DHEA sülfat 2019

DHEA sülfat 2019 DHEA sülfat

DHEA sülfat

DHEA sülfat (dehidroepiandronronon)çok fonksiyonlu steroid hormonu. Androjen reseptörlerini etkiler. DHEA sülfat ana steroid hormonlarından biri olarak düşünülür. Nispeten düşük androjenik aktivitenin rağmen, biyokimyasal olarak progesteron, testosteron, kortikosteron ve östrojen dönüştürülür. Buna karşılık, yukarıda belirtilen hormonlar vb saç büyüme, metabolizma, cinsel işlev ve katılımcılarını da içeren görevler, çeşitli performans görevlisi misin. Hormon içeriği seviyesi androjenik-sentetik adrenal aktivite indeksi ile belirlenir. Dehidroepiandronüron, belirgin diürnal dalgalanmalar göstermez ve düşük bir temizleme oranına sahiptir.

Yaşla hormon üretimi azalır. Bu aynı zamanda dehidroepiandronronon için de geçerlidir.

Kandaki DHEA sülfat seviyesine göreinsan yaşı belirlenir. Vücuttaki hormonun zirve içeriğine yirmi yılda ulaşılır. Yetmiş yaşında, seviyesi% 90'a düşebilir. DHEA sülfat adrenal bezlerde üretilir. Kadınlarda hormon düzeyindeki azalmanın daha az yoğun olduğunu belirtmek gerekir. Bu, onların daha uzun ömür beklentilerini açıklayabilir.

DHEA sülfat, östrojen ve testosteron üretimine katılmanın yanı sıra, bağışıklık sisteminin koruyucu özelliklerini korumasına yardımcı olur.

Stres adrenalinde bir artışa neden olur veKortizol. Aynı zamanda DHEA sülfat seviyesi düşürülür. Düşük hormon içeriği, kalp rahatsızlıkları ve kanser gibi çeşitli hastalıkların gelişimine neden olur.

Dehidroepiandronrononun artmış içeriğiiştah rahatsızlığı olmadan kilo vermeyi kışkırtır. Bunun nedeni metabolizmanın normalleşmesidir. Bununla birlikte, serum analizinde saptanan dehidroepiandroneuron düzeyinde bir artış, adrenal korteks, ektopik tümörler veya androjenital sendromda bir tümörün varlığına işaret edebilir. Buna ek olarak, DHEA sülfat Cushing hastalığı, kadınlarda hirsutizm, polikistik over sendromu gibi patolojilerin gelişiminde artabilir.

Gebelik sırasında DHEA sülfat plasental östrojen sentezinden önce gelir.

Bir takım uzmanlara göre,içeren dehidroepiandronon katkı maddeleri önemli ölçüde kolestrolü düşürebilir, aşırı kilo alabilir, kas kütlesini artırabilir. Dehidroepiandronronon kullanımının yaşlanmayı yavaşlattığına dair kanıtlar da vardır. Bununla birlikte, bununla birlikte, kullanımının güvenliğini uzun vadeli bir çalışmanın hiçbir sonucu yoktur. Birçok durumda dehidroepiandrononun kontrendike olduğu unutulmamalıdır. Aşırı doz, prostat kanseri dahil olmak üzere kansere neden olabilir. Dehidroepiandronron içeren ilaçları kendiniz reçete etmeyin. Tıbbi konsültasyon ve diğer hormonların içeriğinin analizi gereklidir.

Bazı uzmanlara göre, resepsiyondehidroepiandron sterone, refahı, yaşamdan duydukları memnuniyeti, düşünce ve hafızanın keskinliğini arttırır ve enerjiyi arttırır. Ancak bugün, günlük kullanımını onaylayan kesin olarak olumlu bir veri yoktur (özellikle klimacteric dönemde kadınlar tarafından). Hayvanlar üzerinde yapılan deneyler sırasında, hormon içeren takviyelerin karaciğere olumsuz etkileri hakkında ortaya çıkan veriler vardır. Dehidroepiandronrononun uzun süreli kabulü ile yapılan bazı çalışmalarda kadınlarda kanser riski artmıştır.

Hormon içeren ilaçlar reçete edilirken yukarıdakilerin tümü dikkate alınmalıdır.

DHEA sülfat 2019

DHEA sülfat 2019

Related news

 • Vişneli Smoothie
 • Dekolte Gece Elbiseleri Farkındalık Yaratacak
 • Saç kremleri işe yarıyor mu
 • Çok uzun saçlar için şık saç kesimleri seçiyoruz
 • Diyet Dostu Muzlu Ara Öğün Tarifleri

 • DHEA sülfat

  DHEA sülfat


  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat

  DHEA sülfat