Cüce bir malı olan kim

Cüce bir malı olan kim?

Boğalar (lat. Bovinae) büyük omurgalıların alt familyasına aittir. Buna karşılık, boğa, manda, bizon ve antiloptan oluşan birkaç cins ayrılmıştır. Alt ailenin en küçük temsilcileri Asya manda (Latin Bubalus) tamarow ve anoa'dur. Bugün onlar hakkında konuşacağız onlar.

Tamaroa

Tamarow (Anoa mindorensis) - FilipinliBir cüce manda, Mindoro adasında yaşayan eşsiz bir hayvan. Boyut olarak bir koçtan biraz daha büyüktür. Boğa-lilliputun kurumuş bölgelerde büyümesi yüz yirmi santimetreden fazla değildir. Boynu kalın, boynuzlar küçük, üçgen şeklinde, biraz geriye eğik. Vücudun rengi koyu kahverengidir. Küçük boyutlara rağmen, boğa en büyük ada hayvanı olarak kabul edilir.

cüce manda Filipinler İspanyolca olmadan çok öncekoloni, cüce vahşi tamarow adalarda yaygın ve orada yaşayan insanlar için ciddi bir tehdit oluşturuyordu. Boğa mükemmel bir reaksiyon geçirdi, çok hızlı koştu, mükemmel görme ve akut işitme görüyordu. Nüfus büyüklüğü oldukça belirgindi, çünkü yerlilerin buffalo cüceler çok dikkatli bir şekilde avlanıyordu.

Yokoluşun Nedeni

Temsilcilik adalarındaki görüntü ileuygar dünyada, ateşli silahlara sahipken, tamarou nüfusuyla durum hızla bozulmaya başladı. Avcıların değerli ve ihale edilmiş hayvanların lezzetli etleri ve aynı zamanda yüksek kaliteli süet ürettikleri cilt. Geçtiğimiz yüzlerce yılda, Mindoro adasının nüfusu önemli derecede artmış ve bu da küçük boğalar için neredeyse hiç yer kalmadığı gelişmiş toprakların gelişmesine yol açmıştır.

bodur vahşi mandaBugün, cüce buffalo tamarow açıktoplam yok olma eşiğinde. Geçen yüzyılın sonunda, yaklaşık birey sayısı iki yüz birimi aşmadı. Boğalar ayrı ayrı ve uzaktan yaşıyordu, bu da üreme mevsiminde toplantının yapılmasını engelliyordu. Adanın devasa toprakları, kalan hayvanların sıkı bir kaydını tutmanıza izin vermiyor. Nesli tükenmekte olan mürekkep sayısını korumaya ve çoğaltmaya çalışırken, zoraki dünya hayvanat bahçeleri onları esaret altındaki üreme için gerekli miktarda alabilir.

Filipin hükümet organları onaylandıküçük boğalar için korunan alanları belirlemek ve ateş etmek için katı bir yasak koydu. Alınan önlemlere rağmen, zengin turistler hala paha biçilmez av turları düzenlemeye ve nüfusun kalıntılarını yok etmeye izin veriyor.

ANOA

Endonezya'dan cüce melfaya anoa denir.(Bubalus depressicornis). Tamarrow'tan bile daha küçüktür: derisindeki yükseklik altmış ile yüz santimetredir. En büyük bireyin ağırlığı üç yüz kilograma ulaşıyor. Boğa-lilliput görünümünü minyatür bir antilopa benzemektedir. Kısa, düz boynuzlar düzleştirilir ve biraz geriye doğru yönlendirilir.

cüce vahşi sulagi

Ana yaşama alanı Sulawesi'dir. Küçük Endonezya boğaları iki tür anoa'ya ayrılır: düz ve dağ. ova orman bölgelerde yaşayan Yetişkin manda, küçük yün ve seyrek saç kahverengi veya siyah tonları ile kaplı bulunmaktadır. Baş, boyun ve bacaklarda beyaz işaretler var. Anoas çok nadiren küçük akınlara karışır, sıklıkla yalnız veya çiftler halinde kalırlar. İhtiyatlı hayvan yıllardır acımasızca değerli et ve derileri genç boğalar uğruna tahrip adam ettim.

Beslenme ve üreme

Cüce yabani manda (Sulawesi, hala olduğu gibi)Yapraklar, genç sürgünler ve ağaçların meyvelerini besleyen, onları toplayan bir otçu. Anlaşın ve adanın bataklık ormanlarında yaşayın. Özellikle sıcak havalarda suyun altında olmayı çok severler. Orada manda suda yaşayan bitkileri hevesle yiyip yıkar ve çamurun içine uzanır. Küçük boğalar mevsim ne olursa olsun üreyebilirler. Fattenling bir yıldan az sürer. Buzağıların kalın koyu kahverengi saçları var. Vahşi bir Asya boğasının ortalama ömrü yirmi yıldan fazla değildir. Ne yazık ki, vahşi doğada nadiren yaşarlar.

Endonezya dwarfish mandaYasaklara rağmen, yerel halk nadir hayvanlara avlanmaya devam ediyor. Deri ve boynuzlardan, ritüel etkinlikler için ve turistlere satılık ulusal kostümler yapılır.

Özellikler

Dağlardaki ovalarla karşılaştırıldığındaCüce bufalo anoa daha küçük boyutlara ve ağırlığa sahiptir. Ona, dünyanın küçük boğaları arasındaki öncülüğün avucuna aittir. Yetişkinlerin yünleri genç yaştan itibaren kalın ve ipeksi kalır. Vücudun rengi - koyu kahverengiden siyaha. Göbeğin sırttan daha hafif bir gölge vardır. Beyaz lekeler yok. Boynuzlar küçük, konik biçimli, biraz geriye eğilmiş. Kısa ömürlü boğalar Sulawesi dağ ormanlarında yalnız yaşarlar. Uzaklık nedeniyle, onlara insan erişimi zordur, bu nedenle manda mürekkepleri ovalarından daha sakin durur.

Vahşi doğada yaşayan Endonezyalı anaözlerin tam sayısı bilinmiyor. Muhasebe sadece dünya hayvanat bahçelerinde. Nüfusu korumak için insanlar hayvanları esaret altında yetiştirmeye çalışırlar.

Tüm cüce boğalar Dünya Kızıl Kitabında nesli tükenmekte olan hayvanlar olarak listelenir.Related news

 • Saçlar için balmumu
 • Burgulu Bayan Örgü Bluz Yapılışı
 • Kim Kardashian Kimdir Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi
 • Kemal Tanca Erkek Ayakkabıları Bot 2019
 • Evlerin cephelerini bitirmek. Çeşitli materyalleri deniyoruz

 • Cüce bir malı olan kim

  Cüce bir malı olan kim


  Cüce bir malı olan kim

  Cüce bir malı olan kim

  Cüce bir malı olan kim

  Cüce bir malı olan kim

  Cüce bir malı olan kim

  Cüce bir malı olan kim

  Cüce bir malı olan kim

  Cüce bir malı olan kim

  Cüce bir malı olan kim

  Cüce bir malı olan kim

  Cüce bir malı olan kim

  Cüce bir malı olan kim

  Cüce bir malı olan kim

  Cüce bir malı olan kim

  Cüce bir malı olan kim

  Cüce bir malı olan kim

  Cüce bir malı olan kim