Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması 2019

Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması 2019 Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması

Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması

Her zaman, savaş ana alanlardan biriydi.insan etkinliği. Tabii ki, sonuçları her zaman son derece olumsuzdur, yine de sosyal çevrede oldukça popülerlik kazanmıştır. Bunun nedeni, savaş yoluyla toprak, güç, kaynak, vb. Elde etmektir. Buna ek olarak, pek çok uluslararası siyasi çatışma askeri eylem yardımı ile çözülmüştür. Dolayısıyla silahlı mücadele, sosyal faaliyetin önemli bir parçasıdır.

Tarih boyunca toplum, modernleştiaskeri sanat alanındaki yetenekleri. Bu, bugüne kadar kullanılan birlikler inşa etmek için standart kuralların ortaya çıkmasına yol açtı. Onlardan birine göre, herhangi bir devletin tüm silahlı kuvvetleri üç bileşen halinde ayrılır: deniz, kara ve hava. Bu yazıda, yazar şu anda bu birliklerin dünya sıralamasında ağır bir yer tutan Rus Donanması hakkında konuşmak istiyor.deniz filosu

Donanma nedir?

Bugün Rusya Federasyonu'ndadoğalarında farklı görev ve işlevleri olan çok sayıda askeri oluşum vardır. Dolayısıyla tamamen mantıklı bir soru ortaya çıkıyor: Donanma filosu nedir? Özünde, bu, herhangi bir devletin deniz kuvvetlerinin, bizim durumumuzda Rusya Federasyonu'nun ayrılmaz bir parçasıdır. Bu bileşen iki ana öğeye ayrılır: yüzey ve su altında. Bu oluşumun gelenek ve özelliklerinin büyük bir kısmının, ülkenin deniz ilişkileri ve toprak özelliklerinin gelişmesinden kaynaklandığı belirtilmelidir. Bu bağlamda, Rusya Federasyonu, aşağıda belirtildiği gibi, deniz askeri oluşumlarının oluşumuyla ilgili oldukça uzun bir geçmişe sahiptir.

Rus İmparatorluğu Filosu

Rus İmparatorluk Donanması,1721-1917 dönemi. Bu süre içerisinde, pek çok deniz savaşında oluşum gerçekleşti. Buna ek olarak, İmparatorluk filo su üzerinde savaşta muharebe eğitimi ve performansı yüksek seviyesine sahiptir.

Formasyonun ilk temsilcileri mahkemeler,Kuzey Savaşı çerçevesinde muharebe operasyonları yapmak üzere inşa edilmiştir. İmparatorluk filosunu yönetmek için başlıca üsler şu an Kronstadt, Revel, Abo ve Helsingfors idi. 1745 yılı başında İmparator Majestelerinin denizde 130 deniz gemisi, 36 doğrusal gemi, ayrıca 9 fırkateyn ve diğer tür gemi oluştu. Rus İmparatorluğu donanması özel bir şartname altında yaşıyordu.

İmparatorluk filosunun tarihinde birçok insan varbilinen kişilikleri, örneğin Amiral Nakhimov. Bu adam 1854-1855'te Sivastopol kuşatması sırasında kahramanlık ve taktik savunma yapımı ile kendini ayırdı. Bugüne dek, Amiral Nakhimov, Rus filosunun söylenmemiş sembolüdür.

donanmanın bayrağı

Ayrıca unutulmamalıdır ki,Kırım ve Rus-Japon savaşlarında kullanıldı. Buna ek olarak, deniz imparatorluk filosunun gelişimindeki son aşama, Birinci Dünya Savaşı'na katılımıydı.

Sovyet Donanması

Sovyetler Birliği'nin askeri oluşumları,denize dayalı, 1918'den 1992'ye kadar varoldu. SSCB filosunun başlıca görevi, devletin sınırlarını dışsal saldırganlıktan korumak oldu. yapı denizaltılar, deniz havacılık, yüzey gemileri, füze ve topçu birlikleri ve deniz piyadesinin birimlerinin oluşumu oluşuyordu. Komutan, Moskova şehrinde bulunan Deniz Kuvvetleri karargahından yapıldı. Filo, varlığı süresince en büyük çaplı askeri çatışmaya katıldı - İkinci Dünya Savaşı.

80'li yılların sonunda oluşumundaaşağıdaki ekipman miktarı: 160 deniz gemisi, 113 denizaltı, 83 füze taşıyıcı ve yaklaşık 12.000 deniz personeli. Gelişmesinin tepe noktası 1985 yılına kadar SSCB'nin donanmasıydı. O sırada, Amerika Birleşik Devletleri'nden sonra ikinci büyük gemi idi.

Mevcut aşamadaki filonun görevleri

Rusya Federasyonu'nun Modern Donanmasıdevletin silahlı kuvvetlerinin ana unsurlarından biridir. Buna uygun olarak, belirli görev sayısının yerine getirilmesini tamamıyla uygular:

- Denizdeki askeri gücün kullanımının kapsamlı bir caydırımı;

- Devlet sınırlarının kalıcı korunması ve ayrıca Rusya Federasyonu'nun münhasır ekonomik bölge ve kıta sahanlığı alanlarındaki egemenliği;Amiral Nahimov

- Dünya Okyanusu topraklarında bir deniz karakteristiği faaliyetlerinin uygulanmasında güvenliği sağlamak;

- Rusya Federasyonu'nun Dünya Okyanusunun topraklarına askeri varlığının sağlanması ve sürdürülmesi;

- Rusya Federasyonu'nun çıkarlarını karşılarlarsa, barış gücü ve askeri misyonlara katılım;

Gördüğümüz gibi, Rusya'nın deniz filosu her yerde uygulanması gereken oldukça geniş bir dizi temel göreve sahiptir.

Rus Donanması'nın Yapısı

Rusya Federasyonu'nun Deniz Kuvvetleri kendi yapısına sahiptir;bu oluşumun sudaki askeri operasyonlar koşullarında kullanılmasının etkinliğini sağlar. Ancak unutulmamalıdır ki, bileşiminde Donanma çok sayıda birime sahiptir ve bu birimler çok özel işlevlere sahiptir. Rusya Donanması şu unsurlardan oluşur:

1. Çalışmalarında yüzey silahları kullanan birimler içeren yüzey kuvvetleri, yani gemilerdir.

2. Su altındaki kuvvetler.Rusya'nın amblemi

3. Üçüncü unsur, daha küçük yapısal birimlere bölünmüş olan deniz havacılığıdır.

4. Donanma ile ilgili kıyı kuvvetleri.

Aynı zamanda, daha önce de belirtildiği gibi, sunulan bileşenlerin her biri, Donanmanın bir bütün olarak etkinliğini sağlamak için kendi işlevsel görevlerini yerine getirir.

Yüzey ve denizaltı kuvvetlerinin kullanım amaçları

Anladığınız kadarıyla, Rus Donanmasının ana güçleriYüzey ve su altı birimleridir. Silahlı kuvvetlerin bu kısmının ana görevlerini gerçekleştirenler onlardır. Fakat Rus Donanması'nın yapısında, yüzey ve su altı birimleri kendi özel işlevlerinin bir kısmını gerçekleştirmektedir. Örneğin, ilk oluşum türü kural olarak kullanılır:

- iniş inişini ve ayrıca iniş ve tahliye noktasına olan transferini kapsayacak şekilde;

- devletin toprak sınırlarının korunması;

- madenlerden baraj kurulması;

- Sualtı birimlerinin faaliyetlerini sağlamak.

İkincisi, etkinliğinde daha az önemli değilRusya Federasyonu Deniz Kuvvetleri'nin alt bölümleri denizaltı oluşumlarıdır. Asıl görevleri, barış zamanında deniz derinliklerinin yanı sıra, ordudaki su ve toprak hedeflerine zarar vermek. Nükleer denizaltıların denizaltı alt birimlerindeki anahtar ekipman olduğuna dikkat edilmelidir. Oldukça ciddi silahlarla, yani balistik ve seyir füzeleriyle silahlandırılıyorlar.Rusya Federasyonu Donanması

Deniz Havacılığı

Birçok insan içinkarakter anlaşılmaz bir faktördür. Pek çok kişi bu bileşeni ayrı bir orduyla karıştırıyor, ki bu bir hata. Ordunun ordu, donanma ve askeri havacılık içerdiği belirtilmelidir. Aynı zamanda, Deniz Kuvvetleri'nin yapısında aynı isimle yer alan birimler, RF Silahlı Kuvvetlerinin son unsuru ile ortak hiçbir şeylere sahip değildir. Deniz havacılığının kendi fonksiyonel görevleri vardır, örneğin:

- düşmanın yüzey kuvvetlerine karşı mücadele;

- Düşmanın kıyı tabanlarına karşı grevlerin uygulanması;

- Hava saldırılarının yansıması.

Bu nedenle, deniz havacılığı, Donanma çerçevesinde işlevlerin uygulanması için yaratılan özel bir birimdir.

Deniz Kuvvetlerinin Özellikleri

Donanmanın tarihi her zaman olmuştur.ayrılmaz bir şekilde deniz birimlerinin geliştirilmesi ile bağlantılıdır. Formasyon kıyı kuvvetlerinin yapısını ifade eder. Aslında, bu tür birimler, deniz inişleriyle mücadele eylemlerini gerçekleştirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Deniz Kuvvetleri, Büyük Petro'nun hükümdarlığı döneminde bile biliniyordu. Bu uzak zamanlarda bu birimin gücü yaklaşık 20.000 kişiydi.

Bugüne kadar, bu göstergeDört ana ekip arasında dağıtılan 8 bin kişinin işareti. Denizcilerin ana görevi, iniş operasyonları, yani bireysel görevler için kısa süreli inişler, ayrıca kıyı taktiksel nesnelerinin ve yüzey araçlarının korunmasıdır.Sovyet donanması

Donanmanın ana grupları

Donanmanın bayrağı görülemezeyalet boyunca. Silahlı kuvvetlerin bu unsurunun güçleri ve kaynakları taktik gereği olarak dağıtılmaktadır. Basitçe söylemek gerekirse, ana gruplar Rusya Federasyonu'nun suyla yıkandığı yerlerde bulunmaktadır. Bu önemli faktör temelinde, Rusya Federasyonu'nun tüm Donanması aşağıdaki ayrı gruplara ayrılmıştır:

1. Kuzey Filosu, Severodvinsk kentindeki Beyaz Deniz askeri üssüne dayanmaktadır. Ana görevi, Rusya Federasyonu'nun toprak çıkarlarını dünyanın bilinen bölgelerinde korumaktır.

2. Pasifik filosu, çoğunlukla Vladivostok, Tuna, Sovetskaya Gavan gibi şehirlerde Rusya'nın doğusunda yer almaktadır.

3. Baltık grubu, Rusya'nın başkenti St. Petersburg'un yanında yer almaktadır. Bodrumun yeri az önemli tarihi eser değildir. Bu durumda Kronstadt hakkında konuşuyoruz.

4. Hazar filosu Astrakhan ve Kaspiisk'te bulunmaktadır.

5. Karadeniz grubu için ise aynı deniz bölgesinde bulunuyor. Filo, bir zamanlar Ukrayna'ya ait olan Sevastopol topraklarında bulunuyor. Bu donanma grubunun oldukça önemli bir taktiksel öneme sahip olduğu belirtilmelidir. Temel amacı, Rusya'nın çıkarlarını Siyah ve Akdeniz denizlerinin bölgelerinde korumaktır. Kara Deniz Filosu Komutanı - Amiral Alexander V. Vitko.ordu donanması

Rus Donanması'nın amblemi ve bayrağı

Rus Donanmasının sembolleri çok fazlasorunlar ve anlaşmazlıklar. Bugün filosunun ana tasarımının bayrağı olduğu belirtilmelidir. Bir eğik Andreevsky haç gösterir. Az sayıda insan neredeyse aynı sembolün İskoçya'nın bayrağı olduğunu bilir. Donanmanın sembolü 2001 yılındaydı.

Rus Donanması'nın amblemi de özeldir.sembolik tonlar. Çapaların geçtiği arka planda bir altın arma kartalıdır. Rus Donanmasının bu amblemi evrensel olarak tanınır ve ilgili kolun tüm gruplarında kullanılır.

Sonuç

Yani, makalede hepimizi değerlendirmeye çalıştıkRusya Federasyonu Donanması'nın özellikleri ve özellikleri. Bugüne kadar, silahlı kuvvetlerin bu kısmı, Rusya Federasyonu'nda bir bütün olarak yüksek bir askeri güce işaret eden dünyanın en güçlülerinden biri.

Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması 2019

Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması 2019

Related news

 • Fransız kadınlarının güzellik sırları
 • E-Güven Genel Müdürü Orhun: E-imza artık cebimizdeki kalem gibi oldu
 • Pamuk Prenses Tatlısı Videosu
 • Macar elmalı turta ve Gerbot kek
 • Tüylenmeyi Azaltan Maske

 • Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması

  Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması


  Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması

  Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması

  Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması

  Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması

  Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması

  Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması

  Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması

  Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması

  Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması

  Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması

  Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması

  Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması

  Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması

  Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması

  Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması

  Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması

  Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması

  Donanma filosu. Rusya Federasyonu Donanması