Dang humması 2019

Dang humması 2019 Dang humması

Dang humması

Dang humması, gezegenin tropikal bölgelerindeki sivrisinekler gibi böcekler tarafından yayılan viral bir enfeksiyondur. Iki türü vardır:

 1. Klasik. Böyle bir enfeksiyon seyrinde, çift dalga ateşi, ekzantema, artralji ve lenfadenopati vardır. Hastalığın böyle bir seyri iyi huylu olarak adlandırılabilir.
 2. Hemorajik ateş Çok daha az sıklıkla görüldüğü unutulmamalıdır. Bu durumda, bir trombohemorajik sendrom, bir şok var. Ölümcül sonuç olasılığı yüksektir.

Bu hastalık, insanlarda en sık görülen arbovirüs hastalıklarının türü olarak kabul edilir. Ayrıca, tedavisi henüz tam olarak incelenmemiş olan batı Nil'in ateşini de içerir.

Hastalığın tarihi

Zaten 1779 yılında Endonezya'da oldukça yoktuBu hastalığın doğası hakkında ayrıntılı bir açıklama. 1869'da ABD'den çıkan "Dang humması" adı. O zaman, hastalık çok sayıda insan tarafından ezilmiş ve ölümler yaygın bir uygulamadır.

1907'de, bilim adamları tropik bulunduateş (başka bir isim) doğada viral ve neden olan ajan sivrisinek olduğunu. Yani, bunlar tür: Mısır ve kaplan sivrisinek. Ama ikincisi enfeksiyonu çok nadiren taşır. Hastalığın kaynakları, bazı durumlarda, protein ve yarasalarda hasta insanlar ve maymunlar olabilir. Sivrisinekler, virüsün vücuduna girmesinden bir ila iki hafta sonra enfekte olma kabiliyetine sahiptir. Bu tür sivrisinekler yaşamları boyunca, yani 1-3 ay boyunca enfekte olabilirler.

Enfeksiyon bir böcek ısırmasından sonra ortaya çıkar. Virüs, retikülo-endotelyal sistemin hücrelerine, virüsün çoğaldığı vasküler endotelyum içine nüfuz eder.

Sıcaklık yükselmeden 7 saat önceVirusemi gözlemlemek. Enfeksiyon, insan kanına girerek, tüm organlara çok yakında yayılır: böbrekler, karaciğer, beyin, kaslar ve bağ dokusu.

Hastalığın belirtileri

Kuluçka dönemi beş ila sekiz gündür. Çeşitli klinik formlar vardır:

- sahte romatizma;

- icterous;

- apandisit taklit;

- meningo-ensefalit.

Ama asıl ad hemorajik ve klasik Dang humması gibi iki türdür.

İkincisi genellikle oldukça hafif akarformu. Semptomlar sadece birincil enfeksiyonla ortaya çıkar. Böyle bir hastalık belirli bir tehlike oluşturmaz. Bu, keskin bir sıçrama ile 39-40 dereceye kadar akut olarak başlar. Eklemlerde, gözlerde ve kırmızı ateşte (eritematöz döküntü) bir baş ağrısı, titreme, ağrı vardır.

İki gün sonra, kusma ve mide bulantısı görülebilir. Dört gün sonra, sıcaklık hızla düşer ve bir süre daha iyi hissediyorum. Sonra ikinci sıcaklık dalgası geliyor. Dang sendromu bakıldığında "omuzlarında kurşuni pelerin," keskin zayıf ve tam iktidarsızlık gösterdi.

Kırmızı ateş veya makülopapüler döküntü gösterir. Her zaman şiddetli kaşıntı eşlik eder. Böyle bir döküntüden sonra, ölçekleme kalır.

Bu hastalık bir ömür boyu dört kez enfekte olabilir. Yeniden enfeksiyon olduğunda, başka bir ateş türü gelişir - dang hemorajik ateşi.

Bu form zaten çok zor. Yukarıda belirtilen belirtiler eklenir:

Kanlı ishal;

- kanlı kusma;

- vücutta morluklar;

- Petechiae ve başka şeyler.

Enfekte ateşin yüzü olurmor-kırmızı, gözleri ateşli ışıltılı. Ek olarak, basınçta keskin bir düşüş var. Hemorajik ateşin dört aşaması vardır ve üçüncü ve dördüncü şoktur. Eğer hastalığı tedavi etmek için zamanında başlamazsanız, DVS sendromu (normal kan pıhtılaşmasının ihlali) olacaktır. Olguların% 20'sinde, hastanın ölümü gerçekleşir.

Dang humması 2019

Dang humması 2019

Related news

 • Su için evsel ters osmoz filtreleri
 • Hakan Kurtay
 • Kalori içeriği koruyucusu ve kilo kaybı elemanları
 • Metni Vord dan Jeepeg e tercüme etme
 • Bir Fransız örgü nasıl örgülenir Basit ve güzel

 • Dang humması

  Dang humması


  Dang humması

  Dang humması

  Dang humması

  Dang humması

  Dang humması

  Dang humması

  Dang humması

  Dang humması

  Dang humması

  Dang humması

  Dang humması

  Dang humması

  Dang humması

  Dang humması

  Dang humması

  Dang humması

  Dang humması

  Dang humması

  Dang humması

  Dang humması

  Dang humması

  Dang humması

  Dang humması