Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar 2019

Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar 2019
19.08.2019

Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar 4

Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar

Kaldırım levhaları için bir çözüm, bunların oranımakalede sunulacak, kendinizi hazırlayabilirsiniz. Evin inşaatını tamamladıktan ve bitişik toprakların gelişiminden sonra bu tür ihtiyaç duyulabilir. Pahalı ekipman kullanmadan kaldırım taşı yapabilirsiniz, ek olarak, fazladan iş gücü çekmek zorunda kalmazsınız ve çok fazla kendi emeğinize harcanmaz.

Karışımı karıştırmadan önce hazırlık çalışması

döşeme oranları için harç

Asfaltlama için bir çözüm hazırlamakMaddelerde tarif edilecek olan fayanslar, tüm alet ve malzeme setinin kullanılabilirliğine özen göstererek, bazı hazırlık çalışmaları yapmalısınız. Bu nedenle, bir beton mikseri faydalıdır, ancak gerektiğinde kapasite ve kürekle değiştirilebilir. Diğer şeylerin yanı sıra, yararlı:

 • değiştirici;
 • çimento;
 • su;
 • kum;
 • ezilmiş taş;
 • bir plastikleştirici;
 • Gerekli rengin renklendirilmesini

Çözüm hazırlığı için öneriler

plastikleştirici ile kaldırım karosu oranı

Olumlu bir sonuç elde etmek içinSonuçta önerileri izlemeniz gerekecek. Kapalı betonun kalitesinin, uygun şekilde seçilen bileşenlere büyük ölçüde bağlı olduğu hatırlatılmalıdır, buna ek olarak, oranların kesin olarak gözlenmesi gerekmektedir. Bu nedenle, hiçbir yabancı katkı maddesi olmaması gereken, Portland çimentosu M500'ü satın almak gerekir. Molozda da şartlar ifade edilir, 5-10 mm'lik kesirler içinde ifade edilir. Ek olarak, moloz yıkanmalıdır. Kum gelince, büyük nehir ırmağı olmalı. Karonun bir renge sahip olması için, yüksek kaliteli bir pigment boyası hazırlamak gerekir. Gerekli ve plastikleştirici olacak. Ancak kapatma sadece saf su kullanılarak yapılmalıdır.

Beton karışımının bileşimi

çözüm oranlarının serme levhası bileşimi

Kaldırım döşeme için bir çözüm, oranlarıMaster'ın karıştırılmadan önce bilmesi gereken, dona karşı direncin niteliklerine uygun olmalıdır. M400 betonu ile kıyaslandığında, Portland çimentosu M500'ü M400 ile değiştirmeyin, çünkü birincisi M400 betonu ile kıyaslandığında kayda değer mukavemet ve erken ayarlarla karakterize edilen bir çimento grubuna aittir. Çimento M500, miktarı toplam miktarın% 20'sini geçmeyen mineral katkı maddeleri içerebilir, ancak bazen bu miktar çimentoda bulunmaz. Bu nedenle, PC II / А-Ш 500 mineral dolgu maddelerine sahiptir, ancak PC I-500'ün saf bir bileşimi vardır ve üretilen ürünler 500 kg / cm'ye ulaşan bir yüke dayanabilir.2.

Kaldırım döşeme için bir çözüm, oranlarıgözlemlemek için önemli olan, M800'e eşit minimum sınırlarda aşınmaya karşı dirençli çakıl kullanılarak hazırlanılması gerekir, bu yüksek veya normal seviyenin gücünü gösterir. F300-400 içerisinde olması gereken don direnci endeksine dikkat edilmesi önemlidir ve bu malzeme granit çakılın özelliklerine karşılık gelecektir. Kumda% 3'ten fazla kirlilik olmamalıdır.

Ek bileşenler

kaldırım oranı için harç

Yanı sıra, plastikleştiriciler kullanımısuperplasticizer, formlara döküldükten sonra, titreşime maruz kalmanız gerekmeyen ürünleri imal etmenizi sağlar. Kompozisyondaki su hacmini azaltırsanız, kendinden sızdırmazlık özelliklerine göre farklılık gösterecek bir çözüm elde edebilirsiniz, buna ek olarak, yüksek mukavemet ile karakterize edilecektir. İstenilen renkteki ürünü elde etmek için ultraviyole, su ve yüksek sıcaklıkların etkilerine mükemmel direnç gösteren demir oksit pigmentleri kullanılmalıdır. Beton güçlendirmek, metal takviye yerini alabilir polipropilen fiber ile takviye edilebilir.

Kaldırım levhaları için karıştırma oranları

kaldırım döşeme için çözüm oranı

Kaldırım döşeme için harç, oranlarlaSon terkip maddesinin ambalajında ​​bulunan plastikleştirici, iş için kullanılabilir. Bu nedenle, karıştırma için, aşağıdaki oranı uygulayabilirsiniz: 1: 2: 2 (ilk bileşen - su, ikinci - çimento, üçüncü - ezilmiş taş). Çalışmaya başlamadan önce gerekli miktarda çimento hazırlanmalıdır. Yani, 50 kg'lık katkı maddesi olmayan bir karışım alırsanız, yaklaşık iki kova olan 15-20 litre suya ihtiyaç duyacaktır. Sıvı, beton mikserine dökülmelidir. Plastikleştirici, sıcaklığı 50 ° C'yi geçmemesi gereken az miktarda su içinde çözülmelidir. Karışım miksere eklenip karıştırıldıktan sonra iyice karıştırılmalıdır.

Kaldırım karosu, çözüm kompozisyonu, oranlarıhazırlıkları yukarıda belirtilen, oldukça basit yapılır. Bir sonraki adım, imalatçının öngördüğü standardın hesaplanmasında kullanılması gereken pigmentlerin doldurulmasıdır. Artık moloz devreye giriyor, 12 litre başına üç kepçenin miktarında çözelti bileşenlerinin yukarıda belirtilen hacmi için kullanılmalıdır. Kırılmış taş karıştırıcıya dökülmelidir. Şimdi, bir hacim 50 kg olan bir torba çimento ekleyebilirsiniz. Her biri sonra iyice karıştırın, kova ile ek yapmak. Daha sonra başka bir moloz kovası ekleyebilir ve karıştırın. Mikser dört kova kum ekledikten sonra karıştırın. Sonuç olarak, başka bir moloz kovası eklememiz, kütleyi iyice karıştırmamız ve kalıplara dökmemiz gerekiyor.

Oranlarla ilgili öneriler

kaldırım döşeme üretimi için harç oranı

Kaldırım döşeme, oranlar döşeme için harçGüçlü ürünler elde etmenize izin veren, burada sunulan önerileri kesmelisiniz. Bir plastikleştirici çözeltisi hazırlamak için, bileşimin kuru halde, çimento kütlesinin% 0.7'sine eşit bir hacimde kullanılması gereklidir. Çözünme için su sıcak olmalıdır. Plastikleştiriciden sonra, pigment renklendiricisi bileşime eklenebilir, bu, çimento toplam kütlesinin% 2-5'ine eşit bir hacimde kullanılmalıdır.

Betonun mukavemetini artırmak için orandaki değişim

Hangi oran hakkında merak ediyorsanızplaka kaplama çözümü kesinlikle çok olan, direnç bir bölüm, ek olarak, ürünün dayanıklılığını iyileştirmek için gerekli olan cam schelochnoustoychivye ya da polipropilen lifler, ekleyebilir bu malzemeyi ekleyin ise, karo tokluk niteliklere sahip olacaktır ve aşınma gerçeği hitap edecek gereklidir, önemli. Çapı 10-40 whilem arasında olması gereken, gerekli olan, 10 ila 20 mm arasında değişen lifler seçin. Kübik beton karışımı başına 0,8-1 kg miktarında kullanın. Bu takviyeyi uygularsanız, bitmiş ürünün mukavemet özelliklerinde bir artış elde edebilirsiniz.

Sonuç olarak

Üretim için çözüm oranı isekaldırım levhaları doğru bir şekilde seçilmiştir, daha sonra hazırlamadan sonra mala, maladaki çalışma yüzeyi üzerinde tutulacaktır, ancak eğer kolayca çalkalanırsa, karışım hemen bulanıklaşacaktır. Beton karıştırıcı yokluğunda istenen etkiyi elde etmek mümkün değildir, ayrıca, yapıyı kapatmak için çok daha fazla zaman alacaktır, ancak bireysel bir binada bu yaklaşımın kullanılması tavsiye edilir.

Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar 2019

Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar 2019

Related news

 • Tahliye olan emniyet müdürü ABDye kaçtı iddiası
 • Karın Düzleştiren Detoks Suyu Tarifleri
 • Toshiba Logo Vector free
 • Potasyum Düşüklüğü Nedir
 • Çok İzlenen Videolar

 • Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar 89

  Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar


  Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar 89

  Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar 87

  Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar 92

  Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar 34

  Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar 40

  Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar 22

  Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar 84

  Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar 99

  Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar 11

  Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar 13

  Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar 98

  Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar 23

  Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar 62

  Döşeme harçları için harç: plastikleştirici ile oranlar 45