DNS sunucusu adresini dönüştürülemiyor: hatayı en kolay yöntemlerle düzeltmek nasıl 2019

DNS sunucusu adresini dönüştürülemiyor: hatayı en kolay yöntemlerle düzeltmek nasıl 2019

DNS sunucusu adresini dönüştürülemiyor: hatayı en kolay yöntemlerle düzeltmek nasıl 29 16.01.2019, 08:56

DNS sunucusu adresini dönüştürülemiyor: hatayı en kolay yöntemlerle düzeltmek nasıl?

Ne yazık ki, bazen erişmeye çalıştığınızdaBazı sitelere veya hatta internete bağlanırken, birçok kullanıcı mesajda DNS sunucu adresini dönüştürmenin mümkün olmadığını belirten bir hata görür. Bu durumda ne yapmalı, her kullanıcı bilmiyor. Ancak, ortaya çıktığı gibi, endişe için özel bir neden yoktur, çünkü arıza basit bir şekilde ortadan kalkar.

Neden sunucunun DNS adresini değiştiremiyorum?

Bildiğiniz gibi, DNS sunucuları araçlarİnternet kaynak adreslerinin sayısal bir ifadeden sembolik olana yorumlanması, harflerin, sayıların ve özel karakterlerin adreslerde kullanılabilir.

Sunucu dns adresini dönüştüremiyor

Yani bazen sistemin neden olmamasının nedeni nedir?DNS sunucu adresini çözebilir miyim? Tipik olarak, bu virüslerin etkisi olabilir, bir antivirüs ürünün (genellikle Avast ile gözlemlenir), ağ ayarlarının "toplanması" veya yanlış şekilde ayarlanmış parametrelerin çıkarılması olabilir. Bazı tipik durumları olası sorun giderme yöntemleri ile ele alalım.

Hata "DNS sunucu adresini dönüştüremiyor": İlk önce ne yapmalıyım?

Her şeyden önce, bilgisayarınızı virüslere karşı kontrol etmelisiniz. Belki de, bunun sebebi gerçekten. Ancak bunun için üçüncü taraf bir ürün kullanmanız ve normal bir tarayıcı kullanmanız gerekmiyor.

Ancak virüs bulunmasa bile, sistemDNS sunucusu adresinin çözülemeyeceğini belirten bir mesaj da verebilir. Yani, sorun sadece ağ ayarlarında. Bu nedenle, öncelikle böyle bir iletinin yalnızca belirli bir siteye eriştiğinizde mi, yoksa açmaya çalıştığınızda tüm sayfalarda mı verildiğini kontrol etmeniz gerekir. Mümkünse, bir masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar ve akıllı telefondan, çeşitli cihazlardan erişimi kontrol etmek daha iyidir. Sadece bir site cevap vermiyorsa, teknik çalışmanın basitçe gerçekleştirilmesi mümkündür. Erişim tüm kaynaklar için engellenirse, sorunun sağlayıcının bir nedeni olabilir. Ancak bir cihazdan erişebiliyorsanız, sistemin DNS sunucu adresini çözememesinin nedeni, ayarladığınız ağ ayarlarını aramaktır.

DNS istemcisinin durumunu kontrol etme

Bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarda, önce DNS istemcisinin durumunu kontrol etmelisiniz.

hata dns sunucusu adresini dönüştürebilir

Bunu yapmak için,bilgisayarın yönetimine girebilirsiniz, ancak Win + R konsolunda yalnızca services.msc komutunu girmek daha kolaydır). Burada uygun çizgiyi bulmanız ve ayarladığınız lansman türüne bakmanız gerekir. Parametre otomatik başlatma ile eşleşmelidir. Değer farklıysa, özellik menüsünü arayın ve değiştirin.

Kullanılan protokolün ayarlarının izlenmesi

Bu çözüm işe yaramazsa, ağ ayarlarını, özellikle de varsayılan protokolü (genellikle IPv4) kullanmanız gerekir.

Değişen ağ ayarları bölümünde görüyoruzbağdaştırıcıyı tıklatın, özellikler düğmesini tıklatın ve tercih edilen ve alternatif DNS sunucusunun alanlarında yüklü olduğunu kontrol edin. Otomatik olarak parametreler elde etmek, sık sık olduğu gibi mümkündür.

neden sunucunun dns adresini değiştiremiyorum

Onları değerlere değiştirmeyi deneyebilirsiniz,Google Public DNS hizmetinin sunduğu Burada bir satırda dört sekiz, diğeri ise iki sekiz ve iki dörtlük ayarlamanız gerekir. İlke olarak, her bir sunucu türü için hangi kombinasyonun kullanılacağı özel bir rol oynamaz.

DNS önbelleğini temizle ve ayarları geri yükle

Son olarak, DNS sunucu adresini hala dönüştüremediğinizi belirten bir hata mesajı tekrar belirirse, DNS önbelleğini temizleyebilir veya hatta parametreleri sıfırlayabilirsiniz.

dns sunucusu adresini ne yapamaz?

Önbellek için komut satırını kullanın.İpconfig / flushdns'ı reçete eden yöneticinin hakları ile çalışıyor. Tabii ki, konfigürasyonu yeniden kaydetmek için daha fazla komut ekleyebilirsin, fakat çoğu durumda yeterli temizleme olacak.

Sunucu dns adresini dönüştüremiyor

Prensip olarak, eğer böyle şeyler ele alınırsatembellik, bilgisayarınıza indirip Microsoft Fix It özel bir uygulama indirebilirsiniz! (Bu arada, internete bağlanmada hataları ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır). Sadece programı etkinleştirmek ve tarama işleminin başarısızlıklarını gidermek ve hataları düzeltmek için yeterlidir (işlemler kullanıcı müdahalesi olmadan tamamen otomatik olarak çalışır).

Bir son sözü yerine

Genel olarak, önerilen çözümlerDNS ayarlarıyla ilgili birçok sorunu ortadan kaldırır. Bunlar eşit olarak uygundur sadece bir 105-inci kodu her biri, yukarıda tarif edilen hata için değil, aynı zamanda başka bir başarısızlık, ne zaman bu tür problemlere de ifade kaynaklara iletişim ya da erişim olmaması için ana neden olarak. Eğer başarısızlık pratik açıdan ortadan kaldırılması yaklaşımı Ama eğer, birçok kullanıcı özellikle ağ ayarlarında tecrübeli olmayan, özellikle kendilerinin Windows sistemini bilmiyorum daha iyi kimse bu yana, Microsoft'tan "yerli" yazılım kullanımını önerebilir. Sistem yapılandırması hakkında en azından bazı fikir hala Ama eğer prensipte, otomatik bir fixer olmadan çözümlere yönelmek daha iyidir.

DNS sunucusu adresini dönüştürülemiyor: hatayı en kolay yöntemlerle düzeltmek nasıl 2019

DNS sunucusu adresini dönüştürülemiyor: hatayı en kolay yöntemlerle düzeltmek nasıl 2019

Related news

 • SHOW TV YAYIN AKIŞI
 • Nazım Hikmet’in annesi ve Osmanlının ilk kadın nü ressamı: Celile Hanım
 • İlkbahar Yaz Modası Çiçek Desenli Rahat Kıyafetler
 • Kalça Sıkılaştırmak İçin Ne Yapmalı: Kalça Sıkılaştırma Egzersizleri

 • DNS sunucusu adresini dönüştürülemiyor: hatayı en kolay yöntemlerle düzeltmek nasıl 49

  DNS sunucusu adresini dönüştürülemiyor: hatayı en kolay yöntemlerle düzeltmek nasıl


  DNS sunucusu adresini dönüştürülemiyor: hatayı en kolay yöntemlerle düzeltmek nasıl 81

  DNS sunucusu adresini dönüştürülemiyor: hatayı en kolay yöntemlerle düzeltmek nasıl 18

  DNS sunucusu adresini dönüştürülemiyor: hatayı en kolay yöntemlerle düzeltmek nasıl 45

  DNS sunucusu adresini dönüştürülemiyor: hatayı en kolay yöntemlerle düzeltmek nasıl 36

  DNS sunucusu adresini dönüştürülemiyor: hatayı en kolay yöntemlerle düzeltmek nasıl 43

  DNS sunucusu adresini dönüştürülemiyor: hatayı en kolay yöntemlerle düzeltmek nasıl 12