı ve çiçekli bitkileri görebilirsiniz. Her yerde güzel dağ kuşlarıyla buluşabileceğiniz kareler ve park alanları vardır.

Pyongyang görkemli resmi bolluğu ile ayırt edilirDPRK'nın başkentinin "sosyalizmin başarılarının bir vitrini" olması amaçlanmış olduğu için, yetkililerin para biriktirmediği yapılar ve binalar.

Yabancılar için birçok konforlu otel burada inşa edilmiştir. Pyongyang, Kim Il Sung'a adanan en büyük kutlamaların ve ülkenin hayatındaki önemli olayların yapıldığı yerdir.

Metro iç tasarımı otuzlu Moskova metro istasyonlarına çok benzer.

Birçok tarihi eser var.427 tarihli kale duvarlarının kalıntıları, Theodonmun ve Pothonmun kapıları, yakın zamanda restore edilen pavyonlar Pubenna ve Yongwangjon, Kore mimarisinin başyapıtlarıdır.

Hemen hepsi savaş sırasında yok edildi, ancak daha sonra restore edildi.

DPRK'nın başkenti, 1714'te attığı ünlü zili ile de ünlüdür: ağırlığı 13 tondan fazladır.

Savaştan sonra, Pyongyang pratik olarak yeniden inşa edildi ve şimdi hayal gücü Bolşoy Tiyatrosu veya Moranbon, Mansudae Sarayı, vb. Gibi görkemli kamu binalarını şaşırtıyor.Kore Cumhuriyeti'nin başkenti

Başkentte ülkenin tüm büyük müzeleri vardır. Mount Moranbon üzerine inşa edilen tarihi müze, sergileriyle ünlüdür: Paleolitik dönemden günümüze. 1948'de kurulan Devrim Müzesi, özellikle Japon köleleştirme yıllarında Korelilerin yabancı işgalcilere karşı mücadelesine adanmıştır. Etnografya Müzesi, Kore'nin tarihi dönemlerinin günlük yaşamından bir koleksiyon topladı. Sanat Galerisi, serginin büyük bir yarısı sosyalist sistemi yücelten çağdaş sanat örnekleri olsa da, en eski Orta Çağdan yirminci yüzyıla kadar binlerce tuval sergiler.

DPRKnın başkenti: PyongyangDPRKnın başkenti: Pyongyang

Related news

 • Yuvarlak Minik Kalpli Lif Yapılışı Türkçe Anlatımlı Videolu
 • Renault Premium: kalite için beş
 • Hardal Tonlarda Bayan Ceket Yapılışı
 • Gagarinin karısı. Valentina Ivanovna Gagarina: biyografi ve fotoğraflar
 • Adı: Zehra 5.Bölüm izle

 • DPRKnın başkenti: Pyongyang 44

  DPRKnın başkenti: Pyongyang


  DPRKnın başkenti: Pyongyang 40

  DPRKnın başkenti: Pyongyang 40

  DPRKnın başkenti: Pyongyang 68

  DPRKnın başkenti: Pyongyang 76

  DPRKnın başkenti: Pyongyang 79

  DPRKnın başkenti: Pyongyang 81

  DPRKnın başkenti: Pyongyang 62

  DPRKnın başkenti: Pyongyang 7

  DPRKnın başkenti: Pyongyang 17

  DPRKnın başkenti: Pyongyang 14

  DPRKnın başkenti: Pyongyang 67