Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey 2019

Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey 2019

Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey 83 14.02.2019, 11:15

Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey

Hindistan doğasının parlak ve çarpıcı güzelliği bulundudekoratif halk sanatının çeşitli biçimlerde yansıması. Ancak, Hint desen üzerinde önemli etkisi sağlanan dinler çok uluslu ve çok ülkenin belirli bir bölgede uygulanan kumaşlar ve takı, mobilya ve mutfak eşyaları süslemek için kullandık.Hint süsleme

Sebze süsü

Ana dinin bulunduğu Hindistan'ın bu bölümündeİslam, en yaygın ve diğer Müslüman kültürlerin bitki ve geometrik süslemeleri idi. Bunun nedeni, bu dinde Allah'ın, insanların ve hayvanların imajını yasaklamaktır. Hint ustaları bitki desenleri yaratarak en üst düzeyde beceri kazanmışlardır. En çok sevilen ve popüler olan kutsal lotus çiçeği, yaratıcı orijin, karanfil ve mango meyvesi, nar simgelemektedir. Genellikle örüntüler avuç içleri ve selvi ağaçlarının görüntülerini içerir.

Böylece, Uttar Pradesh'in kuzey eyaletinde, anaHint süsleme - çiçek çelenk ve madalyonlar. Ve ayrıca, İran kültüründen alınan Hayat Ağacı. Bu süs eşyaları ve desenler sadece günlük nesneleri etkilemekle kalmaz, aynı zamanda evdeki duvarları süslemekte, kumaşları süslemekte ve bunları geleneksel kına - mehendi sanatında kullanmaktadırlar. Tüm bitki kalıp çeşitleri arasında, böylesine bir Hint süsünü buta olarak, daha iyi Avrupa'da "paisley" adı altında ayırt etmelidir.

"Hint hıyar"

Buta, Hint kültürünün ateşi anlamına gelen çok önemli bir simgedir.Hint süsleme çizimi Bu desen Hindistan'da sevilir, yaygın olarak kullanılırsanat ve günlük etkinlikler. Paisley olarak da bilinen "Türk selvi" nin çeşitli yorumlarıyla süslenmiş Sari ve şallar, tüm inançlardan kadınlar tarafından giyilir. Modern dünyada tasarımı çok popüler olan ve birçok ülkede mobilya, kıyafet, ayakkabı, mücevher ve diğer nesneleri süsleyen bu Hint süsleme yeri ve yeri sorusu hala açıktır. Şampiyonada Hindistan ve Pers, birkaç yüzyıl boyunca tartışıyorlar. Bu modelin temeli içten bitki veya soyut kalıplar ve elementlerle doldurulmuş veya dolgulu kavisli bir uca sahip damla şekilli bir şekildedir.

Geometrik desenler

Daha az popüler ve yaygın olarak dağılmış çeşitli geometrik Hint desenleri ve süslemeleri arasında "gyasir" - balık ölçekleri "dzhali" - kafes arasında ayrım yapılabilir.Hint desenleri ve süs eşyalarıGenellikle desen oluştururken motifler kullanılırÜst yukarı ve sembolize hem amaçlayan basit çizgiler ve açılar, üçgenler, erkeksi ve aşağı - dişil somutlaştırmak. kumaşlardan geometrik ve bitkisel elemanları hem de doldurulabilir kareler, elmas ve çevreleri, görebilir. Hint süsleme genellikle ilahi ateş ve güneşin sembolü olarak Swastika'nın dama deseni ve motifi kullanır. zıpkınını (trishul), çoklu davul (Damara) ve Tilak gibi ortak bir ayin desen - - Bu grup desenleri ve dini tasvir zorunlu nitelikleri tanrıları içerebilir ortada noktası ile işaretleyin. Ganesha, Shiva ve Krishna'nın ilahi hayatın giysi sahneleri dekorasyon zaman görüntü gerçekleştirilebilir.

Hayvansal görüntüler

Orta Hindistan ve Rajasthan'da büyük bir yerNüfusun bir kısmı Budizm ve Hinduizm'i savunuyor, dekor bitkisel ve geometrik desenler kullanıyor. Ayrıca fil, deve ve aslan gibi hayvanların ve kuşların, genellikle papağan ve gevşek kuyruklu tavus kuşlarının resimleri - refah ve refahı simgeleyen.Hintli hayvan süslemeHayvansal örüntüler ve süslemelerin yaratılmasında natüralizm ve neredeyse tamamen stilizasyon eksikliği gibi Hint sanatının böyle bir özelliği olduğu unutulmamalıdır.

Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey 2019

Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey 2019

Related news

 • Macaristandan Ukraynaya misilleme
 • Zeynep Cemali Edebiyat Günü 2012 – Konuşmacılar ve Konular
 • Aşk ve Sevgi Üzerine Sözler
 • Deniz Börülcesi
 • Amineden nişanlısı Mesut Özile destek

 • Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey 21

  Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey


  Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey 74

  Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey 57

  Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey 59

  Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey 14

  Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey 18

  Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey 82

  Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey 27

  Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey 65

  Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey 42

  Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey 59

  Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey 49

  Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey 6

  Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey 97

  Doğu, narin bir iş, ya da Hint süslemesinin bize anlatacağı şey 41