Category Archives: Ameliyatsız estetik 2019

Category Archives: Ameliyatsız estetik 2019

Category Archives: Ameliyatsız estetik 45 23.01.2019, 07:58

Category Archives: Ameliyatsız estetik

Dudak Botoksu Nasıl Yapılır: Kalıcı Dudak Dolgusu

Dudak Botoksu Nasıl Yapılır: Kalıcı Dudak Dolgusu

Kalıcı dudak dolgusu

Kalıcı dudak dolgusu

Her kadın dolgun ve şekilli dudaklara sahip olmak ister. Dudaklar ise hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle hem dış etkenler hem de zamanla dudaklar yıpranır ve kurur. Aynı zamanda dudaklarda küçülme de yaşanabilir. Hem dudakların büyütülmesi hem de dudaklardaki kırışıklıkların azaltılması için dudak dolgusu gibi estetik çözümlere başvurulabilir.

Dudak dolgusu nasıl yapılır?

Dudaklarda oluşan kırışıklıklar ve küçülmeler için en etkili çözüm dudak botoksudur. Dudak botoksu günümüzde yaygın olarak kullanılır. Bu işlem sırasında dudaklara botulinum toksinin isminde bir madde enjekte edilir. Dudak kası içerisine uygulanan bu madde dudakların daha gergin ve büyük görünmesine yardımcı olur.

Botoks uygulaması ile uygulama yapılan kasın geçici olarak felç olması sağlanır. Dudak çevresine dolgu yapıldığında cilt gerilir. Aynı zamanda dudaklardaki pürüzlü görüntü de azalır. Dudak botoksu uygulanırken genellikle ağız çevresine de uygulama yapılabilir.

Dudak botoksu ne işe yarar?

Dudak botoksu ve dolgusu dudak kaslarını etkiler. Sarkmaları önlerken aynı zamanda daha dolgun ve seksi bir görünüm verir. Uygulama sonrası dudaklarda gerginlik hissedilebilir. Ancak bu his geçicidir.

Dudakların kenarındaki kırışıklıklar için etkili olsa da kırışıklıkları tamamen yok etmeyebilir.

Dudak botoksu ve dudak dolgusu kırışıklıkları azaltırken aynı zamanda dudakların yeniden şekillendirilmesini sağlar. Bu uygulama şu durumlarda önerilir:

Dudakları dolgunlaştırır.

Dudakların yeniden şekillenmesini sağlar.

Dudak çizgisini belli etmeye yardımcı olur.

Dudaklardaki asimetriyi giderir.

Dudaklarda zamanla oluşan sarkmayı azaltır.

Dudak üstü kırışıklıklarını hafifletir.

Dudak dolgusu sonrası: Dudak dolgusu kalıcı mı?

Dudak botoksu ve dolgusu için öncelikle alana lokal anestezi uygulanmalıdır. Uygulama yaklaşık 15 dakika kadar sürer.

Uygulama sonrasında sonuçlar kendini hemen gösterir. Dudak şekli değişir. Ancak son görüntü için 1 hafta beklenmelidir.

Dolgu uygulaması öncesinde bir şeyler içilmemeli ya da yenmemelidir. (en az 2 saat öncesinde)

Yine uygulama öncesi ruj, krem ya da balm gibi ürünler kullanılmamalıdır.

Uygulama sonrasında dudaklarda şişlik ya da morarmalar olabilir. Bu yan etkilerin azaltılması için buz kompresi gibi uygulamalar yapılabilir. Zaten bu yan etkiler de 3 gün içerisinde geçer.

Dudak dolgusu botoks maddesi ile uygulandığında bu işlemin belirli bir etki süresi vardır. Bir süre sonra eski haline geri döner. Botoks uygulamaları tamamen kalıcı değildir. Ancak geçerliliği en uzun olan uygulamalar arasındadır. 1 seneye kadar etkisi sürebilir.

Dudak botoksu ve dolgusu sonrası ödem oluşabilir. Bu şişlikler eğer birkaç günden uzun sürüyorsa doktora danışılmalıdır.

Dudak botoks zararlı mı?

– Dudak botoksu her estetik uygulama gibi yan etkiler içerir. Ciltte şişliklere, kızarıklıklara ve morarmalara neden olsa da ciddi yan etkileri yoktur.

Uygulama hijyenik ortamda uygulanmadığı takdirde tehlikeli olabilir. Bu nedenle hem hastane ortamında uygulanmalı hem de alanında eğitimli kişilerce başarılı bir şekilde uygulanmalıdır.

Dudakların daha büyük ve iri görünmesi için günümüzde uygulanan en yaygın yöntem dudak botoksu ve dolgusudur. Bu yöntem hem dudaklardaki kırışıklıkları azaltır hem de cildin daha gergin bir görüntüye kavuşmasına yardımcı olur. Dudak dolgusu için öncelikle bir estetik uzmanına danışılmalıdır Botoks herkes için uygun olmayabilir. Bu durumda doktor kişi için en uygun dolgu yöntemini belirler. Uygulama sonrasında iyileşme sürecini hızlandırmak için bol miktarda C vitamini içeren besin tüketilmesi önerilir. Ayrıca dudaklar darbelere karşı korunmalı ve bir süre yorucu egzersizler yapılmamalıdır. Uygulama öncesi ve sonrası doktorun tüm talimatlarına uyulması iyileşme sürecini hızlandırarak harika sonuçlar ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

Category Archives: Ameliyatsız estetik 2019

Category Archives: Ameliyatsız estetik 2019

Related news

 • Taylandda salgın: 59 ölü
 • İşte Supplement Gerçeği
 • Cafe (Rybinsk): adresler, incelemeler
 • Gül Bahçesi Lif Modeli Yapılışı Türkçe Videolu

 • Category Archives: Ameliyatsız estetik 1

  Category Archives: Ameliyatsız estetik


  Category Archives: Ameliyatsız estetik 82

  Category Archives: Ameliyatsız estetik 95

  Category Archives: Ameliyatsız estetik 32

  Category Archives: Ameliyatsız estetik 79

  Category Archives: Ameliyatsız estetik 65

  Category Archives: Ameliyatsız estetik 8