Cıvalı termometre çöktüğünde ne olur 36 26.02.2019, 07:46

Cıvalı termometre çöktüğünde ne olur?

Hemen hemen her birimiz cıva var evimizdevücut ısısını ölçmek için kullanılan bir termometre. Zararı çok tehlikeli olabilir: Civa, oda sıcaklığında sıvı halde bulunan tek metaldir, buharın teneffüs edilmesi zehirlenme ile doludur. Bu nedenle cıvalı termometre çöktüğünde ne yapmanız gerektiğini dikkatle düşünmelisiniz. Aşağıda, bu durumda alınacak önlemleri açıklayacağız.

Peki, civa termometresi kırılırsa ne yapmalı: ilk hareket.

Başlamak için paniğe kapılmamalı, ihtiyacınız varetkilenen bölgeye erişimi sınırlandırır. Temizlemedeki bütün ıssız insanlar sokağa (veya başka bir odaya) götürülmeli ve termometrenin kırıldığı odanın kapısını kapatmalıdır. Tehlikeli yerlerde çakılmamaya özen gösterin ve dikkatli olun, böylece daha sonra ayakkabı tabanındaki cıva toplarını diğer odalardan parçalayamazsınız.

Cıvalı termometre kırılırsa ne yapılacak: İkinci adım.

Kauçuk eldiven giyin ve kırıkları toplayıntermometre ve civa boncukları. Bir iğne, bant, sıva veya iki kağıt sayfası olmadan bir şırınga yapmak uygun bir iş. Son yol şudur: cıva toplarını birbirine bağlamak için kağıt sayfalarını kullanın ve kağıt üzerine rulo haline getirin. Çatlaklardan cıva topları almak için, içine batırılmış, potasyum permanganat solüsyonu batırılmış bir iğne kullanın. Alternatif olarak, bakır tel kullanınız (cıva bakıra yapışıyor), ancak teldeki bakır içeriği önemli olmalı ve telin yüzeyinden oksitlenmelisiniz.

Toplanan cıva ve aletler bir kavanoz içine konmalı ve sıkıca kapatılmalıdır.

Cıva termometresi kırılırsa ne yapılması gerekir: üçüncü eylem.

Cıva buharı az miktarda buharlaşır.düşük sıcaklıklar, bu nedenle, tabii ki, sokakta otuz artı değilse, odayı havalandırmanız önerilir. Sonra termometrenin, litre su başına 2 gram potasyum permanganat oranında potasyum permanganat çözeltisiyle koptuğu yeri ve ardından litre su başına 50 gram soda ve sabun oranında bir sabun-soda çözeltisi işlemeniz gerekir.

Bir cıva termometresi kırılırsa ne yapmalı: dördüncü eylem.

İş bittikten sonra kurtulmak lazımciva ile bankalar. Acil Durumlar Bakanlığı'nı arayarak nereye koyacağınızı bulmalı ve o zamana kadar ısıtma malzemelerinden uzak bir yere koymalı ve güneş ışığına erişimi olmayan serin bir yerde.

Size gelince, yakın gelecekte tüketilen sıvı miktarı artar, çünkü cıva oluşumları vücudu böbrekler boyunca terk eder.

Ne yapamayacağına dair birkaç kelime.

Cıva cildi ile temas etmesine izin vermeyin.

Havalandırılan bir alanda taslak kullanmayın.

Sert çubuklar cıva toplarını ezebildiğiniz için cıva kürelerini süpürge ile süpüremezsiniz, ve sonra bunları toplamak zor olacaktır.

Cihaz tarafından üflenen hava civa buharının buharlaşmasını kolaylaştırdığından, elektrikli süpürge kullanarak civa toplayamazsınız.

Çamaşır makinelerinde civa ile temas eden ayakkabı ve kıyafetleri yıkamayın. İdeal olarak, atılmalıdır (giysi ve ayakkabı).

Kanalizasyon yoluyla civadan kurtulmak mümkün değildir, çünkü kanalizasyon borularına yerleşirse, oradan ayıklamak neredeyse imkansızdır.

Kırılan bir termometreyi çöp kutusuna atamazsınız, çünkü cürufun göz ardı edilebilen kısmı buharlaşırsa kayda değer bir alanı kirletebilir.

Bu bilgiyi kendiniz kaçırmayın. Bu tür durumlar ortaya çıktığında, ihmal ve gerektiğinde harekete geçememe nedeniyle kendinizi suçlamaya başlarsınız. Nasıl davranacağınızı biliyorsanız, bir cıva termometresi düştüğünde "ne yapmalı" - zor anlarda ortaya çıkan soru, sizi şaşırtmayacaktır.Related news

 • Sopalı Seçimler Diye Meşhur Olan 1912 Seçimlerinde Neler Yaşandı
 • Kurabiye Canavarı Cupcake
 • Benzer Videolar
 • Kilo ayakları kaybetmek için ne yapmalı Ideal için gayret gösteriyoruz
 • Kelle Çorbası Tarifi Videosu
 • Cilt Gözenekleri Temizlemek İçin Limon

 • Cıvalı termometre çöktüğünde ne olur 40

  Cıvalı termometre çöktüğünde ne olur


  Cıvalı termometre çöktüğünde ne olur 99

  Cıvalı termometre çöktüğünde ne olur 27

  Cıvalı termometre çöktüğünde ne olur 25

  Cıvalı termometre çöktüğünde ne olur 76

  Cıvalı termometre çöktüğünde ne olur 38

  Cıvalı termometre çöktüğünde ne olur 39

  Cıvalı termometre çöktüğünde ne olur 62

  Cıvalı termometre çöktüğünde ne olur 72

  Cıvalı termometre çöktüğünde ne olur 80

  Cıvalı termometre çöktüğünde ne olur 39

  Cıvalı termometre çöktüğünde ne olur 71

  Cıvalı termometre çöktüğünde ne olur 42

  Cıvalı termometre çöktüğünde ne olur 29