Dislipkulasyon ensefalopati: hastalığın nedenleri ve semptomları 2019

Dislipkulasyon ensefalopati: hastalığın nedenleri ve semptomları 2019

Dislipkulasyon ensefalopati: hastalığın nedenleri ve semptomları 7 04.02.2019, 02:12

Dislipkulasyon ensefalopati: hastalığın nedenleri ve semptomları

Dyscirculatory ensefalopati tehlikelinormal kan akışının ihlali nedeniyle beynin nöral dokularında yavaş, sürekli ilerleyen değişiklikler ile ilişkili bir hastalıktır. Kural olarak, resirkülasyon ensefalopati bağımsız bir hastalık değil, sadece ikincil bir bozukluktur.

Disbirleyici ansefalopati: nedenleri.

Böyle bir hastalığın gelişim nedeni olabilirKan dolaşımına bağlı en çeşitli bozukluklar. Fakat çoğu zaman ensefalopati beyin dokusunda kan taşıyan yavaş ateroskleroz küçük arterlerin sonucudur. Öncelikle beyaz maddeyi etkiler ve sonuç olarak beynin mevcut yapılar arasındaki bağlantıyı ihlal etti.

Ayrıca, hastalığın gelişme riski önemli ölçüde artmaktadır.sürekli sigara, alkol kötüye kullanımı veya sık stresle artar. Ayrıca, bu ensefalopatinin, zihinsel emeğin insanları arasında daha sık teşhis edildiği ilginçtir.

Dislipkulasyon ensefalopati: hastalığın belirtileri.

Hastalığın ilk belirtileri biraz benzernöromeniki sendromu. Hasta kişi duygusal istikrarı kaybeder, sık sık ruh halleri değişir, uyku bozuktur. Ek olarak, insanlar sık ​​sık baş ağrısı, baş dönmesi, kulak çınlaması ve gözle görülür bir hafıza bozukluğu şikâyette bulunurlar. Bazı durumlarda, kan basıncında bir dalgalanma vardır.

Hastalık belirtileri daha da geliştirilmesi iledaha belirgin olmak - mide bulantısı, baş dönmesi, uyku bozuklukları, kulak çınlaması ve sık baş ağrıları, hasta bir kişinin sürekli yoldaşları haline gelir. Ek olarak, güncel olayların belleği önemli ölçüde bozulmaktadır. Böyle bir kişinin çalışma kapasitesi düşer. Duygusal dengesizlik daha da ilerleyicidir: hasta fobileri, öfke nöbetlerini, güvensizliği vs. geliştirmeye başlar.

Hastalığın şiddetli formu şiddetlenirbelirtiler - bir kişi genellikle bilincini kaybeder, hafızası kötüleşir, dikkatini herhangi bir şeye konsantre edemez. Daha fazla gelişme ile, beyinde bir kanama var.

Disbirleyici ansefalopati: tanı ve tedavi.

Böyle bir hastalığın teşhisi yapılmalısadece deneyimli bir doktor. Başlangıç ​​olarak, tüm hastaların şikayetleri hakkında bilgi edinmeli ve gerekli ek çalışmaları yapmalıdır. Örneğin, gözün retinasını incelerken, damarlar ciddi şekilde daraltılır - bu, bu ensefalopatinin bir belirtisidir.

Tedavi gelince, içermelidirbir dizi faaliyet. Örneğin, başlamak için, birincil hastalığı tanımlamak ve uygun tedaviyi reçete etmek gereklidir. Buna ek olarak, hastaya kan damarlarının duvarlarında kolesterol birikmesini önleyen özel ilaçlar reçete edilir. Hastalık ne olursa olsun, hemen hemen her durumda vazodilatatör ilaçlara ihtiyaç vardır, çünkü bu durum kanama riskini önemli ölçüde azaltır ve beynin kan akışını iyileştirir.

Hasta bir kişi sıkı ve sıkı olmalıTuz ve yağ kısıtlaması ile diyetler - bu şekilde kolesterol seviyesini düşürebilirsiniz. Periyodik olarak, beynin çalışmasını olumlu yönde etkileyen vitaminlere ihtiyacınız vardır.

Benzer bir tanıya sahip insanlar çok yardımcı olurlar.sanatoryum tedavisi. Birinin sadece çok sıcak bir iklime sahip yerlerde dinlenmemesi gerektiğini hatırlamalıdır. Çok önemli olan kötü alışkanlıkların reddedilmesi, aynı zamanda çalışma rejiminin ve rekreasyonun doğru düzenlenmesidir. Olumlu bir şekilde sağlık üzerinde etkili ve kolay tıbbi jimnastik.

Zamanında ve uygun tedavi ile hastaların prognozu çok rahatlatıcıdır.

Dislipkulasyon ensefalopati: hastalığın nedenleri ve semptomları 2019

Dislipkulasyon ensefalopati: hastalığın nedenleri ve semptomları 2019

Related news

 • Micellar su veya tonik - hangisi daha iyi
 • Instagram’ın 2019 Trendi: Minik Göz ve Dudak Emoji Dövmeleri
 • Rüyada Düştüğünü Görmek Nedir Neye Çıkar ( İslami Yorumu)

 • Dislipkulasyon ensefalopati: hastalığın nedenleri ve semptomları 66

  Dislipkulasyon ensefalopati: hastalığın nedenleri ve semptomları


  Dislipkulasyon ensefalopati: hastalığın nedenleri ve semptomları 92

  Dislipkulasyon ensefalopati: hastalığın nedenleri ve semptomları 88

  Dislipkulasyon ensefalopati: hastalığın nedenleri ve semptomları 70

  Dislipkulasyon ensefalopati: hastalığın nedenleri ve semptomları 8

  Dislipkulasyon ensefalopati: hastalığın nedenleri ve semptomları 90

  Dislipkulasyon ensefalopati: hastalığın nedenleri ve semptomları 11

  Dislipkulasyon ensefalopati: hastalığın nedenleri ve semptomları 1