Cliff Lermontov. Şiirin analizi 2019

Cliff Lermontov. Şiirin analizi 2019

Cliff Lermontov. Şiirin analizi 50 11.03.2019, 01:58

"Cliff" Lermontov. Şiirin analizi

Lermontov uçurum

Büyük Rus şairin hayatı ve eseriyazar Mihail Lermontov karanlık gökyüzünde şimşek parlak flaş görünüyor. Bu yetenekli bir adam 30 yıl kadar canlı, ama yine de anlam, ülke, doğa ve insan sevgisiyle emprenye büyük eserler, bir miras bırakmış başardı vermedi. şiir "The Rock" Lermantov birkaç hafta ölümünden önce, 1841 yılında yazdı. Birçok bibliyografyacılar şair yeryüzünde onun ölümlü varlığının sonunu tanıdığını düşünüyoruz rağmen, bu işte hiçbir ipucu veda ya da ona benzer bir şey var.

"Cliff" Lermontov ayeti, içinde kalıyorçevreleyen manzaralardan hayranlık. İç dünyası doğayı özel bir şekilde algıladı, şair onu yaşayan bir yaratık gibi gördü. İş, romantizm ile doygun olmasına rağmen, bu mutlu olamaz. Sadece iki küçük quatrains içinde, Mikhail Yurievich derin bir yaşam duygusu iletebildi.

Çoğu edebi eleştirmen yaklaşıyor"Kaya" şiirini yazarken, Lermontov'un, ruhaniyeti maddi ile bir araya getirmeyi, kutsallığın, bulutun yüce güzelliğini ve gündelik dünyayı, taşın dünyevi özünü karşılaştırmayı umduğu düşüncesi. İnsanlar genellikle vücutlarına odaklanarak ruhlarını unuturlar. Yazar, uyum sağlamanın ve mutlu olmanın ancak bu iki ilkeyi birleştirmenin mümkün olduğunu hatırlatmak istedi.

Lermontov uçurum şiiri

Şairlerin bazı araştırmacılarıAksi takdirde şiirin anlamını yorumlarlar. “Cliff” yazarken, Lermontov'un iki farklı insanın kaderini tasvir etmeyi istediğine inanıyorlar. Bulut, canlılık ve mutluluk dolu bir genç güzelliği sembolize edebilir. Sırasıyla, uçurum, bilge ve bilge genç bir adamdır. Babalarına uyan rüzgarlı yabancıya bakarak, zamanının geçtiğini, uzak geçmişte neşeli günlerin kaldığını açıkça anlar. Bir erkek bir kız firmasıyla iyi bir ilişki içerisindedir, onun gri rutinini canlandırır, ama arkadaşlarına ve kız arkadaşlarına gittiğinde, sadece daha açık ve değersiz hisseder, çünkü onun için gençlerin dünyasında yer yoktur. Bir bedeni olmayan bir ruh olabilir, çok mutludur, başka bir dünyaya dönüyor, ama o olmadan dünya kabuğunun onsuz yapamayacağı, ıstırap çektiği ve ağladığı. Maddi ve manevi dünya arasında parlak bir tezat Lermontov tarafından yaratıldı. "Cliff" - derin gizli bir anlam içeren bir şiir. Bulut, ağırlıksız, neşeli ve neşeli olarak tasvir edilir, ama eski, mutsuz, hayattan yorulmuş bir okur tarafından dik bir kaya görülür.

Lermontov Kayası'ndan bir şiirŞiir M. Yu. Bir dereceye kadar Lermontov'un "Cliff" i otobiyografik olarak adlandırılabilir. Şüphesiz, şair tam anlamıyla yaşlı bir adam değildi, ama akranları arasında bile bir yabancı gibi hissediyordu. Mikhail Yurievich çok erken büyüdü, onun dünya görüşü ve bilgelik ona hayatın deneyiminde bilge bir adam gösterdi. Çevresindeki karanlıktan kendi hayatından bıktı. Lermontov mutluluğu bulamadı, bu yüzden kendini yanlış anlama ve kendini yalnızlığa mahk dom edebilirdi.

Cliff Lermontov. Şiirin analizi 2019

Cliff Lermontov. Şiirin analizi 2019

Related news

 • Servisit belirtileri ve tedavisi
 • Çamurlu idrar - acil tıbbi tavsiye için bir bahane
 • Kilo Vermek İçin Öneriler: Kilo Vermenin Doğal Yolları
 • İğne Oyası Kırmızı Beyaz Kiraz Oyası Modeli Yapılışı Videolu
 • Hiç Duymadığınız 10’dan Fazla Hayat Kolaylaştıran Fikir
 • Sebzeli Çiftlik Köftesi Tarifi Videosu

 • Cliff Lermontov. Şiirin analizi 42

  Cliff Lermontov. Şiirin analizi


  Cliff Lermontov. Şiirin analizi 61

  Cliff Lermontov. Şiirin analizi 94

  Cliff Lermontov. Şiirin analizi 50

  Cliff Lermontov. Şiirin analizi 17

  Cliff Lermontov. Şiirin analizi 14

  Cliff Lermontov. Şiirin analizi 50

  Cliff Lermontov. Şiirin analizi 62

  Cliff Lermontov. Şiirin analizi 32

  Cliff Lermontov. Şiirin analizi 44

  Cliff Lermontov. Şiirin analizi 82

  Cliff Lermontov. Şiirin analizi 33

  Cliff Lermontov. Şiirin analizi 17

  Cliff Lermontov. Şiirin analizi 19