Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir 2019

Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir 2019

Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir 95 01.02.2019, 19:49

Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir?

Saç sağlığını, gücünü, ışıltısını, pürüzsüzlüğünü ve güzelliğini vermek botox veya keratin giderilmesinde yardımcı olacaktır. Daha iyisi nedir ve bunlar arasındaki fark, bu iki prosedürün aşağıdaki karşılaştırması ile istenecektir.

Botox ve keratin düzleştirmenin özü

Botox saç tedavisi ile ilgisi yokturYüz için botox enjeksiyonları, her iki durumda da gençleşmenin etkisinin ortaya çıkması dışında. Botoks, saçı moleküler seviyede içeriden etkiler. Botoks komplekslerinin aktif bileşenleri saça derinlemesine nüfuz eder ve hasarlı alanını doldurur. Bu tür işlemlerden sonra saç ampulleri ve kafa derisi, kendi keratinlerinin üretimini, güçlü, güçlü ve sağlıklı saçların büyümesini provoke eden besinlerle doyurulur.

Botoks veya keratin doğrultma daha iyidir

Keratin düzleştirmesi kaybı giderirsaç ile ilgili madde. Botoks'un aksine, bir dış etkiye sahiptir ve doğrudan düz bukleler elde etmeye yönlendirilmiştir. İşlem sırasında keratin bileşiklerinin bileşenleri, ölçeklere zarar verme yerlerine düşerler ve saçın yapısını geri yüklerler, bu da onu pürüzsüz, yoğun, penye taramaya, daha az şaşkınlığa ve elektrik yapmaya zorlar.

Kompozisyon farkı

Botox ve keratin doğrultma arasındaki fark nedir? Kullanılan ürünlerin bileşimi.

Botoks kompleksleri, bu gibi temel preparatları içerir:

 • "İntra-Silan" saçlara verilen zararı tekrarlayan bir molekül olan aktif bir maddedir.
 • Hyaluronik asit - saçı nemlendirir, saçın iç yapısını korur, korur.
 • Keratin amino asitleri, sistein saçlarımızda bulunan doğal keratin analoglarıdır. Bukle geri yükleme sürecini hızlandırıyor.
 • Kollajen - nemi tutar.
 • Elastin - pürüzsüzlük, esneklik, esneklik sağlar, sorunsuz ve kolay şekillendirme sağlar.
 • Protein - saç büyümesini aktive eder, kaybını önler.
 • Telleri sağlık ve güzelliği için A, B, C, E, D vitaminleri.
 • Beslenme ve yumuşaklık için çeşitli yağlar.
 • Bitkisel özler, bitki özleri, kokular.
 • Silikon dolgu maddeleri ve bazı kimyasal elementler.

Botox saç veya keratin doğrultma daha iyidir

Keratin kompleksleri aşağıdakilerden oluşur:

 • Keratin amino asitleri, sıvı keratin.
 • Silikon dolgu maddeleri.
 • Koruyucular.
 • Türev aldehidler (formaldehit veya glioksal) karsinojenlerdir, toksik maddeler, kozmetolojide minimum konsantrasyonda izin verilir. Saçı düzeltiyorlar.
 • Nemlendirici elemanlar ve kondisyonlama maddeleri.
 • Yağlar.

Saçlar için botoks nasıl?

Botox ve keratin saç düzleştirmesi arasındaki fark nedir? Prosedürün yöntemi. Bir saatten biraz daha uzun sürer ve böyle bir sırayla geçer:

 1. Kafasını bir desulfate şampuanı ile yıkayın, bir havlu veya soğuk hava ile kurutun.
 2. Botoks serumu, 30-40 dakika boyunca her bir iplikçiğin tüm uzunluğu boyunca dağıtılır. Saçın içindeki besin maddelerini sağlar.
 3. Daha sonra 5 dakika boyunca, aktif maddelerin bukleler ile çok çabuk yıkanmadığı bir çare uygulanır.
 4. İpleri çalkalayın ve botox serumunun etkisini artıran restoratif silinmez bir maske ile örtün.

Keratin Düzeltme Prosedürü

Botox ile saç tedavisinin aksine, keratin düzleştirmesi daha uzun sürer ve 2-3 saat sürer. Bu süre boyunca bu tür manipülasyonlar gerçekleştirirler:

 1. Başlığı şampuan ve kuru saçla iyice yıkayın.
 2. Eşit olarak, tüm uzunluk ve yüzey boyunca her iplikçik keratin bileşimi ile kaplanır, daha iyi emilim için yarım saat bekletin.
 3. Saçları bir saç kurutma makinesi ile kurutun ve saçta keratini "özel" bir demir ile "mühürleyin", hangi bukalelere bağlı olarak, iki ya da sekiz arası uzanır - itaatli olsun ya da olmasın, dalgalı olsun ya da olmasın.

Botox veya keratin doğrultma daha iyidir

Botoks etkisi

Botoks veya keratin rektifikasyonu? Hangisi daha iyi? Cevap bu soru bitmiş sonuçlara dayanmaktadır. Botox'dan sonra saçlar daha yumuşak, daha sıkı, daha elastik, uysal, ipeksi, parlak hale gelir. Tellerin durumu sadece dışarıdan değil, botox prosedürü de kılların içindeki proteini geri kazandırır. Sonuç bir, üç ay tutulur ve kümülatif bir karaktere sahiptir, yani. Botox ile daha fazla manipülasyon yapılacak, daha sağlıklı saçlar olacak ve etki daha uzun sürecek. Onları canlandırır, UV ışınlarından korur, daha az kabarık yapar, ancak keratin gibi düzleşmez, sadece onları birazcık pürüzsüzleştirir.

Keratin sonrası sonuç

Botox saç veya keratin doğrultma? Yaramaz, kıvırcık saçlar için daha iyi seçim nedir? Düzleştirdikten sonra, en güçlü, kıvırcık, gergin bukleler bile anında düzleştirilir, akıtılır, parıltılıdır, herhangi bir stil ve tarama için uygundur. Kırılgan tüyleri ve bölünmüş uçları unutabilirsiniz: teller bakımlı, nemlendirilmiş ve yararlı maddeler emilir. Keratin düzleştirmesinin uygun bakım ile etkisi 3-5 ay kadar sürebilir. Keratin düzleştirme, saçın sadece dış güzelliğini geliştirirken, botox bunları içten alır ve dışarıdan korur.

Botox veya keratin rektifikasyonu yorumlar

Fark nedir?

Saç ve keratin rektifikasyonu için bottex prosedürleri arasındaki farkların listesi:

 • Botox sarışınlara hitap edecek, tk. bundan sonra, keratin düzleştirmeden farklı olarak, saçın sarı rengi kaybolur, bunun haricinde saçları hafifletebilir ve keratin düzleştirmesi artık bunu yapmayacaktır.
 • Doğruluk gebelik sırasında yapılamaz veemzirme döneminde Kullanılan ürünler, çocuğun sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek toksik maddeler - formaldehitler içerir. Botoks bu bakımdan daha güvenlidir, çünkü bileşimi daha yararlı elementler içerir ve hiç zehirli unsur yoktur. Yine de, kafanıza ne konulacağının bileşimi ile ilgilenmek daha iyidir, çünkü bu ya da saç için kozmetik üreticisi ne kadar vicdanlı olduğunu bulamıyorsunuz. Yine de, hamileliğin ilk üç ayı ve beslenme sırasında, saçla hiçbir kimyasal işlem yapmamalısınız - ne botoks, ne de kerat, ne de bunun gibi bir şey.

Botoks veya keratin düzeltmesinin yapılması daha iyidir

 • Botoks veya keratin rektifikasyonu? Kıvırcık saça sahip olmak ve saç büyümesini hızlandırmak istiyorsanız daha iyi olan nedir? Bu durumda Botox. Saçları iyileştirir, kaybını önler, büyümeyi destekler ve bukleler için hacim verir, bu arada çok gözenekli ve kabarık değildir. Keratin düzleştirilmesiyle, hacim azalır, keratin kılları daha ağır yapar, bu nedenle serpinti ile ilgili bir problem varsa, tellerin şiddeti ile şiddetlenir.
 • Botox'dan farklı olarak keratin düzleştirilmesi, ciddi şekilde hasar görmüş saçlar için kullanılması önerilmez, çünkü Onları iyileştirmez, sadece onları düzeltir.
 • Saç maliyetleri için Botoks prosedürü keratin düzleştirmesinden daha azdır.
 • Botoksdan sonra saçlar pürüzsüz ve hatta keratinden sonra bile düzgün olmayacaktır. Teller daha itaatkar olacak, "karahindiba" etkisi bırakacak, ama doğal dalgalanma kalacak.
 • Botox, özellikle uzun ve ağır tohumlu ise, saçın her türü için iyidir ve keratin düzleştirme en iyi yaramaz, kıvırcık, kalın bukleler için kullanılır.

Botox ve keratin doğrultma hakkında yorumlar

Botox veya keratin rektifikasyonu: hangisi daha iyi? Bu prosedürleri yapanların geri bildirimleri, not: en uzun süreli sonucu korumak ve kaydetmek için, özel bir bakım saç kozmetik (balsülfat şampuan, maske, vb) kullanmanız gerekir.

Botoksu keratin düzleştirmesinden ayıran nedir?

Üç kez keratin doğrultmagünler saçlarınızı yıkamayınız, saçlarınızı saç tokasıyla dikebilirsiniz ve saç şekillendirici yapmazsınız, böylece hiçbir kırışıklık görünmez. Doğrultma birkaç ay yeterlidir, sonra tekrarlamanız gerekir. Keratin saçları saç kurutma makinesi olmadan bile serilebilir ve dalgalandıktan sonra tekrar mükemmel bir şekilde olurlar.

Botoks veya keratin rektifikasyonu? Yorumlar şöyle diyor: Eğer bu prosedürlerin teknolojisini takip etmiyorsanız, etki zıt olacaktır, saç kırılganlaşacak, sağlıklı bir görünüm kaybedecektir. Prosedürü uzmanlar ve kalifiye personel ile yapmak daha iyidir.

Ne tercih edersiniz?

Yapılması daha iyi olan şey - botox veya keratin doğrultma? Eğer saç hafifse, incedir, iyi yetişmez, dökülmez, hasar görür, restorasyona ihtiyaç duyar, sonra botox yapar.

Bukleler, kıvırcık, sert, tel gibi, iplikçiklerden kurtulmak ve mükemmel bir şekilde, elastik saçlar elde etmek için, keratasyon uygulayın.

Keratin saç düzleştirici botox ayırt neler

Sadece kırılganlık ve ziyaret edilen ipuçları söz konusu olduğunda - hem birinci hem de ikinci prosedürü kullanabilirsiniz.

Botoks veya keratin rektifikasyonu, hangisi daha iyi? Gebelik, emzirme, onkolojik hastalıklar, alerjiler, kafa derisi ve nöromüsküler hastalıklarla ilgili problemler varsa, bu işlemlerin her ikisi de kontrendikedir. Bir seçim yapmadan önce, bir kuaför veya trichologist'e saçın durumu ve bu ya da bu prosedüre olan ihtiyaç hakkında danışmak daha iyidir.

Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir 2019

Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir 2019

Related news

 • Analı Kızlı Yemeği Tarifi, Nasıl Yapılır
 • Limonatta Bitez Bodrum – Bodrum Kahvalti – Bitez Limonatta
 • Serkay Tütüncü Kimdir Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi
 • Giysideki Ketçap Lekesi Nasıl Çıkar
 • Kurt Schaller

 • Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir 84

  Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir


  Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir 94

  Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir 59

  Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir 82

  Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir 98

  Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir 30

  Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir 94

  Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir 54

  Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir 32

  Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir 42

  Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir 39

  Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir 63

  Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir 79

  Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir 12

  Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir 62

  Botox ya da keratin rektifikasyonu: daha iyi ne var, aralarındaki fark nedir 86