Buz hokeyi oyuncusu Igor Larionov: biyografi, başarılarBuz hokeyi oyuncusu Igor Larionov: biyografi, başarılar


Buz hokeyi oyuncusu Igor Larionov: biyografi, başarılar 24 20.02.2019, 13:43

Buz hokeyi oyuncusu Igor Larionov: biyografi, başarılar

Çalışmasında gerçek bir dahi, çokluşampiyon, buz üzerinde virtüoz ve sadece iyi bir tek fikirli adam, Igor Larionov gerçek bir hokey efsanesi oldu. "Söyle, Igor, bir mum alevi yardımıyla güneşin parlaklığını açıklamaya çalışmakla aynı şeydir", çağdaşları onun hakkında konuştu.

Hokeylerin ilk aşkı

Igor Nikolayevich Larionov 3 Aralık 1960'ta doğduVoznesensk şehrinde, o dönemin ana cazibesinin "Kimyager" hokey kulübü olduğu yıldı. Yedi yaşındaki Igor için hokey tutkusu, bu kulübün üyesi olan abisi Eugene tarafından aşılandı. Zhenya'nın hokeyle uğraştığı cana yakın coşku ve zapal, Igor'un genç ve alıcı kalbinde bu spor için tutkulu bir aşk geliştirmeye yardımcı olamazdı. O hokey tarafından o kadar götürüldü ki kardeşinin yokluğunda patenlerini aldı ve avluya kaçtı, burada saatlerce buzda uyudu.

Büyük kardeş, Igor'un derin tutkusunu görünce, küçük erkek kardeşi bir hokey kulübüne götürdü. Eğitimli çocuklar sonra ilk öğretmeni olan Vyacheslav Odinokov.

Laryon İhor

Hokey oyuncusu spor gençliği

Hokey hayatının gelecekteki şampiyonu olduamaç, anlam. Buna rağmen, hokey oyuncusu okulda okulu bırakmadı, zaman eksikliği ile kendini haklı çıkardı. Ebeveynler yüksek performans talep ettiler ve oğulları hayal kırıklığına uğratmaya çalıştılar - tek kötü değerlendirme, oyunlara sürekli olarak yapılan yolculuklar nedeniyle sık sık geçilmesi gerekenler olabilirdi. Çocuk, hem okulu hem de hokeyini birleştirecek meraklı bir insandı.

İlk tanıma Larionov Igor aldımemleketi düzenlenen "Altın Puck" turnuvası. forvet lider Yetenekler o onaltı hokey oyuncusu potansiyelini kaçıramazdım anda zaten sporun ustası iken, kendini koç Nikolay Epstein söylediği ve üst düzey takımda onu almaya tereddüt etmedi. Igor'un tüm yeteneklerini keşfetmesine ve profesyonel sporlara bir bilet vermesine yardım eden kişi oydu.

igor larionov

Sporcunun maksatlılığı ve bireyselliği

Sadece kendine özgü bir tuhaflığa sahip olmakOyunun tarzı olan Igor, "Kimyager" in tercih ettiği kombinasyon taktikleriyle oldukça ilgiliydi. Kendisine özgü hızlı hareketleri, ani hareketleri ve saldırı eylemlerini sevdi. Bu nedenle, makalede gördüğünüz fotoğraf olan Igor Larionov - hokey oyuncusu, bu spora özel yaklaşımını seven seyircinin sempatisini hızla kazandı.

Kişiliğine göre, bazılarıdiğer sporlar için ciddi bir tutkuyla açıklandı: voleybol, basketbol ve futbol için özel bir aşk. SSCB Şampiyonasında ilk karşılaşmasından sonra on yedi yaşındaki Igor Larionov'un yaşadığı his ve duyguların tüm gamutunu ve hokey oyuncunun Vladimir Myshkin'e attığı golü anlatmak zor.

иоррь ларионов fotoğraf

Şöhret ilk zor adımlar

Yakında böyle dikkat etmeye başladıDynamo, CSKA ve Spartak gibi bilinen kulüpler. CSKA'da, atlet kategorik olarak gitmek istemedi: katı bir disiplin ve herkesin dayanamadığı insanlık dışı eğitim yöntemleri üzerine kurulmuş olan antrenör Viktor Tikhonov'un tuhaf metodolojisinden memnun değildi. Daha sonra, "Ogonek" dergisinde, teknik direktöre bir mektup temsili olarak bir makale yayınlayarak ayrıntılı bir şekilde anlatacaktır.

Her zaman olduğu gibi, hayat kendi yolunda bertaraf etti: Ordu hizmetinden kaçınmak için "Kimyacı" da üç sezon oynadıktan sonra İgor teknik direktörü Nikolai Epstein ile ayrıldı ve CSKA 'da Tikhonov' a gitti. Hokey oyuncusunun korkuları boşuna değildi. Tikhonov'un "hassas" liderliğindeki hayatı bir tür katı rejim hapishanesine dönüştü: neredeyse hiçbir şey yasak değil, aileden sürekli ayrılık, ağır, dayanılmaz yükler. Bunun sebebi, "demir" koçun rakipsiz bir beşlik yaratma fikriydi, önlerinde tek bir kapının direnemeyeceği bir durumdu.igor larionov hokey oyuncusu fotoğrafı

CSKA Larionov Igor'un bir parçası olarak değiştirilmedişampiyonu, ve 1980'lerde efsanevi beşte merkezi forvet oynamaya başladı: V. Fetisov, V. Krutov, S. Makarov, A. Kasatonov. CSKA'da 9 sezon oynayan, şampiyon 204 gol attı ve 69 uluslararası maçta - 27 gol ve 38 asist. Oyunun sıradışı özgüllüğü için yetenekli ve ünlü Larionov, "profesör" lakaplı ve en iyi hokey oyuncusu olarak tanındı.

Ne yazık ki, taktiklerle uzlaşma konusundaki isteksizlikten dolayıTikhonov, bir sene genç şampiyonu gezilerden mahrum kaldı. Bu zamanda, hokey oyuncusu gelecekteki eşi ile tanıştı - ünlü kız kardeşi Elena Batalova, ileride iki kızı ve bir oğlu vardı.

Büyük değişiklikler

Tikhonov Igor Larionov kan ile çatışmadan sonrave daha sonra, yurtdışındaki sporcuların değişimi için ayrılma izni var - Vancouver'da. Orada, uzun zamandır beklenen özgürlüğü aldıktan sonra ve hayranların sevgisini anında kazandıktan sonra, "Vancouver Canucks" kulübündeki en iyi hokey oyuncusu oldu. Üç mevsim sezonunda oynadığı Igor Larionov, İsviçre'ye taşındı ve 32 maçta 13 gol attığı "Lugano" kulübüne üye oldu. Daha sonra, "Detroit" de teknik direktör Scotti Bowman tarafından oluşturulan Rus oyuncuların "Rus beş" bir parçası olarak, zaferden sonra zaferle kazandı.

Ünlü hokey oyuncusu kariyerinde son kulüp"New Jersey Devils" oldu. Oyunda çok başarılı bir sonuç çıkmadığı için, makalede gördüğünüz fotoğrafçı Igor Larionov, 2004 yılında Moskova'da son maçı geçiren 44 yaşında büyük bir spor yaptı.

Spor dışında hayat

Bugün spor ustası Igor Nikolaevich Larionov -Kuzey Amerika'da genç yeni başlayanlara yardım eden hokey ajanı. İsviçre'de yaşamak, şarap yapımına ciddi bir ilgi göstererek, Kaliforniya'da açtığı kendi şaraphanesiyle sonuçlandı.

Buz hokeyi oyuncusu Igor Larionov: biyografi, başarılarBuz hokeyi oyuncusu Igor Larionov: biyografi, başarılar

Related news

 • Tercan Kaymakamlığında Silahlı Saldırı: Müftülük Personeli 4 Kişiyi Öldürdü ve İntihar Etti
 • Anlamlı aşk şiirleri
 • Hayvanların sınıflandırılması
 • Sürgündeki Yolda Kaos Küresi
 • Donnie Darko

 • Buz hokeyi oyuncusu Igor Larionov: biyografi, başarılar 32

  Buz hokeyi oyuncusu Igor Larionov: biyografi, başarılar


  Buz hokeyi oyuncusu Igor Larionov: biyografi, başarılar 34

  Buz hokeyi oyuncusu Igor Larionov: biyografi, başarılar 27

  Buz hokeyi oyuncusu Igor Larionov: biyografi, başarılar 61

  Buz hokeyi oyuncusu Igor Larionov: biyografi, başarılar 58

  Buz hokeyi oyuncusu Igor Larionov: biyografi, başarılar 79

  Buz hokeyi oyuncusu Igor Larionov: biyografi, başarılar 64

  Buz hokeyi oyuncusu Igor Larionov: biyografi, başarılar 15

  Buz hokeyi oyuncusu Igor Larionov: biyografi, başarılar 59

  Buz hokeyi oyuncusu Igor Larionov: biyografi, başarılar 72

  Buz hokeyi oyuncusu Igor Larionov: biyografi, başarılar 10