Doğum eyleminde emeğin tarihi. Normal doğum (birinci ve ikinci)Doğum eyleminde emeğin tarihi. Normal doğum (birinci ve ikinci)
Doğum eyleminde emeğin tarihi. Normal doğum (birinci ve ikinci)

Doğum eyleminde emeğin tarihi. Normal doğum (birinci ve ikinci)

Yaşam şeklinin doğru resmini göstermek veTüm anne adayı Araştırma obstetrik doğum tarihini derlenmiş. Normal doğum kadınlar anket ve kalıtsal özellikleri tamamen bağlıdır. Tüm bu doktor, 40 hafta boyunca bu belgede yazıyor. Bu onların yasal bir güçle bir kanun düzenlemesi kabul edilir ve her iki taraf kendileri için sorumluluk almaya reddetme durumlarda gereklidir edilir. başhekim, onun üst düzey yönetimini gözden iletilen talep üzerine anlaşmazlıkları doğum tarihini çözmek ve yapmak için çok ciddi bir hal alırsa - savcıyı.

Yasa Dışı

Doğum eyleminde emeğin tarihi, diğer her şey gibiciddi bir belge, kendi gizlilik derecesine sahiptir. Hamileliği yönlendiren doktor, sakıncayı sürdürmeli ve bilgiyi doğum sırasında çocuk hakkında üçüncü taraflara yaymaya mecbur değildir. İstisnalar, kolluk kuvvetleri tarafından bilginin talep edildiği hallerdir.

Doğum eyleminde emeğin tarihi

21 Kasım 2011 tarihli yasayı ihlal etmekten kaçınmak "Rusya Federasyonu halk sağlığı koruma temelinde" N 323-FZ, hamile kadınları muayene ebe ve diğer sağlık çalışanları kopyalama veya kadın doğum doğum tarihini tutan tıbbi raporlar, fotoğraf yasaktır. Normal doğum da hastaya göre değişir. doldururken belge hekim hamile kadın çok dürüst olmalıdır. Sadece bu, ebelerin netlik ve doğru tanı koymasına yardımcı olacaktır. Aksi takdirde o doğumun ilerlemesini etkileyebilecek yanlış tedavi, elde riski var.

Referans kuralları ve tarihin doldurulması

Tüm obstetrik doğum tarihinin korunduğu belgenin doldurulması için temel kurallar vardır.

1. Pasaport verileri:

 • Hastanın adı;
 • Doğum tarihi;
 • Doğum yeri;
 • Iş yeri (veya çalışma);
 • İletişim adresi ve telefon numarası;
 • Medeni durum;
 • eğitim;
 • Koca ve onun iletişim bilgileri hakkında bilgi;
 • Hastaneye varış zamanı.

Doğum eyleminde emeğin tarihi normaldir.

Ayrıca doktor hastayı rahatsız eden tüm şikayetleri açıklamalıdır.

2. Doğumdan beri tıbbi bilgi

Burada transfer edilen bilgilererken hastalıklar ve tanıların varlığı. Hasta ilaçlara alerjik reaksiyonlarla ilgili tüm bilgileri belirtmelidir. Kalıtsal hastalıklar varsa, ilgilenen hekim bunları bilmelidir. Ayrıca bu bölümde doğum izninin başlangıcı hakkında bilgi bulunmaktadır.

3. Obstetrik ve jinekolojik analiz

Bu bölüm ile ilgili bilgileri tanımlar.hamilelik ve doğum ile. Doktor teslimatı etkileyebilecek tüm detayları tanımlamalıdır. Her hamile kadın için, önceki gebelikler ve doğumlar dikkate alınarak bilgiler ayrı ayrı derlenmektedir. Kan ile ilgili bilgiler belirtilmiştir: kayıpları ve transfüzyonları. Burada doktor, yukarıdaki verilere dayanarak sağlık değerlendirmesi yapar.

38 haftalık bir süre için gebelik anamnezi

Bu süre için kabul edilebilirteslimat, ama yine de bebek için erken. Hastaneye girerken, obstetrik doğum tarihi tam olarak doldurulmalıdır. Normal doğum (38 hafta) komplikasyon olmadan gidebilir, ancak bir çocuğun doğumundan sonra, doktorlar bebeğin bazı organlarının gelişiminde ihlalleri bulmak için bir araştırma yapmalıdır.

Bazı durumlarda, süre ayarlanabiliryanlış Bu, adet döngüsündeki annelerden ve ilk ultrasondan gelen yanlış bilgilerden etkilenebilir. 38 haftalık bir sürede çocuk anne karnında doğru pozisyon alır ve doğum için hazırdır. Çoğu zaman şu anda, kadının bedenini bugün için hazırlayan sahte doğumlar görebilirsiniz. Tıbbi istatistiklere göre, bu genellikle iyi giden teslimat için yaygın bir zamandır.

39 hafta hamilelik anamnezi

Şu anda hamile bir kadındadoğum her an başlar. Doktorlar, doğum hastanesine transfer edilen gerekli muayeneleri yaparlar. 39 haftada bebek düşüyor ve çenesini dizlerine doğru bastırıyor. Doğumdaki bir kadın doğum hastanesine girdiğinde doğum kontrolünün tarihi tamamlanmalıdır.

Doğum eyleminde emeğin tarihi

İyi bir geçmişe sahip normal doğum (39 hafta)genellikle hızlı ve komplikasyonları olmadan geçer. Belgenin tüm muayenelerin ve reçeteli ilaçların açıklamalarına ihtiyacı var. Doğum yakında ortaya çıkacağından, bir kadın vücudunda herhangi bir değişiklik hissedilirse, muayeneyi tamamlayan, önceden onlar için hazırlamalıdır.

40 hafta hamilelik anamnezi

Bu süre hamileliğin sonlandırılması olarak kabul edilir. Emek faaliyeti gelmediyse, hastaneye gitmelisiniz çünkü yokluğu dahili arızalardan kaynaklanabilir. Gözetim altında olan bir kadın, iç ve dış tam bir araştırmaya tabi tutulur. Bütün bunlara dayanarak, obstetrik doğumların tarihi doldurulur. Normal doğum (40 hafta) en uygun olarak kabul edilir - çocuk doğuma tam hazırdır, tüm iç organların çalışması koordine edilir. Doktor, bu tür bir belgenin doğum eyleminde emeğin tarihçesi olarak sorumlu bir şekilde hareket etmesini sağlamalıdır, bu büyük ölçüde normal doğum durumuna bağlı olacaktır.

4. Objektif araştırma

Bu diğer dar kayıt ve sonuçları içeriruzmanları. Her şeyden önce, bir kadının psikolojik durumu değerlendirilir. Birçok yönden, bu cinslerin hesabında ne tür olduğuna bağlı. Bununla ilgili özel bir işaret de yapılır.

Ilk doğum

Hamilelik ve doğum anamnezde tarif edilir,Bu raporda sabittir. Başka bir şekilde, buna obstetrik tarih denir. Normal doğum, önce doktorların incelemesini gerektirir. Bu, bu sürecin seyrinin ve bedenin tepkisinin öngörülememesi gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

Doğum eyleminde emeğin tarihi

İlk doğum sadece personel için heyecan verici değil,ama kadınlar için de. Böyle hastalar daha az endişelidir çünkü bir sonraki aşamada ne olacağını bilemezler ve merak, korku ve endişenin üstesinden gelir. İlk kasılmanın başlangıcından bebeğin görünümüne kadar olan tüm doğum süreci, anamnezdeki bir doğum uzmanı tarafından tanımlanır. Bu olaydan önceki tüm bilgiler doğum tarihini içerir. İlk hamilelik için norm, 38 ila 41 haftalık terimlerdir. Doğum uzmanları hamilelik sırasında ortaya çıkan şikayetler ve hastalıklar hakkında bilgi alıyorlar. Tüm bu veriler "Objektif araştırma" sütununda yazılmıştır.

Ikinci doğum

İkinci doğum, kadınlarda daha hızlı gerçekleşir.İlk. Kural olarak, anamnez obstetride doğum tarihini içeren ilk hamilelik bilgisine dayanmaktadır. Normal emek 38-39 hafta ile başlayabilir. Bir kadının tarihinde, daha önceki gebeliklerin ve doğumların detayları belirtilmelidir. Bu, daha sonra doğum eyleminde doğum tarihini saklar.

Normal ikinci doğum doğrubir doktor tarafından teşhis edilir. Ayrıca daha önce doğmuş bir çocuk hakkında bilgi, gelişimi ve varsa doğumsal hastalıklar hakkında bilgi verilir. Tüm bunlar, obstetrisyenlerin gebe kadınları düzgün bir şekilde tedavi etmesine ve daha fazla doğum yapmasına yardımcı olacaktır.

5. Obstetrik durum

Bu öğe doğum tarihinin yanında. Burada rahim ve pelvik taban üzerinde yapılan ölçümler, fetusun çarpıntısı ve rahimde doğumdan önceki pozisyonu belirlenir. Doktor, bir kadının veya fetüsün sağlığından şüphelenirse, doğum anına kadar, doktorlar hastayı sürekli olarak izleyecek ve bu bölümdeki tüm sonuçları verecektir. Bir kadın hastaneye girdiğinde, uterusun açıklanması için muayene edilir ve doğum için hazırlık derecesini belirler.

Doğum eyleminde emeğin tarihi, normal doğum, genital fonksiyon.

6. Tanı ve gerekçelendirme

Doktor tarafından verilen tüm verilere dayanarakDoğru tanıyı kurar. Tarihte yazar, mutlaka analiz ve teftişlerle doğrular ve onaylar. Kadın doğum uzmanı, bu bölümde sağlık kurumuna yapılan ilk ziyaretin tarihini ve son adet döngüsü hakkındaki bilgileri gösterir. Ayrıca, toplam ağırlık kazancını hesaplar ve kaydeder ve hedeflenen teslimat türünü belirtir.

7. Doğum planı

Kadın doğum uzmanı süreç için yaklaşık bir plan verirteslimat. Buna, ağrının giderilmesi, baskısı ve fetal başın hareketi ile ilgili veriler dahildir. Herhangi bir acil durum, tüm olası çareleri olan aşamalarda açıklanmalıdır. Bu sütunda emeği korumak ve teşvik etmek için reçeteli ilaçlar reçete.

8. İşin akışı

Bu grafik, doğum dönemlerinin nasıl geçtiğini açıklar. Burada her kavga düzeltildi. Doğum doğumunun tarihinin takip ettiği ana amaç normal doğumdur. Gelecekteki sağlığı için kadının genital fonksiyonu korunmalıdır. Bu paragrafta tanımlanan obstetrisyenlerin manipülasyonları, hastanın önemli organlarını korumayı amaçlamaktadır. Doğum verileri girdikten sonra, en son kayıt doğmuş olan çocuk ve parametreleri hakkında yapılır. Bölüm, bebeğin ve annenin sağlığının değerlendirilmesi hakkında bilgi vermektedir. Postnatal adaptasyon için bir çocuk hazırlamak için prosedürün ayrıntılı bir açıklaması ve daha ileri işleme.

Doğum eyleminde doğum öyküsü 40 hafta normal doğumdur.

9. Doğum sonrası dönem

Bu bölüm doğumdaki kadının izlenmesini içermektedir.iki saat boyunca. Rahim, genel ve psikolojik durumun tonunu kontrol edin. Doğumdan sonra kadın komplikasyonlara başladıysa, bu tarihte sabittir. Ayrıca nabız ve tansiyon üzerine veri içerir.

10. Epikriz

Doğum eyleminde emeğin tarihi sona ererEpikriz. Burada annenin doğumunun ve doğumunun tarihi ve zamanı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Organizmanın adaptasyon ve iyileşme döneminin tarifi eklenmiştir. Ayrıca, çocuk hakkında bilgi, doğum tarihi ve zamanı, ayrıca hastaneden bir özgeçmiş kaydedilmektedir. Gerekirse, reçete edilen tedavi ve reçeteli ilaçlar hakkında bilgi vardır.

Normal doğum nedir

"Normal doğum" kavramı tartışmalıdır. Normal teslimatla ilgili hususlar net bir şekilde söylenemez. Ayrıca, kadınlar bu tanıma eşitlenemez ve ayarlanamaz. Doğum, doğru tahminlerin hemen hemen ötesinde olan hassas bir süreçtir. KSMU Üniversitesi'nde, doğumları normale yakınlaştıran bir doğum hastanesi vardır. Burada, doğum sırasında zarar verecek veya daha aktif hale gelebilecek zararlı faktörleri ortadan kaldırmak için tam çalışmalar yapılmaktadır. Tüm testler ve muayenelerden sonra, obstetrik doğum tarihi tamamlandı.

Doğum eyleminde emeğin tarihi

Normal doğum (KSMU) gözetim altındadır.doğum sırasında kadın vücudundaki tüm değişiklikleri dikkatle izleyen en yüksek kategoriye sahip doktorlar. Uzmanlar genital ve idrar organlarını inceler, ayrıca oluşumlarının doğruluğunu değerlendirir. Doktorlar duyu organlarının durumunu ve sinir sistemini belirler. Emek sırasında bir kadın sadece fiziksel olarak değil, aynı zamanda duygusal olarak da büyük yükler yaşar, bu yüzden kapsamlı bir incelemeye ihtiyacı vardır. Bu, bebeğe ve anneye zarar verebilecek diğer komplikasyonları önlemeye yardımcı olur.

İstatistiklere göre, "normal doğum" mümkün olduğundaNormal bir tıbbi işlem olarak algılanırlar. Bu, hasta ile doktor arasındaki iletişimi ayırt etmeye yardımcı olur, her biri onun için gerekli olan her şeyi yapar. Doktor doğumdaki kadına tamamen konsantre olur ve hastalığın tam bir resmini oluşturur, böylece doğum iyi gider. Kadın, sırayla, ebelerin önerilerini sorgulamadan takip etmeli ve sürecin kendisine odaklanmalıdır.

Bazı istatistikler

İstatistiklere bakarsanız, yüzdenormal doğumlar sadece% 10-20 küçüktür. Böyle doktorların müdahalede bulunmadığı bir süreci de içerdiği hatırlanmalıdır. Doğum uzmanı geçmişinde kontrendikasyonlar veya hastalıklar buluyorsa, mutlaka doğumla karışırlar. Bugüne kadar üniversitelere nezaret eden birçok sağlık kuruluşu var. Deneyimli yetenekli doktorlar ve genç profesyoneller, kadının emeğine katılırlar ve her şeyin anne ve bebek için iyi gittiğini en üst düzeye çıkarmaya çalışırlar. Özetle, bir kadının doğumdaki en önemli belgesinin kadın doğum öyküsü olduğunu söyleyebiliriz.Doğum normunun tarihçesi

Normal iş aktivitesi sadece mümkündürDoğru yönetim ve doktorun sürekli izlenmesi ile. Doğumla ilgili istatistik verirseniz, vakaların% 37'sinde, sağlıkları hakkında bilgi vermeyen ya da komplikasyonsuz doğumu vermeyen kadınlara doğum yapmışlardır.

Sonuç

Kadın doğum tarihi önemliÖzel dikkatle doldurulması gereken bir belge. Gelecek olaylar buna bağlı. Bu belge sadece güvenilir ve doğrulanmış veriler içermektedir. Burada her şey çok açık ve dikkatli olmalı, çünkü anne ve bebeğin hayatı buna bağlı.

Doktorlar yıllarca doğru bir şekilde nasıl dolduğunu öğrenirlerÖzellikle obstetrikte emeğin tarihi gibi belgeler. Doldurmanın normal uygulaması tüm uzman tıp kurumlarında mevcuttur. Tanı koyulurken, doktor bunu tarihe yazmalı ve bunun kanıtlarını vermeli ve ayrıca hastasını gebelik seyrinin tüm nüansları hakkında bilgilendirmelidir.

Doğum eyleminde emeğin tarihi. Normal doğum (birinci ve ikinci)Doğum eyleminde emeğin tarihi. Normal doğum (birinci ve ikinci)

Related news

 • İçki içme diyeti. İncelemeler ve görüşler
 • Yardımcı lider: görevler ve kişisel nitelikler
 • Yaşa göre check-up
 • Isı yalıtım silindiri ve kullanımı
 • Düğmeli Kullanışlı Boyunluk Tarifi

 • Doğum eyleminde emeğin tarihi. Normal doğum (birinci ve ikinci)

  Doğum eyleminde emeğin tarihi. Normal doğum (birinci ve ikinci)


  Doğum eyleminde emeğin tarihi. Normal doğum (birinci ve ikinci)

  Doğum eyleminde emeğin tarihi. Normal doğum (birinci ve ikinci)

  Doğum eyleminde emeğin tarihi. Normal doğum (birinci ve ikinci)

  Doğum eyleminde emeğin tarihi. Normal doğum (birinci ve ikinci)

  Doğum eyleminde emeğin tarihi. Normal doğum (birinci ve ikinci)

  Doğum eyleminde emeğin tarihi. Normal doğum (birinci ve ikinci)

  Doğum eyleminde emeğin tarihi. Normal doğum (birinci ve ikinci)

  Doğum eyleminde emeğin tarihi. Normal doğum (birinci ve ikinci)

  Doğum eyleminde emeğin tarihi. Normal doğum (birinci ve ikinci)

  Doğum eyleminde emeğin tarihi. Normal doğum (birinci ve ikinci)

  Doğum eyleminde emeğin tarihi. Normal doğum (birinci ve ikinci)

  Doğum eyleminde emeğin tarihi. Normal doğum (birinci ve ikinci)