Caretta Yayınları, Çocukları Gezegen için Harekete Geçmeye Çağırıyor 2019

Caretta Yayınları, Çocukları Gezegen için Harekete Geçmeye Çağırıyor 2019

Caretta Yayınları, Çocukları Gezegen için Harekete Geçmeye Çağırıyor 29 03.02.2019, 22:06

Caretta Yayınları, Çocukları Gezegen için Harekete Geçmeye Çağırıyor

Caretta Yayınları’ndan Caretta Çocuk markası adı altında yayınladğı“Gezegenimi Seviyorum” serisikitaplarıyla, 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Çevre Koruma Haftası'nda çocukları gezegenimiz için harekete geçmeye çağırıyor.

5 kitaplık seride “Sadece bir gezegenimiz var. Onu çocuklarımıza ve torunlarımıza iyi durumda bırakabilmemiz için korumamız gerek” mesajı veriliyor.

Fransızcadan çevrilen, çevreyi ve gezegeni nasıl koruyabileceğimize ilişkin çocukların ve yetişkilerin uygulayabileceği öneriler soran kitaplarda, anketler, mini testler ve deneyler  de yer alıyor.

"Su"kitabı, kaynakların hızla kirlenmekte ve tükenmekte olduğuna dikkat çekiyor ve tüm çocuklara günlük hayatlarında; odalarında, banyolarında, okulda, tatilde ve arkadaşlarıyla birlikteyken uygulayabilecekleri birçok pratik çözüm sunuyor.

"Atıklar" kitabıyla çocuklar, çöplerin nasıl ayrıştırıldığını, nasıl geri dönüştürüldüğünü keşfediyor. Üstelik nesneleri yeniden kullanmak, tamir etmek, tehlikeli çöplüklerden kurtulmak ve atıkları azaltmak ile ilgili altın değerinde öneriler de bu kitapta var.

"Bilinçli Tüketiyorum",çocuklara satın aldıklarının çevre üzerindeki etkilerini, nasıl daha iyisini, daha doğru yerden satın alabileceklerini ve bilinçli bir tüketici olurlarsa dünyanın nasıl daha yaşanabilir bir yer olacağını anlatıyor.

"Sürdürülebilir Kalkınma" kitabı ile çocuklar “daha yeşil bir gezegen mümkün mü?” sorusuna yanıt arıyor. Gezegenimiz ve çevreci bir birey olmakla ilgili pek çok yararlı bilgi eğlenceli aktivitelerle birlikte kitabın sayfalarında yer buluyor.

Dünya ısınıyor, hava kirli, çöplerimizi nereye sığdıracağımızı bilmiyoruz, her gün pek çok canlı türü yok oluyor… Şayet 7 milyar dünyalının hepsi benzer tüketim alışkanlıklarına sahip olsaydı, iki gezegene daha ihtiyacımız olurdu. Öyle çok tüketiyoruz ki!

Ama“Gezegenimi Seviyorum”kitabı çocuklara “hemen umutsuzluğa kapılıp her şeyi olduğu gibi bırakmayı düşünme” diyor. Çünkü tek bir birey bile insanoğlunun neden olduğu bu çevre felaketlerine suç ortağı olmayı reddedebilir.

"Gezegenimi Seviyorum" serisi, tüm bu mesajlarıyla dünya için harekete geçme zamanına işaret ediyor. Ve Dünya Çevre Gününde herkesi gezegenin korunmasına katkıda bulunmaya çağırıyor.

Caretta Yayınları, Çocukları Gezegen için Harekete Geçmeye Çağırıyor 2019

Caretta Yayınları, Çocukları Gezegen için Harekete Geçmeye Çağırıyor 2019

Related news

 • Neden anaokulunda ebeveynler için notlara ihtiyacımız var
 • Kolay Kelebek Pasta Tarifi Videosu
 • Az Malzemeli Mozaik Pasta Tarifi
 • Burçlara göre evlenirken yapılan hatalar

 • Caretta Yayınları, Çocukları Gezegen için Harekete Geçmeye Çağırıyor 95

  Caretta Yayınları, Çocukları Gezegen için Harekete Geçmeye Çağırıyor


  Caretta Yayınları, Çocukları Gezegen için Harekete Geçmeye Çağırıyor 19

  Caretta Yayınları, Çocukları Gezegen için Harekete Geçmeye Çağırıyor 2

  Caretta Yayınları, Çocukları Gezegen için Harekete Geçmeye Çağırıyor 7

  Caretta Yayınları, Çocukları Gezegen için Harekete Geçmeye Çağırıyor 6

  Caretta Yayınları, Çocukları Gezegen için Harekete Geçmeye Çağırıyor 82

  Caretta Yayınları, Çocukları Gezegen için Harekete Geçmeye Çağırıyor 3