Cant: o nedir ve nerede uygulanmaktadır. Kirişlerin imalatı. Yapıştırılmış kirişler 2019

Cant: o nedir ve nerede uygulanmaktadır. Kirişlerin imalatı. Yapıştırılmış kirişler 2019
21.09.2019

Cant: o nedir ve nerede uygulanmaktadır. Kirişlerin imalatı. Yapıştırılmış kirişler 70

Cant: o nedir ve nerede uygulanmaktadır. Kirişlerin imalatı. Yapıştırılmış kirişler

Için kullanılan popüler bir malzemeyapıların montajı, bir bardır. Bu obtosyvaniyu maruz bütün günlükleri Makinede ve bütün tarafları dosyalama sonra elde edilir. 4000 mm ila 6000 mm arasında çeşitli uzunluklarda olabilir. "Bruce: nedir" Bu yazıda soruya cevap verecektir - ve ana türleri ve kullanım düşünün.

ne olduğunu göremiyorum

Bir bar kullanımı

Bina kirişi ereksiyon için kullanılıreşyalar, evler, evler, dekorasyon işleri, mobilya, gemi, konteyner imalatında. Aynı zamanda çevre dostu olan dayanıklı ve dayanıklı bir malzemedir. Artı, malzemenin estetik olarak güzel olması.

Kiriş 100x100 ve 150x150 mm büyük talep görüyor. Bu biçilmiş kerestenin nispeten küçük bir kesiti, yapıların yeterince yüksek bir kalitesini garanti etmeyi sağlar.

Çerçeve konstrüksiyonda 100x100 mm ışın kullanılmaktadır. Ahşap evler için duvar malzemesi olarak da iyidir.

yapıştırılmış kirişler fiyat

Basit ahşap kiriş

Ahşap kiriş nedir? Dosyalama ve sonraki dört taraflı kanal açma yardımı ile elde edilir. İnşaatçılar diğer kereste türlerine göre daha düşük maliyete çekiyor. Bir dezavantaj, yapının dış yüzeyini gerektiren daha az çekici görünümüdür. Ek olarak, bir termik kilit eksikliği nedeniyle, bu malzemeden yapılmış duvarlar ek yalıtım gerektirir.

Bu malzemenin üretimi için kullanılırçam günlüğü. Daha az sıklıkla kereste üretimi ladin, karaçam, meşe veya kestaneden yapılır. Bu malzeme kolayca kesilir ve adaya çok uygundur.

100x100 kirişler

sınıflandırma

Basit bir ahşap kiriş iki tipe ayrılmıştır:

 • Gri kalibre edildi. Üretimi için ham ahşap alınır. Profilin boyutunda bir hata olması nedeniyle, daha fazla işleme ihtiyacı vardır.
 • Kalibre edilmiş kuru kereste. İmalat için kuru odun alınır. Boyutları gelecekte değişmeyeceğinden, fitingine gerek yoktur.

Başvuru Kapsamı

Çoğu zaman bu malzemeYapının montajı sırasında iç duvarların döşenmesi, merdiven ve çitlerin yapımı için geçici çitlerin kurulması sırasında talep edildi. Cihaz kalıpları, kasalar sırasında kullanılır. Finisaj için sadece kuru kalibre edilmiş kereste kullanılabilir.

Profilli ışın

Üretim süreci gerçeğine dayanmaktadırAhşap özel bir işleme tabi tutulur, bunun sonucu olarak belirli bir standart profil elde edilir. Bitmiş üründe, bir kirişin diğeri üzerinde tutulduğu, düşey kesikler olan iniş çanakları bulunur. Ayrıca, kuruduktan sonra malzemenin yatay çatlamasını önlerler. Bitmiş üründe hala ısı izolasyonlu oluklar ve sivri uçlar vardır. Girişim yalıtımının sıkıştırılmasına katkıda bulunurlar. Bu kirişi elde etmek için, çam, sedir ve karaçam kullanılır.

çubuk üretimi

Avantaj ve dezavantajları

Bu malzeme için düşük bir fiyat onunana avantaj. Oldukça yüksek performansa sahiptir. Binaların inşaatı hızlı ve kolaydır. Yapıyı bir ısıtıcıyla çekmeye gerek yoktur. Profil, yağışlar sırasında nemin kütükler arasına girmesini önler. Bu, malzemeyi erken bozulmadan korur.

Bu malzemenin inşaat yapıştırıcı ve diğer kimyasallar kullanmaz onun inşaat, bu bitirme malzemeleri kullanmaya gerek olmadığından, "nefes" yeteneğine sahiptir.

Dezavantaj - deformasyon ve büzülme nedeniyleyetersiz kurutma Son işlemlerin başlangıcından bu yana yaklaşık 12 ay ertelenmelidir. Malzemenin tamamen kuruması için böyle bir zaman süresi gereklidir. Bu tip kiriş, evlerin ve ticari binaların yapımında yaygın olarak kullanılmıştır. Yani, "Profilli çubuk - nedir?" Sorusu ile - biz onu ayırdık.

kalibre edilmiş kuru kereste

Kutu kereste

Bir çubuğun üretimi ikiye ayrılır,uzunluk eşit, diziler. İç kapılar, pencereler ve pencere açıklıkları yapılır. Üretimde kullanılan ana malzeme çamdır.

Bitmiş ürünün derecesi, miktar ile belirlenir.reçine cepleri, uzunluğu 15 mm'yi geçmemeli ve genişliği - 1 mm. Kaliteli bir üründe, üçten fazla olmamalıdır. Seçkin çeşitler, düğüm ve solucan delikleri olmadan belirlenir.

Yapıştırılmış kirişler

Yapıştırılmış kiriş - nedir bu? Bu, müteakiben profillemeyi geçen dikkatle kurutulmuş birkaç ahşap katmanının yapıştırılmasıyla elde edilen bir malzemedir. Hassas profil kirişler arasında sıkı bir bağlantıya izin verir. Bu malzemenin mukavemeti, zıt yönlerde yerleştirilmiş yapıştırılmış lif tabakaları tarafından sağlanır. Yapıştırıcı dikişi sayesinde, malzeme nem direncini arttırır.

Avantaj ve dezavantajları

Yukarıda belirtildiği gibi, bu malzemeyüksek nem direnci. Dayanıklılığı ve dayanıklılığı vardır. Çatlama ve çözgülemeyin, malzemenin büzülmesine neden olmaz, bu da bitmiş yapının büzülmesini engeller. Bu, yapının montajından hemen sonra son işlemlerin başlangıcına kadar ilerlemeyi mümkün kılar.

Bu malzemenin inşası ile donatılmışses geçirmez ve ısı yalıtım özellikleri. Görünüm, ağacın dokusunun güzelliğini vurgulayarak, çok estetiktir. Koruyucu ve dekoratif bir kompozisyonla işleme haricinde harici son işlem gerektirmez.

Bir yapıştırılmış çubuk olan tek dezavantajı fiyattır.

uygulama

Dik olduğunda büyük talep varkalıcı konut, evler, evler. Birleştiricinin ürünlerini imal etmek için fiyatı metreküp başına 19000 olan yapıştırılmış kiriş kullanılmaktadır. Yüklü ahşap taşıyıcılar monte edilir.

kereste yapı malzemeleri

Üretim Aşamaları

Bu malzemenin üretimi için çam, ladin kullanılır. Biraz daha az popüler olan sedir ve karaçamdır. Yapıştırılmış kirişlerin üretim süreci birkaç aşamadan oluşmaktadır.

Sürecin başlangıcı ağaç kesmek veonun kurutma. Kereste, belirli parametrelere sahip levhalarda kesilir, daha sonra kurumaya tabi tutulur. Elde edilen malzeme, çoğu durumda bir bilgisayar kullanılarak, görsel kontrol gerçekleştirildikten sonra, kalibrasyona tabi tutulur. Ama aynı zamanda üretim işçisi tarafından görsel olarak da yapılabilir. Evliliğin tespit edildiği materyal kaldırılır.
Kalan malzeme işlenirYangın direnci ve dış etkilere karşı direnç gibi özelliklere sahip antiseptik maddeler. Lameller daha sonra rendelenir, yapıştırılır ve sıkıştırılır. Yapıştırma, ahşabın "nefes almasını" sağlayan su geçirmez yapıştırıcı ile yapılır, daha sonra lamellerden oluşan bir paket kompakt hale gelir. Daha sonra ürün profillemeye veya silindirlemeye tabi tutulur. Bitmiş malzeme satış için depolara ulaşır.

Böylece, planlı, profilli ve yapıştırılmış bar yapı malzemeleri, kalitatif binaların montajında ​​yeri doldurulamaz.

Cant: o nedir ve nerede uygulanmaktadır. Kirişlerin imalatı. Yapıştırılmış kirişler 2019

Cant: o nedir ve nerede uygulanmaktadır. Kirişlerin imalatı. Yapıştırılmış kirişler 2019

Related news

 • Buray Haykırasım Var Şarkı Sözleri Düet: Kezzo
 • NUPLU FANTEZİ İSPANYOL KADIN KAZAK
 • Çok İzlenen Videolar
 • Lorlu Salçalı Poğaça Tarifi
 • Salyangoz ile Sıradışı, Pahalı Güzellik

 • Cant: o nedir ve nerede uygulanmaktadır. Kirişlerin imalatı. Yapıştırılmış kirişler 90

  Cant: o nedir ve nerede uygulanmaktadır. Kirişlerin imalatı. Yapıştırılmış kirişler


  Cant: o nedir ve nerede uygulanmaktadır. Kirişlerin imalatı. Yapıştırılmış kirişler 95

  Cant: o nedir ve nerede uygulanmaktadır. Kirişlerin imalatı. Yapıştırılmış kirişler 14

  Cant: o nedir ve nerede uygulanmaktadır. Kirişlerin imalatı. Yapıştırılmış kirişler 56

  Cant: o nedir ve nerede uygulanmaktadır. Kirişlerin imalatı. Yapıştırılmış kirişler 24

  Cant: o nedir ve nerede uygulanmaktadır. Kirişlerin imalatı. Yapıştırılmış kirişler 66

  Cant: o nedir ve nerede uygulanmaktadır. Kirişlerin imalatı. Yapıştırılmış kirişler 68

  Cant: o nedir ve nerede uygulanmaktadır. Kirişlerin imalatı. Yapıştırılmış kirişler 15

  Cant: o nedir ve nerede uygulanmaktadır. Kirişlerin imalatı. Yapıştırılmış kirişler 100

  Cant: o nedir ve nerede uygulanmaktadır. Kirişlerin imalatı. Yapıştırılmış kirişler 37

  Cant: o nedir ve nerede uygulanmaktadır. Kirişlerin imalatı. Yapıştırılmış kirişler 20

  Cant: o nedir ve nerede uygulanmaktadır. Kirişlerin imalatı. Yapıştırılmış kirişler 36