Dürüst Söz, Panteleyev - bir özet ve ana sonuçlar 9 01.02.2019, 00:17

"Dürüst Söz", Panteleyev - bir özet ve ana sonuçlar

Panteleyev'in "Dürüst Söz" hikayesini yazdım. Özet, yalnızca eserin tekrarı değil aynı zamanda okuyucuların ana sonuçlarla tanışmalarına da izin verecek.

Uzun zamandır yetişkin olmuş olanlar, çocukluğunda okurlar.Leonid Panteleev'in hikayesi "Dürüst Söz" (1941). Onların çocukları ve torunları, sadece bu ilginç çalışmadan haberdar olmalı, saygı hak eden bir çocuğu öğrenmelidir. Yazarın başarılı bir şekilde kabul edilmesi, öyküsünün kahramanının adını bile bilmediğidir, çünkü o kadar önemli değildir. Panteleev'in okuyana göndermek istediği başlıca şey, sözlerini tutan bu çocukların yalnızca akranları arasında değil aynı zamanda yetişkinler arasında da saygılı olmalarıdır.

"Onur" Panteleev - bir özet

"Dürüst Söz", Panteleyev: kısa bir özet, başlangıcı

Hikaye, yazarın söylediği şey ile başlaryanlışlıkla onun adıyla tanıştığı oğlandan öğrenecek vaktim bile olmadığını söyledi. Yazarın 7-8 yıllık bir çocuğu olduğunu ve burunda çiller olduğunu hatırladı. Anlatı, ilk insandan geliyor. Leonid Panteleyev, bir şekilde Vasilievsky Adası'ndaki parka gittiğini ve orada ilginç bir kitap okuduğunu söyledi. Sonra uzaktaki bir çanın sesini duydu ve o bekçinin çıkışta son sözleri söylediğini fark etti. Zaten karanlık oluyor. Belki de, bu eseri okuyamayanlar neden hikayesini "Dürüst Söz" Panteleyev olarak adlandırıyorlardı? Özet, yakında bu soruyu yanıtlayacak.

Ana karakterle tanışma

"Dürüst Söz" Leonid Panteleev

Yazar tezgahtan kalktı ve çıkışa gittiğinde,sonra sessiz bir çocuk çığlığı duydum. Sese gitti ve küçük bir oğlan gördü, küçük bir binanın yanında durdu ve ağladı. Panteleyev çocuğun neden ağlamasını istedi ve eve gitmiyor? Çocuk, yapamayacağını söyledi, çünkü saatin üstünde duruyor. Çocuk, büyük oğlanların savaşta oynamak istediğini söyledi ve depoyu korumak gerektiğini söyledi. Kontratçı onlara söz verdi; bir yere gitmeyecek ve onur sözcüğünü verdi. Hikayenin kısa bir anlatımı olan Panteleev, okuyucuyu en baştan ilgilendiren bir soruyu yanıtladı. Yazarın hikayesini bu şekilde çağırmasının nedeni budur. Adam, artık yalnızca askeri bir adamın görevinden ayrılmasına izin verebileceğini söyledi. Sonra yazar böyle bir adam bulmak için kapının kenarına doğru koştu.

Panteleev, "Dürüst Söz": ana fikir

Parkın kapılarında büyük bir kim olduğunu gördü.tramvay alacaktı. Panteleev durumu hemen açıkladı ve iki yetişkin çocuğa yardım etmek için bahçeye koştu. Çocuk hala sessizce ağlıyordu, ama görevinden hiç ayrılmadı, çünkü onun sözünü verdi. Yemek istemiş, yorgun, ama görev anlayışı daha güçlüdür. Hikayenin asıl fikri şüphesiz görev, bir kişinin sözüne bağlılık, ruhun gücüdür.

Panteleev "Dürüst Kelime" ana fikri

Binbaşı çocuğa ne sipariş ettiğini anlattıgörevinden ayrılmak. oğlan ona baktı ve o gerçekten bir savaş olduğunu anlayınca, o çavuş sipariş anladığını neşeyle cevap verdi. bekçi onu kilitli önce Üçü bahçe ayrılmak zorunda kaldı. Oğlan korkmuyordu ve o ana kadar eve koş söyledi. Bu ise hiç şüphe yoktur. Böyle bir kişinin gerçekten korkulacak bir şey değildir. Yazar, hiç şüphe var - büyük bir adam böyle bir çocuk kurtulmuş olur.

Leonid Panteleyev tarafından ilginç bir hikaye yazılmıştır. "Dürüst Söz", sözüne, cesaretine, kahramanlığına sadakat öğretir.Related news

 • Rusyanın orta kesiminde elma ağaçlarının ana çeşitleri
 • Trabzon Haberleri: Ahmet Ağaoğlu: Bu ruhla savaşmaya devam edeceğiz
 • Benim İstanbul’um bir ilki gerçekleştiriyor
 • Rusça birlikleri: açıklama ve sınıflandırma

 • Dürüst Söz, Panteleyev - bir özet ve ana sonuçlar 93

  Dürüst Söz, Panteleyev - bir özet ve ana sonuçlar


  Dürüst Söz, Panteleyev - bir özet ve ana sonuçlar 89

  Dürüst Söz, Panteleyev - bir özet ve ana sonuçlar 31

  Dürüst Söz, Panteleyev - bir özet ve ana sonuçlar 12

  Dürüst Söz, Panteleyev - bir özet ve ana sonuçlar 20

  Dürüst Söz, Panteleyev - bir özet ve ana sonuçlar 96

  Dürüst Söz, Panteleyev - bir özet ve ana sonuçlar 47

  Dürüst Söz, Panteleyev - bir özet ve ana sonuçlar 67