17.06.2019

Dendrobium cinsinin bazı orkide türleri: çekilme, içeriklerin özellikleri 94

Dendrobium cinsinin bazı orkide türleri: çekilme, içeriklerin özellikleri

Dendrobium (Dendrobium), ailenin geniş bir cinsidir.Orkideler veya Orkide, binlerce türden fazla numaralar, çoğu epiphytes. Doğada, temsilcileri tropikal Asya, Okyanusya, Avustralya, Yeni Zelanda'da büyür. Bu bitkilerin görünümü son derece farklıdır: kalın ve ince, fuşiform ve silindirik gövdeli türler içerir. Yaprakları oval, mızrak şeklinde, eliptik bir şekle sahip olabilir ve gövdenin her yerinde ya da tepesinde yerleşebilir. Bazı türlerde, onlar yıl boyunca sapları üzerinde tutun, diğerleri - bitki kaybolur sonra düşer. Belirgin bir kuru periyodu olan bölgelerden türeyen türler, her yıl yaprakları bırakır.

Çoğu dendrobiumun gövdesindepsevdobulbami denilen kalınlaşma - onlardan hem yaprak hem de çiçek görünebilir. Bu bitkilerin çiçek salkımları asılı veya düzdür. Gövde üzerinde veya onların tepelerinde bulunurlar. Çiçeklenme döneminde, bazı türlerde narin ve hoş bir aroması olan 1 ila 3 veya daha fazla çiçek olabilir. Dendrobium cinsinin birkaç temel ekili türüne ek olarak (kendilerine özgü nüansları vardır), çok sayıda melez formlar yetiştirilir. Toplamda, dendrobiumların çeşitli sınıflamaları vardır, altıdan on beşe kadar gruplar numaralandırılır. Bunları oluştururken, uzmanlar bitkileri birleştirmeye çalıştılar, bakım ihtiyaçlarını karşılamaya başladılar: kışlama koşulları, bir sıcaklık rejimini sürdürmek için elverişli, vb.

Genel kalıpları ayırmak çok zorDendrobium cinsinin tüm bitkileri için içerik - onun çeşitli türler için bakım kendi özellikleri vardır. Bazıları, örneğin, dendrobium phalaenopsis (dendrobium phalaenopsis), daha termofiliktir, diğerleri ise orta derecede bakım gerektirir. Aynı şey dinlenme süresi için de geçerlidir: bir tür basitçe gereklidir, diğerleri buna ihtiyaç duymaz, yıl boyunca sulu yaprakları ve sürgünleri tutar. Daha önce sözü edilen dendrobium phalaenopsis gibi bazı türlerde, doğal ışık eksikliğinden dolayı istemsiz olarak ortaya çıkar. Bakımını yıl boyunca sıcak tutmak isteyen bu orkide (dendrobium), yaşayan bir ortamda büyümek için iyi bir şekilde uyarlanmıştır.

En popüler türlerden biri olan dendrobiumBakımı bakım gerektirmeyen bir bakımdan Kasım-Ocak arası serin bir yerde, yaprak döken anlamına gelir. Yaprakları bıraktıktan sonra, pratik olarak suya bırakılır. Soğuk gece sıcaklıkları, bitkideki çiçek tomurcuklarının oluşumuna katkıda bulunur. Daha yüksek sıcaklığa sahip bir odada (+22 - +23 derece) böbreklerden ayrıldıktan sonra uygulanır. Tomurcukların döşenmesi için uygun koşulların yokluğunda, çiçek iyi çeker, ama çiçek açmaz. Aynı zamanda, orijinal dendrobium nobilis türü, hemen hemen tümüyle içerik için başka birçok gereksinime sahip olabilen melez çeşitleriyle değiştirilmektedir. Bu türün tüm çeşitleri için ortak olan, büyüme ve çiçeklenme döneminde +16 - +18 dereceye kadar gece sıcaklığı düşüşüne duyulan ihtiyaçtır. Belirli bir sıcaklık rejiminin dikkatli bir şekilde bakımını gerektiren bu dendrobium, serin seralarda veya kış bahçelerinde oturma odalarından çok daha iyi hissediyor.

Bu cinsin tüm türleri ve çeşitleri için ortakparlak ortam ışığı olan ihtiyaçtır. Herhangi bir Dendrobiums için alt-tabaka turba yosunu, bir tane olmak üzere çam ağacı kabuğu parçaları ve bir buçuk santimetre, kömür ve turba oluşmalıdır. oturma kapasitesi iyi drenaj tabakası olmalıdır. her iki ya da üç yıl pota substratın değiştirilmesi için bakım sağlar Dendrobium köklerine zarar tahammül, yani nakli sırasında dikkatli olmak değildir.

Sulanan dendrobiumlar büyüme döneminde yeterlidirBununla birlikte, bol miktarda, alt tabakanın aşırı yüklenmesinden kaçınmak gerekir. İyi gelişmiş kökleri olan bitkiler beslenir: termofilik - aylık ve yaz ve kış aylarında, karmaşık gübrelerin zayıf bir çözümü. Dendrobium büyüme döneminde, "soğuk" grubu ile ilgili olup beslenen nitrojen içerikli gübre ve yaz sonu, çünkü fosfor ve potasyum ile değiştirilmesi. Bu durumda, yaprak gübrelemesi ile normal üst pansumanın değiştirilmesi daha iyidir.Related news

 • MOR ÜZÜMLÜ YILDIZ LİF TARİFİ
 • Muzlu Dondurma
 • 2019 İlkbahar Yaz moda trendleri
 • Protein içeren besinler
 • Müge Anlı 4 Nisan 2019-2020-2020 izle

 • Dendrobium cinsinin bazı orkide türleri: çekilme, içeriklerin özellikleri 57

  Dendrobium cinsinin bazı orkide türleri: çekilme, içeriklerin özellikleri


  Dendrobium cinsinin bazı orkide türleri: çekilme, içeriklerin özellikleri 98

  Dendrobium cinsinin bazı orkide türleri: çekilme, içeriklerin özellikleri 45

  Dendrobium cinsinin bazı orkide türleri: çekilme, içeriklerin özellikleri 76

  Dendrobium cinsinin bazı orkide türleri: çekilme, içeriklerin özellikleri 66

  Dendrobium cinsinin bazı orkide türleri: çekilme, içeriklerin özellikleri 85

  Dendrobium cinsinin bazı orkide türleri: çekilme, içeriklerin özellikleri 27

  Dendrobium cinsinin bazı orkide türleri: çekilme, içeriklerin özellikleri 100

  Dendrobium cinsinin bazı orkide türleri: çekilme, içeriklerin özellikleri 29

  Dendrobium cinsinin bazı orkide türleri: çekilme, içeriklerin özellikleri 48

  Dendrobium cinsinin bazı orkide türleri: çekilme, içeriklerin özellikleri 52

  Dendrobium cinsinin bazı orkide türleri: çekilme, içeriklerin özellikleri 21

  Dendrobium cinsinin bazı orkide türleri: çekilme, içeriklerin özellikleri 75

  Dendrobium cinsinin bazı orkide türleri: çekilme, içeriklerin özellikleri 98

  Dendrobium cinsinin bazı orkide türleri: çekilme, içeriklerin özellikleri 27

  Dendrobium cinsinin bazı orkide türleri: çekilme, içeriklerin özellikleri 56