Dünyada Zayıflatan Bir Hap YokturDünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur
Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur

Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur!

Dün (13 Mayıs 2011) ilk önce değerli büyüğüm Edward Erdal Ekşi’nin gönderdiği bir bağlantıyla (link) gördüğüm, sonrasında ise televizyon haberlerinden izlediğim bir habere göre Bartın’da bir hanımefendi altın çilek kullanmaya başladıktan iki gün sonra Hakk’ın rahmetine kavuşmuş. Hanımefendiye rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Bu yazıyı yazmama sebep olan bu uğursuz ve acı olayın maktulünü andıktan sonra yazımın esasını teşkil eden konuya girebilirim.

Zayıflatan Hap Bulana Bir Milyon Türk Lirası Vereceğim (!)

Ne modern tıbbın ne de köklü bir geçmişi olan geleneksel tıbbın hiçbir mucizesi sizi sağlıklı bir şekilde zayıflatmaz, zayıflatamaz (geleneksel tıp artık “alternatif tıp” veya “kocakarı yöntemleri” olarak anılıyor nedense, o da ayrı bir konu).Dünyada sağlıklı zayıflamanın bir tek hapa, kapsüle, ilaca, kreme, bilmem hangi naneye bağlanması söz konusu değildir ve olamaz.Sağlıklı zayıflama bir yönüyle çok basit, bir yönüyle de çok karmaşık ve çapraşıktır (kompleks ve girift). Sağlıklı kilo vermenin ne kadar karmaşık olduğunu biraz olsun anlattığım şu yazım, kilo almak hakkında da olsa, sizlere bir fikir verecektir: Kilo Almak İçin Ne Yapmalıdır? Sağlıklı kilo almak ve sağlıklı zayıflamak birbirine oldukça benzeyen konulardır.

Elbette benim bir milyon Türk lirası param yok ama ben bu sözde mucize hapların ne kadar yalan dolan olduğunu bildiğim için bu iddiada bulunabiliyorum. Buyursunlar gelsinler, banasağlıklı bir biçimde kesinlikle zayıflatan bir hap getirsinler, ben Taksim Meydanı’na çıkıp hoparlörle “Ben bir salağım!” diye bağıracağım.

Altın Çilek Zayıflatır mı?

Bana bugüne kadar üç kişi altın çilek hakkındaki görüşümü sordu, onlara söylediğim şeyleri burada da tekrar edeceğim, söylediklerim özetle şunlardı: “Altın çileği özel olarak incelemedim ama söylenenler doğruysa iyi, güzel birmeyve. Buldun mu yiyeceksin abi, bu budur yani. Ha, zayıflatır mı seni? Hayır. İçeriği zengin ve lifli diyorlar, e bu güzel ama zayıflatmaya yetmez. Hapmış, kapsülmüş, bunlar her zamanki gibi yalan dolan ve kıytırık ürünlerini millete fahiş fiyattan satmak için utanmaz yalancıların uydurduğu şeyler.Hiçbir klinik raporları da yoktur, çünkü dünyada zayıflatan hiçbir hap yoktur.

Patates ne kadar zayıflatırsa altın çilek de ancak o kadar zayıflatır. Özetle budur olay. İnsanlar yeterli, sağlıklı ve dengeli beslenmelidirler. Zayıflama veya kilo almak için doğru gıdaların seçimi önemlidir ancakdoğru kullanıldığında zayıflatma veya kilo almada kullanılabilecek tonla ürün vardır, altın çileğe gelene kadar, o hoo…

Biz Bodytr.com olarak halkımıza cahil bırakıldığı bu sağlıklı zayıflama vb. konularda aydınlatmaya ve onlara yardımcı olmaya devam edeceğiz.

Zayıflatan ya da Kilo Aldıran Haplar Var, Var Ama Şöyle

Bunlar özel hastalık durumlarında kullanılan haplardır ve kilo aldırma ya da zayıflatma etkileri bireryan etkidirveya zayıflatırken ya da kilo aldırırken başka sistemlerezarar verirler.Zaten çoğunuz neyi kastettiğimi anladınız ama anlamayanlar konu hakkında detaylı bilgi için hekimlerin görüşünü alabilir.

Gerçi bu zamana kadar, yani altın çilek furyası memleketi veba gibi kaplayana kadar susan ve zamanında birleşip de bir açıklama yapamayan da yine bizim hekimlerimizdir ama olsun, biz ümidimizi yitirmeyelim. Belki kazandığı paralardan başka şeyleri de düşünen, bu halkın sağlığı ve çıkarları konusunda hassas olan Ahmet Aydın, Murat Kınıkoğlu, vb. gibi hekimlerimiz sandığımızdan çok daha fazladır.

Altın Çilek Öldürür mü?

Havyar ne kadar öldürücüyse altın çilek de o kadar öldürücüdür. Yani esasında ne havyar, ne de altın çilek öldürücü değildir ancakbazı kişiler için ölümcül olabilir.Şimdi sen adama, “bunu günde üç-beş tablet yut, kısa sürede zayıflayacaksın” de, adam da Hacı Bekir lokumu gibi yutarsa hapları, Allah muhafaza öte âleme gidebilir. Çünkü o adamın sağlık durumu, verilen gıdadaki ya da haptaki herhangi bir maddeden düşük veya fazla dozda kaldırabilecek durumda değildir belki. Bunları bilemezsin, bunları o kişinin doktoru bilir, o kişinin doktoru yoksa da macera aramasın, parasını da çöpe atmasın.

Fatma Sinaplı’yı Altın Çilek Hapı mı Öldürdü?

Olabilir de olmayabilir de. Durum otopsi raporundan sonra kesinlik kazanacaktır, bu süreçte söz sahibi olan adli tabiplerimizin olayı bütün vuzuhiyetiyle açıklığa kavuşturacağından şüphem yok. Takipte kalalım.

Takip de kalalım ama sorun bu değil ki. Rahmetli, altın çilek hapından ölse ne değişir, ölmese ne değişir?Sorun, insanların hâlâ apaçık bir yalanla kandırılması ve zayıflatan mucize şeyler olduğuna inandırılmasıdır.Sorun, ümit tacirliğidir. Ben altın çileğe de hapına da karşı değilim, ben bu meyve hapı satılırken söylenen yalanlara ve koyulan fahiş fiyatlara karşıyım. Onun dışında isteyen istediğini yer içer, kime ne bundan?

İkiyüzlü ve Utanmaz Medya

Bizim medyamızın bir kısmı da bir gariptir hani (bir kısım medya). Yani vicdanı yoktur pek, varmış gibi görünür ama yoktur. En azından bu sağlık palavraları ürünleri karşısında internette bir gezin, onlarca yalan dolan hapın, ülkenin en büyük haber siteleri tarafından boy boy reklamı yapılır, hatta bazı sitelerde, okuyucu habermiş gibi görünen ama aslında reklam olan yazılarla (advertorial) bu tip ürünlere yönlendirilir.

Yani, be kardeşim, kanunen açıklık var ve bu ürünler rahatça yalan dolanla satılabiliyor diye sen,parayı veren herkesin reklamını bu halkı düşünmeden yayınlarken ürün iyiydi de şimdi birisi rahmetli olunca mı ürün kötü oldu?Reklamı yayınlarken de azıcık kafan çalışıyorsa bu ürünün de bundan öncekiler gibi bir balon olduğunu biliyordun. Ha, senin ne kalbin var ne vicdanın, parayı veren düdüğünü çalıyor senin; düdüksün sen. Kanunlara uygun kılıfa soksalar kim bilir başka nelerin de reklamını yapacaksın, yeter ki para gelsin di mi, utanmaz…

Zinde Türkiye (BodyTR) Dergisi Bu Tip Reklam Tekliflerini Reddetmiştir

Elalemin koca koca, milyon dolarlık siteleri bu reklamları yayınladı. Bizim gibi kendi çapında bir site maddi gelirleri çok kısıtlı olmasına rağmen edilen reklam tekliflerini kibarca reddetmiştir.Onlara göre bizim bu tavrımız “salaklık” olabilir, ama bize göre “adamlıktır”.Bütün BodyTR yazarları, fikri ve vicdanı hem hür hem de temiz insanlardır.

Halkı şu veya bu şekilde kandırıp da sonra olay patlayınca çevir kazı yanmasın demek gibi bir derdimiz olmaz. Biz bu halkı sömürmek isteyen her türlü kişi, grup ya da sermayeye boyun eğmeyeceğiz. Aldığımız reklamlar bugün nasıl ahlaken uygunsa yarın da öyle olacaktır. Olmazsa bizi ilk önce siz uyarıp kendimize getirin, bu da sizin boynunuzun borcu olsun.

Eczacılar Birliği ve Akabinde Sağlık Bakanlığı Uyarmıştı

Arada kendi reklamımızı da yaptık ama olsun o kadar. Reklamlar bittiğine göre yazıma devam edeyim. Şimdi, ben milleti suçlamıyorum bu haplar konusunda.Halkımız bu konularda cahil bırakılmıştır, kanunlarımız bu ürünleri satanları engellemek üzere çağa ayak uyduramamıştır henüz.

Ortalık bu durumdayken geçenlerde (28 Nisan 2011) Eczacılar Birliği bir açıklama yaptı, çok da iyi yaptı ama çok geç yaptı o açıklamayı. Yılanın başını neden küçükken ezmediniz? Suçlamıyorum, sadece merak ediyorum: Bu ürünler ilk çıktığında bir basın bülteni geçmek bu kadar mı zordu? Hiç kimse yayınlamasa biz yayınlardık ya, ki sanmıyorum ki yayınlamayan çıksın, illaki birileri yayınlar ve haber yayılırdı.

Sağlık Bakanlığı ise daha da geç davrandı ama Recep Akdağ’ın açıklamaları çok yerindeydi. Geç kalınmıştı ama olsun, en azından bu konuları es geçmediklerini ve halkın sömürülmesine sessiz kalamadıklarını gördük, yüreğimiz soğudu biraz.

Bu Konuda Her Şeye Rağmen Tarım Bakanlığı Çok Takdir Edilmelidir

Siz bakmayın birtakım çıkar odaklarının Tarım Bakanlığı’na bir kısım medya üzerinden saldırmasına. Tarım Bakanlığı bu tip ürünlerin reklamlarında şartlar aramaya başladığı için hem günümüzdeki pisliğin etkisi azaltıldı hem de gelecekteki pisliklerin önü şimdiden biraz olsun alındı. Diliyorum ki bu pis çarkların dönmesini engelleyecek yasal düzenlemeler hızla yapılsın ve halkımız bu ümit tacirlerinin pençesinden kurtarılsın.

Neden Bugüne Kadar Altın Çilek Hakkında Yazmadık?

Biz bugüne kadar iran iksiri, biber hapı, vb. birkaç ürün hakkında yazdık, bu sayede bu tip ürünlerin belini elimizden geldiği, gücümüzün yettiğince kırdık. Kimse biber hapı hakkında olumsuz tek kelime yazamazken biz insanları uyardık, sonra iki kişinin ölüm sebebinin biber hapı olduğu otopsi raporuyla kesinleşince millet konuşmaya başladı.

Ama tüm bunların çok öncesinde, yani hiç kimse değil de biz bunları yazmışken insanlar yazımızı okudu ve bu ölüm haplarını almaktan vazgeçti çok şükür. Sonra sitemiz onlarca saldırı aldı ve kapatılmak istendi. Bendeniz onlarca tehdit alıp yıldırılmak istendim. Gerek sanal saldırılar gerekse de tehditler için Cumhuriyet Savcılıklarının yolunu az tutmadım. Çok şükür ki gerek savcılarımız gerekse de emniyet birimlerimiz bu konularda hassaslar ve takibatlar konusunda gerekeni yapıyorlar.

Ha, lafı başka yerlere getirmeyeyim, neden bugüne kadar altın çilek hakkında yazmadığımız konusunda döneyim: Başka yazarlarımızı bilmem, yazsalardı yayınlardım, ama ben bugüne kadar neden altın çilek hakkında yazmadım? Çünkü yazsaydım sorumlularının yakalanması güç olan sanal saldırılara maruz kalabilirdim. Ben sitemiz açık kalsın diye bugüne kadar sustum ama bu ölüm olayından sonra susan ümit tacirleri gibi olsun!

Yani bugüne kadar yazmadık çünkü bizim teknik imkânlarımız yetersiz, yazsam site kapanır falan dedim çünkü sitemiz biraz zayıf ve biz sırf sitemizi yaşatabilmek için bağış bile topluyoruz. Teknik imkânlar yeterli olsa pek çok saldırıya dayanabilecek bir yapımız olurdu ama değil çünkü kişisel gelirim ve aldığımız reklam gelirleri ancak bu kadarına yetiyor.

Bakın1,5 senedir bağış opsiyonumuz var ama 14 Türk lirası ancak bağış yapılmış bize. Bir kutu çilek hapı ise bizim bugüne kadar topladığımız bağıştan çok daha fazla para.Belki bugünden sonra insanlar bağış kültürünün önemini anlar da halkın çıkarı için çalışan her türlü kurum ve kuruluşa karşıen azından ümit tacirlerine olduğu kadarcömert davranırlar.

Dünyada Zayıflatan Bir Hap YokturDünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur

Related news

 • Fimo Hamurunda Renkler Nasıl Karıştırılır
 • Ruj nasıl sürülür ile Etiketlenen Konular
 • Yeşil Kısa Elbiseler
 • Pantotenik Asit (B5 Vitamini) Hakkında Herşey
 • Hamburger Köftesi Nasıl Yapılır Videosu

 • Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur

  Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur

  Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur

  Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur

  Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur

  Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur

  Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur

  Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur

  Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur

  Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur

  Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur

  Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur

  Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur

  Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur

  Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur

  Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur

  Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur

  Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur

  Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur

  Dünyada Zayıflatan Bir Hap Yoktur