Doğum Takvimi: PDRyi hesapla 2019

Doğum Takvimi: PDRyi hesapla 2019

Doğum Takvimi: PDRyi hesapla 40 25.02.2019, 21:19

Doğum Takvimi: PDR'yi hesapla

Çocuklar mutluluk ve yaşamın anlamıdır. İstisnasız tüm anneler, ilginç durumları hakkında öğrendikleri günü hatırlarlar. Aşırı duygular, birbirini takip eden deneyimler ve sevinç, gelecekteki anneye taşar ama aynı zamanda birçok soru ortaya çıkar. Doktora ne zaman gidileceği, yeni bir yaşam tarzının nasıl yönetileceği ve tabii ki, gelecek doğum tarih ve ayın nasıl geçeceği?

Doktora gelince, hemen için takip edilmelidirHamileliğin kesin olarak yerleşmesi, herhangi bir patolojinin ve tescilin hariç tutulması, yeni durumunuzla ilgili birçok yararlı tavsiyede bulunabileceği, yaklaşık doğum tarihini belirleyebilecek ve tüm sorularınızı cevaplayabilecek.

Doğum takvimi hesapla

Hamilelik süresi nasıl belirlenir?

Hamilelik takvimini kullanarak, tarihi hesaplayındoğum olabilir ve bağımsız olarak. Basit eylemler yapmak gerekir: Son menstürasyonun ilk gününden itibaren 3 ay sürün ve 7 gün ekleyin, ve yaklaşık bir sayı elde edeceksiniz.

Örneğin: (son adet tarihinin ilk gününün tarihi) 7 - 3 ay + 7 gün = 14 Ağustos (tahmini teslim tarihi).

Tüm bu hesaplamalar, gebe kadının normal 28 günlük bir döngüsüne sahip olması durumunda geçerlidir, aksi takdirde doğum tarihi sadece doktor tarafından belirlenebilir, ultrason ve diğer ilgili yöntemler gerçekleştirilebilir.

Yumurtlama tarihini hesapla

Ortalama olarak, tipik bir hamilelik 40 hafta sürer.Ancak doğum, herhangi bir zamanda, 38. haftadan başlayarak 42. yaşına kadar olabilir. Aslında, takvimi kullanarak, doğum tarihleri ​​tam olarak bir güne hesaplanamaz, her şey tamamen bireyseldir. Obstetrik gebelik dönemi, menstruasyonun ilk gününden hesaplamanın başlangıcını ve yine de fetüsün gerçek yaşından biraz farklıdır. Yumurtlama tarihini hesaplamak için, döngünün ilk gününün sayısına (aylık) 14 gün eklemeniz gerekir ve bebeğin ne zaman anlaşılacağını anlayacaksınız.

Hesaplamak için konsept ve teslimat takvimi

Olası zorluklar ve çözümler

Ortalama hamilelik süresiDeğişiklik gösterebilir, bu faktör, ırkla ve gebe kadınların beslenmesindeki farklılıklarla ilişkilendirilmeye çalışıldı, ancak elde edilen veriler bu konuda kesin bir sonuç vermedi. Her durumda, doğum takviminizi yapmalısınız, bunun numarasını oldukça basit bir şekilde hesaplayın; bu, bebeğin görünümü için zihinsel ve finansal olarak hazırlanmanızı sağlayacaktır.

Doğum takvimini uygulamak, her kadının kesin tarihini hesaplamak mümkün değildir ve bunun için birkaç neden vardır:

 • Düzensiz adet döngüsü.
 • Farklı kadınlarda menstrüel döngünün farklı süresi (21 ila 42 gün arasında).
 • Bir kadın geçen ayın başlangıcının kesin tarihini hatırlayamaz.

Hamilelik süresini hesaplamak için, doktorlar"amenore haftası" terimini kullanın, bu nedenle rapor, döngünün ilk gününden başlayarak, yani son ayda gerçekleştirilir. Ancak, bazen tarihin hesaplanması zor olabilir. Kalıcı olmayan bir döngü durumunda, çok beklenmedik bir zamanda ovülasyon meydana gelebilir, bu durumda tahmini doğum tarihi, ekografi ile 6 ila 14 hafta gecikme ile belirlenebilir. Doktorlara bebeğin gelişimini ve sağlığının durumunu değerlendirme fırsatı verdiği için fetüsün yaşını belirlemek şüphesiz önemlidir.

hamilelik ve teslimat takvimi

Doğum için tam olarak ne zaman beklemek ve her zaman zamanında oluşup oluşmayacakları?

Doğum günü bile yardımı ile belirlendi.Ultrason, bu bebeğin bu tarihte doğacağına dair tam bir garanti vermez. Uygulamada sadece küçük bir hesaplama yüzdesi onaylanmıştır, çoğu durumda doğumlar, belirlenen süre etrafında +/- birkaç gün ve hatta haftalar meydana gelir. Bu, meyvenin 38. haftadan itibaren olgun olarak kabul edilmesi ve 42 haftaya kadar herhangi bir zamanda ortaya çıkmasıyla açıklanabilir.

Ultrason ile tahmini bir doğum tarihinin oluşturulması

Ultrason, fetüsün ve PDR'nin (tahmini doğum tarihi) yaşının en doğru şekilde belirlenmesini sağlar.

İlk trimesterde gebelik belirlendiyumurta veya fetal kalp belirlenmesi çapı ölçümlerine dayanan. Bebeğin ilk kalp atışı zaten gebeliğin 5-6 haftalıkken gözlenmektedir.

Üçüncü üç aylık dönem boyunca doktor, baş çevresi, fetal başın genişliği ve femurun uzunluğuna bağlı olarak gebelik yaşını hesaplar.

Çoğu durumda, kullanımı en kolay olanıdır.kavram ve doğum takvimi, hangi şartların zor olmadığını hesaplamak için, ancak vakaların% 20'sinde ultrason ve takvim yardımı ile belirlenen yaklaşık doğum günü, çarpıcı bir şekilde farklıdır. Tarihlerdeki farkın 10 günden fazla olmaması durumunda, doktorlar, kadının menstrüasyonunun ilk gününden itibaren matematiğe dayanır. Fark 10 günden fazlaysa, ultrason sonuçları esas alınır.

Doğum Tarihi Takvimi

Jinekolojik muayene için gestasyon yaşının belirlenmesi

Gerekli bilgilerin bilinmesi zor isegebelik ve doğum Takvim, ayrıca jinekolojik sandalyeye anket kullanabilir süreli doktoru hesaplamak için, rahmin büyüklüğü test etmek ve hamile karın. Bu yöntem oldukça zor uterusun tam yüksekliğini ölçmek için kadınların fizyolojisine bağlı olarak beri, oldukça yanlış, bu nedenle bu yöntem nadiren uzmanlar tarafından kullanılır ve en çok tercih edilen ultrason.

Gebelik ve fetal hareket periyodu

Doğum takvimini kullanarak doğum tarihini hesaplayınız.Aynı zamanda ilk bebek hareket dayalı görülebilir. Birlikte bu iki yöntem kullanarak, en doğru hesaplamalar elde edebilirsiniz. o doğum yalnızca yaklaşık tarihini verir Ancak sadece karıştırma rehberliğinde, imkansızdır. Çalışmalar annelerin deneyim önce 1-2 hafta süreyle bebek hareket hissediyorum ise ilk kez hamile kadınlar, 19-21 hafta hızlanması Bildirimi göstermiştir.

Hamilelik takvimi: Doğum tarihini hesaplamak

Doğum Takvimi: Cinsel ilişki anında gebeliğin uzunluğunu hesaplayın

Muhtemel olan cinsel ilişki tarihianlayışı bir kadın anlayışı şu anda ve herhangi bir başka oldu emin olduğunda yalnızca durumlarda gebelik süresinin hesaplanmasında kullanılabilir oluştu, örneğin, o birkaç ay içinde sadece bir kez cinsel ilişkide olup olmadığını. Bu durumda, son desteğin tarih 40 hafta eklenmelidir, o zaman dünyaya çocuğun görünüm tahminen gününü bilmek mümkün olacaktır.

Yukarıdaki yöntemlerle yargılamak, enHamilelik dönemini öğrenmek için uygun ve hızlı bir yol, doğumların takvimidir, herhangi bir kadın doğum tarihini hesaplayabilir ve buna göre, uzun zamandır beklenen bir bebeğin doğumu için hazırlanır.

Doğum Takvimi: PDRyi hesapla 2019

Doğum Takvimi: PDRyi hesapla 2019

Related news

 • Onedio ile Ustalara Saygı Kuşağı: 20 Efsane Şarkısıyla Zeki Müren
 • Nestle nesfit diyeti
 • Beyaz saçlarınızı eski haline döndüren karışım
 • Diüretik Nedir, Diüretik İçecekler, Otlar, Bitkiler, Besinler Neler

 • Doğum Takvimi: PDRyi hesapla 59

  Doğum Takvimi: PDRyi hesapla


  Doğum Takvimi: PDRyi hesapla 18

  Doğum Takvimi: PDRyi hesapla 40

  Doğum Takvimi: PDRyi hesapla 82

  Doğum Takvimi: PDRyi hesapla 31

  Doğum Takvimi: PDRyi hesapla 46

  Doğum Takvimi: PDRyi hesapla 25

  Doğum Takvimi: PDRyi hesapla 22