Clematis Cardinal Rouge: bitkinin tanımıClematis Cardinal Rouge: bitkinin tanımı


Clematis Cardinal Rouge: bitkinin tanımı 20 18.01.2019, 00:38

Clematis "Cardinal Rouge": bitkinin tanımı

Herhangi birini süsleyen güzel zarif sarmaşıklarbahçe içi, klematis. Çok uzun süre önce ılıman enlemlerde Rus dachasının yanına girmediler. Lyutik ailesini temsil eden bu görkemli bitki, Kuzey Yarımküre'nin subtropikal iklim bölgelerinde doğal olarak bulunur. 300'den fazla klematis türü birbirinden çarpıcı olarak farklıdır ancak hepsi otsu veya odunsu uzun ömürlüdür.klematis cardinal ruzBahçe çiçek yetiştiriciliğinde sıklıkla kullanılırClematis-lianas - bütün bahçenin yerini alabilecek dekoratif uzun çiçekli bitkiler. Yetiştiricilerin kültürle ilgili çabaları, tüm yeni çeşitleri ve melezleri tanıtmaktadır. Ancak, bir zamanlar belli bir çeşitliliğe aşık olan bir çok bahçıvan ona sadık kalır. Renk havai fişekleri için şenlikli bir ruh hali yaratmaktan ve dekorasyon hayatından dolayı minnettarlar.

Bu kadar popüler ve popüler biri hakkındabitkiler bu yayında konuşacağız. Bu dünyaca ünlü Clematis "Cardinal Rouge". Makalede egzotik bir bitkinin fotoğrafı sunuluyor. Bitki dünyasının kralının güzelliğini ve inceliğini sergileyecekler.

Clematis "Cardinal Rouge": açıklama

Bu Jacquemann grubundan bir melez. Uluslararası sınıflandırmaya göre - C grubu (cari yılın sürgünlerinde çiçekler oluşturan bitkiler türü). 1968 yılında Fransız yetiştiricileri tarafından yetiştirildi.clematis cardinal ruzh incelemeleri

Clematis "Cardinal Rouge" defalarca ödül aldıve çeşitli prestijli uluslararası sergilerin ilk ödülleri. Melez gerçekten ilginç. Sürüleri üç metre uzunluğa ulaşan bir çalı suluboyağı asmasıdır. Bitkiyi dikey bir bahçede kullanın. Bu melezi kendi bahçıvanlarının bahçelerinde yetiştiren değerlendirmelere göre, klematis "cardinal ruzh" teraslar ve logyaları süsleyen kapalı, sabit olmayan kaplarda iyi gelişir. Cematis, kaideyi biraz hızlı bir şekilde bükerek güzelce cömertçe açar. Küçük ağaçların gövdelerine ve çalıların saplarına tırmanabilir.

Çiçek açma özellikleri

Bu dekoratif asmanın çiçekleri dikkat çekicidir: ortaçağdan kalma bir kardinalin kırmızı manto gibi, büyük, haç şeklinde, koyu mor renkte tomurcuklar açıldı. Çapı 15 cm'ye ulaşırlar ve yoğun bir kadifemsi yapıya sahiptirler. Çiçeğin merkezinde hafif dikişler vardır.klematis cardinal ruz fotoğrafı

Clematis "kardinal ruzh" farklıuzun süre çiçek açma. Birçok orta yaşlı çeşidinde olduğu gibi Temmuz ayında başlar ve Eylül'de sona erer. Bitkinin her çiçeği yaşar ve kıskanç dekoratifliği 2-3 hafta korur.

Dikim ve yetiştirme

Clematis "cardinal ruzh" güneşten hoşlanmaz,güneşin kayan bir geçişiyle hafif bir penumbra tercih ederek. Seçilen site, tüm klematilerin düşmanı olan rüzgardan korunmak için bir zorunlu kriter daha karşılamalıdır. Fabrika için gerekli olan destek cihazını da düşünmek iyi bir fikir. Böyle bir yapının yüksekliği 1.5 m'den az olmamalıdır. Bitkiyi 0,5 x 0,5 m boyutlarında önceden hazırlanmış bir iniş çukuruna koyun.Aralarındaki aralıklar çalı liyenası yeterince yayılmış olduğu için 0,7 m'yi geçmemelidir.

Toprak maça süngüsü üzerine kazılmış,her metrekarede bir humus kovası ve 50 gr. süperfosfat. Dikim çukurları toprağın üçte birini doldurur, içinde fidan bulunur, toprağı doldururlar ve bitki çevresindeki toprak yüzeyini sıkıştırırlar. Dikimden sonra, bolca klematis "kardinal ruzh" suyuna ihtiyaç duyulmaktadır. Bahçıvanların fidanların hayatta kalması hakkında yaptığı incelemeler biraz farklıdır, ancak uzmanlar nitel bakımın kök salma yüzdesini 80'e yükselttiğini kabul etmektedir.

Kültürün bakımı nasıl yapılır?

Geleneksel hastalıklara karşı iyi direnç"Kardinal ruzh" clematis farklı. Bu kültürün uzun süre tecrübe edilmiş çiçek üreticilerinin yorumları, yalnızca hastalıklara karşı değil, aynı zamanda kış dayanıklılığı ile de doğrulanır.klematis cardinal ruz açıklaması

Bununla birlikte, soğuk hava dönemi için bitki örtüngereklidir. Daha önce, çalılar kesildi ve toprağın yüzeyinden 0.2-0.25 m yükseklikte sürgünler bırakıldı. Her birinde 2-3 çift büyüme çiçeği olmalıdır. Bu budama dallanmayı teşvik eder ve bitkinin yaz çiçekli ortamdaki tüm potansiyelini açmasına izin verir. Fotoğrafı yayında sunulan Clematis "Cardinal Rouge" inanılmaz güzel. Ancak kendi bahçesini süsleyen bitki, en iyi resimden bile daha fantastik ve dekoratif.

Clematis Cardinal Rouge: bitkinin tanımıClematis Cardinal Rouge: bitkinin tanımı

Related news

 • Vermox çare. Doktorların yorumları. talimat
 • Londradaki yılbaşı kutlamalarında AB bayrağı tartışması
 • Saç Dökülmesine Karşı Doğal Kürler

 • Clematis Cardinal Rouge: bitkinin tanımı 40

  Clematis Cardinal Rouge: bitkinin tanımı


  Clematis Cardinal Rouge: bitkinin tanımı 3

  Clematis Cardinal Rouge: bitkinin tanımı 65

  Clematis Cardinal Rouge: bitkinin tanımı 59

  Clematis Cardinal Rouge: bitkinin tanımı 9

  Clematis Cardinal Rouge: bitkinin tanımı 1

  Clematis Cardinal Rouge: bitkinin tanımı 37

  Clematis Cardinal Rouge: bitkinin tanımı 10