Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır 2019

Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır 2019 Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır?

Birçok araba meraklıları için, sorunlardan biriBir aracın çalıştırılması işlemi, bir süre boyunca gerçekleşen direksiyon kabinini tıkamaktır. Sorun, inşaat kalitesinin düşük olması nedeniyle ortaya çıkmamaktadır. Aksine, kendi içinde çok güvenilirdir, fakat sadece aracın çalışması bu tür bir arızanın görünümünü uygunsuz bir şekilde kışkırtır. Buna ek olarak, iç hatların kalitesinin düşük olması, yüksek güvenilirlikte bile kanıtlanmış herhangi bir mekanizmaya uygun olmayacaktır.

Direksiyon rafına vur

Doğrudan ilgili olan arızaotomatik çalıştırırken vurma veya gıcırdama şeklinde ortaya çıkan direksiyon rafı. Direksiyon rafındaki darbelere dikkat etmek, sadece aracın yoldaki davranışını olumsuz yönde etkilemekle kalmaz, aynı zamanda bir kazaya da yol açabilir. Bu nedenle, bu makalede, sadece direksiyon rafının vurulmasının nasıl ortadan kaldırılacağını değil, aynı zamanda arızanın nedenlerini de ele alacağız. Ayrıca sürücüler için, dümencinin hizmet ömrünü uzatma yöntemlerinin anlatılacağı bir bölüm sunacağız.

Mekanizmanın çalışma prensibi

Raf kontrolü aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

 • raf rafı;
 • dişli;
 • direksiyon mili;
 • direksiyon mekanizması;
 • ipuçları.

Bu düğümün çalışma prensibi aşağıdaki gibidir: Direksiyon simidi, direksiyon milinden pinyona döndürüldüğünde, kuvvet aktarılır. Sonuç olarak, direksiyon rafını harekete geçirir. Rafın görevi, dönme hareketini ilerleyen haline dönüştürmektir.

Arıza nedenleri

Cihazın temel prensibini göz önünde bulundurarak, direksiyon rafına çarpma nedenlerinin nedenini anlamak çok zor değil. Çoğu zaman, arızanın nedenleri şunlar olabilir:

 1. Elemanların birleştiği noktalarda geri tepme oluşumudümenci. Bu, esas olarak, ağır yüklere dayanmayan yerel yol inşaatı için uygun olmanın yanı sıra, yol dışı yolda sabit bir sürüş ile de uygun değildir.
 2. Aşınma ve yıpranmanın bir sonucu olarak,korozyona neden olan çamur yatakları. Ortaya çıkan pas, angajman kalitesini minimum düzeye indirir ve hareket sırasında vuruntular görünmeye başlar.

Önleyici tedbirler

Direksiyon rafındaki vuruntunun tam olarak ortaya çıkmasını engellemek oldukça zordur, ancak (eğer basit kuralları takip etmek gerekirse) mümkündür. Ana önleyici tedbirler arasında:

 • Ani frenlemenin tam olarak göz ardı edilmesi ve başlatılması (tabii ki kaza riski yoksa), agresif manevralar direksiyon mekanizmalarını büyük ölçüde yıprattığı için.
 • Kaldırımın park sırasında bir kesme olarak kullanılması gerekli değildir, çünkü üzerindeki tekerleğin küçük etkileri daha sonra içler acısı olacaktır.
 • Aynı durum, kaldırım üzerindeki ve engellerin üstesinden gelmek için zor olan etkiler için de geçerlidir.
 • Çukurlar, çukurlar şeklinde düzensiz yolların üstesinden gelmek,Yayan polisler, asgari hızlarda yapılmalıdır. Kuralı takip etmeyin: "daha fazla hız - daha az çarpma". Hızdaki herhangi bir hüner, dümenci için en güçlü darbe.
 • Direksiyon mekanizmalarındaki yağ keçeleri ve anterlerin durumunun sürekli olarak izlenmesi.
 • Bir arızanın en ufak belirtilerinin ortaya çıkması teşhisi.

Basit onarım tekniği

Direksiyon rafının vurulmasının nasıl kaldırılacağı sorusu üzerineMakinelerin herhangi biri, cevap oldukça basit: ayar vidasını yukarı çekmeniz gerekiyor. Bu eylem, elbette, herhangi bir sorun yaşamadan araç üzerinde hareket etmek için biraz daha zaman kazandıracaktır. Ancak bazen vidanın kuvvetli bir şekilde sıkılması kontrolde bir bozulmaya yol açar, yani direksiyon tepkisi bozulur. Dönüşleri doğru yöne çevirdiğinizde direksiyon çok zor olacak ve sonuç olarak sürüş ve büyük yorgunluktan rahatsızlık duyacaksınız.

Vurmayı ortadan kaldırmanın etkili yolu

Direksiyon rafındaki bir vuruşu çıkarmak içinmili çıkarınız. Sökme, araca hangi düğümün takılı olduğuna göre yapılır. Basit bir kremayer mekanizması veya hidrolik direksiyonlu bir ünite olabilir.

Mekanizma ilk tür ise, sadece sökünDireksiyonun uçlarını sabitleyin ve ardından dişliyi çıkarın. Otomobilin bir hidrolik direksiyon sistemi varsa, sıvıyı önceden boşaltmak ve yüksek basınçlı boruları sökmek gerekir. Bir amplifikatör ile kendi kendini onarabilmenin oldukça karmaşık olduğunu ve benzer işlerin deneyimini ve bir asistanın kullanılabilirliğini gerektirdiğini belirtmek gerekir.

Sökmeden sonra, mil delinmelidir. Ondan, korozyon veya gelişme izlerini kaldırın. Hasarlı ürünler, ince bir krom tabakası ile geri yüklenir ve işlenir. Sonra tüm elementler iyice parlatılır.

Bu işler çok doğru,Direksiyon rafının ömrünü uzatmanın mümkün olması sayesinde. Mekanizmada bir destek rafının korozyonu gözlenirse, yönetilmemesi gereken bir detayın tam olarak değiştirilmesi gerekmez. Her halükarda, problemden kurtulabilirsiniz, ancak onarımın karmaşıklığını belirlemek için bir başlangıç ​​teşhisi yapmalısınız.

Direksiyonun tamiri «Lada Kaliny»

Diğerleri gibi direksiyon kalıbı "Kalina" nın vuruşuyerli otomobil fabrikasının modeli, düz olmayan yüzeylerde çalışırken gösterebilir. Ayrıca, sürüş esnasında direksiyona giden darbeler iletilir. Onarımları yapmadan önce, direksiyon rafının neden duyulduğunu anlamanız gerekir. "Lada Kalina" vuruşu, gevşek ayar vidası veya güçlü aşınma ve aracın arızalanması nedeniyle yapılabilir.

Toyota direksiyon pimini çal

Ayarlamak için 10 ve 13 numaralı tuşlara ihtiyacınız var.Dümenci için bir çektirmenin yanı sıra. Bunun için, aracı bir çukura ya da bir asansöre sürmeye gerek yoktur. Tüm işlemler doğrudan motor bölmesinde yapılır.

Demiryolu ayarlamak için, kaldırmak gerekirAKB, konumu itibariyle devam eden çalışmalara müdahale ediyor. 10 terminal üzerindeki bir anahtar ile çıkarılır ve 13 üzerindeki "pelerin" pil tutucuyu kapatır.

Pili çıkardıktan sonra4 cıvata üzerine sabitlenmiş standın altını kaldırın. Bu, direksiyon rafına tam erişim sağlar. Gövdenin alt tarafında, ayrıca çıkarılması gereken bir iç plastik kapaklı bir ayar civatası bulunmaktadır. Bu işlemlerden sonra özel bir şalter yardımıyla çekişi sıkmanız gerekir.

Ayar özellikleri

Notuna! Ayar cıvatasını çok sıkmak gerekli değildir, çünkü hareket sırasında dönerken tehlikeli bir olay olabilir - atıştırma.

Toyota Corolla direksiyon rafını çalıyor

Düzenlemek için gerekli olan: Cıvatayı en fazla 20 derece döndürünüz, daha sonra sürmeniz ve "Lada Kalina" direksiyonunun devrilmesinin ortadan kalktığını kontrol etmeniz gerekir. Titreşim kalırsa, cıvatayı bir kez daha, ancak maksimum 15 derece sıkabilirsiniz.

Bununla birlikte, eğer tekrar çekme herhangi bir sonuç vermemişse, direksiyon rafını elden geçirmek gerekir. Bu durumda direksiyon ipleri, salmastralar, anterler değiştirilir.

Toyota'da Sorun Giderme

Japon kalitesine rağmen, dümenci vurmakTırmık "Toyota Corolla" sık sık yayınlar. Sürücülerin bu sorunu çözmesi gerekiyor. Rusya'da, arabalar çok popüler. Araba meraklıları şimdi ve sonra direksiyon rafının vurulmasının nasıl kaldırılacağına karar vermek zorunda. "Toyota Corolla" onları en çok ilgilendirir. Daha önce, bu sorunu kaldırmak çok zordu, ama ustalar sayesinde bir çıkış yolu vardı.

Direksiyon rafı vuruşu nasıl kaldırılır 6 veya 8, gres yağı ve stokta sabrınız için gres memeleri satın almanız gerekir. İşi yürütmek, çukurdaki garajda en iyisidir.

Ayrıca, dümenci vurmayı ortadan kaldırmak içinReiki, "Toyota Corolla" düz bir yüzeye konur. Doğru çapa sahip bir matkapla delinmiş ve matkapla, rafta bir delik delmek gereklidir, böylece sadece yağ nipelini döndürmekle kalmaz, aynı zamanda bir şırınga kullanarak raf paketini yağla doldurmak da uygun olur.

bir kartopu kilinin direksiyon rafı

Gresörün altındaki dişler kullanılarak kesilir.dokunun. Bundan sonra sadece dişli bağlantılar için uygun olan özel bir dolgu macunu kullanmak gereklidir. Uygulandığı anda, yağlama nipelini deliğe vidalamak ve yağlama maddesini rayda yapmak gereklidir.

Darbelerini tamamen çıkarmak için 400 ml'lik bir balona ihtiyacınız olacak. Şırıngadan sonra, fazla yağlayıcıyı çıkarmanız ve yağ kutusunu plastik bir kapakla kapatmanız gerektiğini hatırlamaya değer.

Sadece Toyota araba raflarına uygun yağlayıcı kullanın. Böylesine basit bir şekilde, direksiyon rafındaki vuruşu (Toyota Tundra dahil) kaldırabilirsiniz.

Direksiyon rafının vurulması nasıl ortadan kaldırılır

Diğer durumlarda, bu arabalara dümen yüksekliğini ayarlamaktan sorumlu bir direksiyon dişlisi veya bir boru çarptı. Mekanizma, çapraz parçanın mevcut geri tepkisi ile teşhis edilmelidir.

Lacetti direksiyon rafının vurulması nasıl ortadan kaldırılır

Verilen araçlarda "Chevrolet Lachetti"Arıza, kullanılmayan direksiyon ipleri nedeniyle değiştirilir, bunun yerine sahibine komisyondan çok daha ucuz mal olur. Bu durumda, tüm çalışmalar bağımsız olarak yapılabilir.

Iki ipucu yerine biraz daha alacakyarım saat. Ancak, bu paradan tasarruf edecek ve yapılan işin kalitesinden emin olacaktır. "Lacetti" üzerindeki ipuçlarını değiştirmek için 19 ve 22 için iki "pelerin", bir balon anahtarı, bir krikoya ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca, direksiyon rafının vurulması ("Lacetti" 1.6 SE bir istisna değildir), başarısız denge çubukları veya sabitleyici burçlardan kaynaklanmaktadır.

lakenin direksiyon rafını çalıyor

Böylece, belirtilen arızaları gidermek içinoldukça basitçe. Çoğu zaman, özel atölyelere fazladan para harcamadan kendiniz yapabilirsiniz. Ancak, direksiyon rafının vurulmasını kaldırmadan önce, sistemin tam teşhisini yapmanız gerekir.

Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır 2019

Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır 2019

Related news

 • Çocuk gelişimi için başlangıcı olan psikolojik oyunlar
 • Çapraz Burgu Örgü Modeli Yapımı Videolu Anlatımlı
 • Çok su içen çok kilo verir
 • Cafe (Rybinsk): adresler, incelemeler
 • Sağlıklı Bir Ramazan İçin 30 Altın Öneri

 • Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır


  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır

  Direksiyon rafına vurmak: nasıl kaldırılır