Dikkat Gastrit ile tehdit altındasınız. Gastritli diyet 51 27.01.2019, 20:35

Dikkat! Gastrit ile tehdit altındasınız. Gastritli diyet

Şu anda, hemen hemen herkesGezegen herhangi bir gastrointestinal hastalığı olan "övünebilir". Sindirim sistemi etkilendiğinde bu patolojik durumun en yaygın şekli gastrittir. Bu hastalıkta diyet, ilacın henüz bir şey icat etmediğinden daha iyi terapötik etkinin öncü ilkesidir. Sadece doğru ve koruyucu beslenmenin bir arka planına karşı iyi bir etki ve ilaç tedavisinden de unutulmamalıdır. Yani, eğer bir hasta gastritli ise, bir diyet hızlı iyileşme için en önemli adımdır.

Ama bu patoloji nedir? Gastrit, midenin iç veya mukoza zarının iltihaplanmasıdır. Uzun süreli gastrit varlığında, ülseratif bir sürece dönüşmesi meydana gelebilir, ki bu durum hasta için çok daha kötüdür. komplikasyonlar ölümcül bir sonuçla sonuçlanabilir. Bu nedenle, midesinde ülser oluşumunu provoke etmemek için, hasta bu tanıyı bir kez yaptıktan sonra, gastrit tedavisine gecikmeden başlamalıdır.

Gastrit için diyet, rasyondan daha dikkat çekicidirAkut ülserli hastalarda beslenme. Ancak, ortak özellikleri var. Birincisi, tedavi sırasındaki hasta, rejimi ihlal etmeden ve bölünmüş partiler halinde gıdaların belirli saatlerde alınması gerektiğini açıkça belirtmelidir. İkincisi, hastanın aşırı yemekten kaçınmasının arzu edildiği anlamına gelir. Günde 5-6 kez ve 3 porsiyondan küçük porsiyonlarda, daha ziyade “slayt” ya da bir katkı maddesi ile yemek yemek daha iyidir. Tüm yiyecekler "fazla" olmadığının ilkesi üzerine pişirilmelidir. Bu, tüm yemeklerin çok baharatlı, çok sıcak, çok keskin, soğuk, vb olmaması gerektiği anlamına gelir.

Gastrit, birçoklarında diyetçok sert olarak algılanır, fazlalıklara tahammül etmez, onlara makul bir ılımlılık ve titreme tercih eder. Eğer ilaçlarla yapılan tedavi sırasında, yerleşik kurallardan biraz sapmaya izin vermeniz gerekiyorsa, bu, yoksunluğun son günlerinin boşa çıkmasına ve her şeyin yeniden başlayacağına yol açabilir. Gastritli hastalar her zaman komplikasyonların önlenmesinin ve hızlı iyileşmelerinin büyük ölçüde tedavi gören doktora değil, hastanın kendi davranışlarına bağlı olarak kendi beslenme düzenine bağlı olduğunu hatırlamalıdır.

Mümkün olduğunda gastrit sağlanmalıdırMide mukozası için dinlenin. Gastrit için diyet menüsü mutlaka en az kuvvetle mide salgısını uyaran gıdalar ve hazır yemekler, içermelidir. Bu süt, peynir, krem, püresi, karbon dioksit içermez kaynatılmış veya püre sebze, omlet veya pişmiş yumurta, haşlama veya balık yemekleri, zayıf çay, son derece alkali maden suyu,. Mekanik yoksunluk ayrıca lifli yiyecekleri yemekten kaçınmayı da içerir. Bunlar arasında tüm çiğ sebze ve meyvelerin yanı sıra sert ve pişmemiş tahıllar bulunur. Alkol, kahve, tütün ürünleri - tüm bunlar yoğun bir terapi sırasında tıbbi diyetten kesinlikle hariç tutulur.

Gastrit, sızabilecek bir patolojidirhem akut hem de kronik. Kronik gastrit ile epigastrik bölgede güçlü ağrı hissi yoktur, ancak yine de sabah saatlerinde podtashnevaniya şeklinde rahatsız edici olaylar, ağızdan hoş olmayan bir koku, ekşi bir şeyin ağzında bir tat, mide ekşimesi vardır. Kronik gastrit, günlük yaşam için daha da kolay olan bir diyet, bunlardan muzdarip bir kişiden, sadece bir - beslenme sistematik ve çeşitlilik gerektirir. Bu kuralları takip ederseniz, hoş olmayan belirtiler uzun bir süre için bilmenize izin vermez.

Dikkat Gastrit ile tehdit altındasınız. Gastritli diyetresim fotograflar galeriler

Related news

 • Dağınık topuz saç modeli nasıl yapılmalı
 • Yanar Döner Kek Tarifi
 • Pendik Belediyesi’nin düzenlediği Diş Güzelliği Yarışması’
 • Novorizhskoe karayolu üzerinde piramit: mitler ve gerçeklik

 • Dikkat Gastrit ile tehdit altındasınız. Gastritli diyet 71

  Dikkat Gastrit ile tehdit altındasınız. Gastritli diyet


  Dikkat Gastrit ile tehdit altındasınız. Gastritli diyet 61

  Dikkat Gastrit ile tehdit altındasınız. Gastritli diyet 69

  Dikkat Gastrit ile tehdit altındasınız. Gastritli diyet 63

  Dikkat Gastrit ile tehdit altındasınız. Gastritli diyet 47

  Dikkat Gastrit ile tehdit altındasınız. Gastritli diyet 89

  Dikkat Gastrit ile tehdit altındasınız. Gastritli diyet 25

  Dikkat Gastrit ile tehdit altındasınız. Gastritli diyet 99