Devlet menkul kıymet çeşitleri ve kurumsal tahvil piyasasının oluşumu

Devlet menkul kıymet çeşitleri ve kurumsal tahvil piyasasının oluşumu


Devlet menkul kıymet çeşitleri ve kurumsal tahvil piyasasının oluşumu 22 28.02.2019, 04:17

Devlet menkul kıymet çeşitleri ve kurumsal tahvil piyasasının oluşumu

Şirket tahvilleri piyasası piyasadırekonomiyi finanse etmek için bir araç. Devlet tasarruf kredinin Geleneksel bağlar ulusal ekonominin bu segmentte etkin gelişimini sağlamak mümkün değildir. Şu anda kurumsal bağların dolaşım etkili bir kürenin erken oluşumuna yol açacak tek bir reçete yoktur, tamamen örneğin piyasada iç devlet para kredi tahvil veya diğer varlıkların bağları bir karma ekonomi, değiştirilebilir onismogli. Ancak, zaten dünyanın çeşitli ülkelerinde kurumsal varlıklarının ulusal piyasaların oluşumu ve gelişimi ile ilgili yeterli ampirik kanıt birikmiş.

Kuşkusuz, muaf olan çeşitli eylemlerTüzel kişiler, hem de izin bağlarına vergi gelirleri üretim maliyetine tahvil konuda tüzel maliyetleri, ülkedeki kurumsal bağların dolaşım alanında gelişmesine ivme verebilir sayılabilir. Bu yazıda, teorik ampirik gerçeklerin genelleme yanı sıra piyasanın ekonomik özelliklerine uygunluk açısından temelinde şirket tahvilleri, şirket tahvilleri işleyiş modelinin birincil piyasada ekonomik kazanç korunumu kanununu formüle.

Geliştirilen faiz oranlarının uzun vadeli analizive gelişmekte olan borç piyasaları, her çeşit devlet tahvili gibi, bu piyasalardaki kurumsal menkul kıymetlerin nişlerini işgal ettiğini ve kârlılıklarının alternatif araçların getirileriyle sınırlı olduğu sınırları içinde olduğunu göstermiştir.

Her çeşit devlet tahviliŞirket tahvillerinin getirilerinin alt sınırını, tahvil faizinin zaman yapısına (faiz ödeme ve vade koşulları) göre zaman yapısına en yakın oldukları için sınırlandırır. Bir yatırımcı için her tür devlet tahvillerinin, en azından risk primi miktarı kadar, kurumsal tahvillerden daha düşük getiri elde etmeleri, böylece devlet tahvillerinden ziyade kurumsal satın almaları için kârlı olmaları önemlidir.

Kurumsal karlılığın üst sınırıTahviller banka kredileri faiz oranı ile belirlenir. Tahvilleri yerleştirirken, ihraççı, tahvillerin teklif vermesiyle teklif edilen şartlara göre tahsis edilmemesi riskini üstlenir. İhraç edilen kredi için banka kredileri faiz oranına göre daha cazip olmalıdır, böylece banka kredileri almak yerine bono kredisi vermesi faydalı olacaktır.

Piyasa katılımcıları için kabul edilebilir seviyeŞirket tahvilleri, ihraççı, yatırımcıları ilgilendirmek için devlet varlıklarının verimine prim verirken, aynı zamanda, banka kredilerinin mevcut kaynaklarından DE oranına göre daha düşük oranlar alır. Bu nedenle, işleyen bir piyasada, kurumsal tahvillerin getirisi bu sınırlar içinde olmalıdır.

Herkesin ekonomik çıkarlarını karşılamakPiyasa katılımcıları şirket tahvilleri borç verme hızından daha yüksek olamaz DİBS ve tahvil ihraç maliyetlerinin her türlü tarafından tutulan olandan daha düşük olamaz verim. Buna ek olarak, bağ kredinin maliyeti her zaman bir bağ sorununu konu, yerleştirme ve kurumsal bağların kurtuluş ek maliyetler ile ilgilidir olarak kurumsal bir bağın verimi daha yüksek olacaktır. Son olarak, yatırımcının karlılığı, vergi tahsilatı ile ilişkili tutardan şirket tahvilinin getirisinden daha düşük olacaktır.

Devlet menkul kıymet çeşitleri ve kurumsal tahvil piyasasının oluşumu

Devlet menkul kıymet çeşitleri ve kurumsal tahvil piyasasının oluşumu

Related news

 • Kıymalı Lazanya Tarifi
 • İzafiyet Teorisi nedir
 • Dünyanın en büyük hava çarpması. Dünyanın en korkunç uçağı çöker
 • İğne Oyası Çok Güzel Bir Modelin Yapımı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • 214-FZ sayılı Federal Kanun: Ortak yapıya katılım yasasının özü, güncel versiyon

 • Devlet menkul kıymet çeşitleri ve kurumsal tahvil piyasasının oluşumu 20

  Devlet menkul kıymet çeşitleri ve kurumsal tahvil piyasasının oluşumu


  Devlet menkul kıymet çeşitleri ve kurumsal tahvil piyasasının oluşumu 21

  Devlet menkul kıymet çeşitleri ve kurumsal tahvil piyasasının oluşumu 60

  Devlet menkul kıymet çeşitleri ve kurumsal tahvil piyasasının oluşumu 45

  Devlet menkul kıymet çeşitleri ve kurumsal tahvil piyasasının oluşumu 26

  Devlet menkul kıymet çeşitleri ve kurumsal tahvil piyasasının oluşumu 98

  Devlet menkul kıymet çeşitleri ve kurumsal tahvil piyasasının oluşumu 21

  Devlet menkul kıymet çeşitleri ve kurumsal tahvil piyasasının oluşumu 27

  Devlet menkul kıymet çeşitleri ve kurumsal tahvil piyasasının oluşumu 77

  Devlet menkul kıymet çeşitleri ve kurumsal tahvil piyasasının oluşumu 38

  Devlet menkul kıymet çeşitleri ve kurumsal tahvil piyasasının oluşumu 71

  Devlet menkul kıymet çeşitleri ve kurumsal tahvil piyasasının oluşumu 57