CBS sunucusunun Putinin liderliğiyle ilgili sözleri Obamayı kızdırdıCBS sunucusunun Putinin liderliğiyle ilgili sözleri Obamayı kızdırdı

25.05.2019

CBS sunucusunun Putinin liderliğiyle ilgili sözleri Obamayı kızdırdı 23

CBS sunucusunun Putin'in liderliğiyle ilgili sözleri Obama'yı kızdırdı

ABD
00:03 13.10.2019URL'yi kısaltın

ABD Başkanı Obama'nın CBS televizyonuna röportajı sırasında oldukça asabi görünmesi Batı medyasının gözünden kaçmadı. ABD liderliğinin Rusya tarafından tehdit edilmesi ile ilgili sorudan sonra Obama'nın tamamen soğukkanlılığını kaybettiği ve 'tuhaf' bir yanıt verdiği belirtildi.

Batı medyası, ABD Başkan Barack Obama'nın CBS kanalındaki '60 dakika' programının sunucusu Steve Kroft'un, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ABD liderliğine meydan okumasıyla ilgili sorusuna sinirli bir şekilde tepki verdiğini savundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin
© AFP 2019 / Evaristo Sa
ABD liderinin moralinin bozulduğunu ilk fark edenler CBS çalışanları oldu. Televizyon sunucusu Norah O'Donnell, "Bu sefer alıngan görünüyordu" yorumunda bulundu. Business Insider'e göre röportajın en gergin anı, sunucu Steve Kroft'un Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ABD liderliğine meydan okuması ile ilgili açıklaması oldu.

New York Times, Obama'nın bu iddiayı 'kızgın bir şekilde reddettiğini' kaydederken Daily Mail, konu Suriye ve Rusya'nın hava operasyonuna gelince Amerika liderinin 'açıkça sinirlendiğini' ve 'soğukkanlılığını yitirdiğini' yazdı.

Business Insider, Putin'in ABD'nin liderliğine meydan okuduğu yönündeki iddiaya tepkisini şu şekilde yorumladı: "Obama'nın tepkisi şaşırtıcıydı. Kaşlarını çattı ve 'Ne şekilde?' diye sordu."

Yazıda, CBS sunucusunun, Rusya'nın Suriye'deki askeri operasyonunu örnek gösterdiği, Obama'nın buna yanıtının 'tuhaf' olduğu kaydedildi. ABD Başkanı, "Benim tanımımda liderlik, iklim değişikliğinde olur" dedi. Ardından da diğer liderlik örneklerini göstererek İran'ın nükleer anlaşmasına ve IŞİD'e karşı koalisyona işaret etti. Ancak Business Insider'in görüşüne göre, çoğunun aklında sadece 'iklim değişikliği liderliği' kaldı.

CIA eski analiz uzmanı ve ABD'nin Güvenlik Politikası Merkezi çalışanı Frederick H. Fleitz, Fox News köşe yazısında, Obama'nın bu sözlerinin, onun 'hayal dünyasında' yaşadığını gösterdiğini söyledi. Fleitz, "Başkan Obama'nın küresel güvenlik ve onun felaket dış politikası ile ilgili yanlış ve saçma ifadeleri, tüm dünyanın onu ciddi bir başkan olarak görmemesinin nedenidir" diye yazdı.

OBAMA'NIN SÖZLERİNE TWİTTER'DAN TEPKİ YAĞDI

ABD Başkanı'nın liderlik ile ilgili sözlerine Twitter üzerinden de tepki yağdı. ABD başkan adaylarından Cumhuriyetçi Jeb Bush, "Obama, IŞİD ve Esad'ın estirdiği şiddet ve terörü gündeme getirmek yerine iklim değişikliği ile İran anlaşması konularındaki liderliğinin daha önemli olduğunu söyledi. İnanılmaz" dedi.

Rather than address ISIS/Assad's brutality & terror, Obama said leadership is shown on climate change & terrible Iran deal. Unreal.

— Jeb Bush (@JebBush) 12 Ekim 2019

Bir diğer başkan adayı, milyarder iş adamı Donald Trump, "Başkan Obama'nın 60 Minutes'teki konuşması korkunçtu. En önemli şeyin iklim değişikliği olduğunu söyledi, diğer tüm güncel felaketler değil" yorumunda bulundu.

Ünlü Amerikan gazeteci Byron York ise, "Putin, Ortadoğu'yu kontrol altına mı alıyor? Obama'nın yanıtı: Benim tanımımda liderlik iklim değişikliğinde olur" ironisinde bulundu.

Gazeteci Derek Hunter, "Obama'ya göre Putin'in liderliği, iklim değişikliği liderliği midir? Putin satranç oynarken Obama Candyland oynuyor… tek başına" diye yazdı.

Obama's definition of leadership for Putin is leading on climate change? WTF? Putin plays chess, Obama plays Candyland…alone.

CBS sunucusunun Putinin liderliğiyle ilgili sözleri Obamayı kızdırdıCBS sunucusunun Putinin liderliğiyle ilgili sözleri Obamayı kızdırdı

Related news

 • Hadi ipucu 17 Ekim: Nuri Bilge Ceylan 2008de En İyi Yönetmen ödülünü hangi filmiyle kazandı Hadi 20.30 zor yarışma
 • Gerçeğini aratmayan: Yalancı içli köfte tarifi
 • Barış Odaları
 • Kapkek Tarifi Videosu
 • Voltaren (jel): analogları, talimatları, kullanımı, kontrendikasyonları

 • CBS sunucusunun Putinin liderliğiyle ilgili sözleri Obamayı kızdırdı 59

  CBS sunucusunun Putinin liderliğiyle ilgili sözleri Obamayı kızdırdı


  CBS sunucusunun Putinin liderliğiyle ilgili sözleri Obamayı kızdırdı 32

  CBS sunucusunun Putinin liderliğiyle ilgili sözleri Obamayı kızdırdı 54

  CBS sunucusunun Putinin liderliğiyle ilgili sözleri Obamayı kızdırdı 20

  CBS sunucusunun Putinin liderliğiyle ilgili sözleri Obamayı kızdırdı 60

  CBS sunucusunun Putinin liderliğiyle ilgili sözleri Obamayı kızdırdı 3

  CBS sunucusunun Putinin liderliğiyle ilgili sözleri Obamayı kızdırdı 58

  CBS sunucusunun Putinin liderliğiyle ilgili sözleri Obamayı kızdırdı 52

  CBS sunucusunun Putinin liderliğiyle ilgili sözleri Obamayı kızdırdı 5

  CBS sunucusunun Putinin liderliğiyle ilgili sözleri Obamayı kızdırdı 35

  CBS sunucusunun Putinin liderliğiyle ilgili sözleri Obamayı kızdırdı 87

  CBS sunucusunun Putinin liderliğiyle ilgili sözleri Obamayı kızdırdı 70

  CBS sunucusunun Putinin liderliğiyle ilgili sözleri Obamayı kızdırdı 86