Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri 2019

Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri 2019

Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri 49 15.02.2019, 09:31

Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri

İlk kez genişletilmiş kil ilavesiyle bloklar60 yıldan uzun bir süredir inşaatta kullanılmaktadır. Daha sonra çeşitli amaçlarla binaları yardımlarıyla inşa ettiler. O zamandan beri, birçok yenilikçi malzeme yaratıldı, bu yüzden kilit-beton duvar bloğu yavaş yavaş unutuldu. Ancak günümüzde popülaritesi yeniden büyümeye başlıyor, bu da bir takım olumlu niteliklere bağlı. Bu malzemenin neye benzediğine ve sahip olduğu olumlu ve olumsuz özelliklere bakalım.

Genişletilmiş kil blokların imalatı

Genişletilmiş kil bir gevşek dolguhafif alaşımlı kil çeşitleri yakılarak elde edilir. Bu bileşen, üretim sürecinde çimento, kum ve su ekleyen yapı taşlarının temelidir. Tüm bileşenlerin oranına bağlı olarak, nihai malzeme farklı özelliklere sahiptir.kildit beton duvar blok

Genişletilmiş kil blokların üretim yöntemiNihai ürünün amacını ve ana özelliklerini belirler. Daha fazla kilditi (çimentodan) içeren ürünler özellikle hafif ve yüksek ısı yalıtım özelliklerine sahipken, daha kırılgan ve pahalıdır. İnce taneli bir dolgu maddesinin bir bloğu daha fazla mukavemete sahiptir, ancak bir ısıtıcı olarak onu kullanmak pratik değildir.

Görsel farklılıklar

Görünüm ve yapıda, genişletilmiş kildit beton blok 4 gruba ayrılmıştır:

• Yüz ürünleri;

• Sıradan bloklar;

• katı tuğlalar;

• içi boş ürünler.

İlk grubun ürünleri ereksiyon için tasarlanmıştırPresentable bir görünüme sahip oldukları ve sonraki bitirmeyi gerektirmedikleri için odanın dış duvarları. Normal bloklar herhangi bir dekoratif malzeme ile muamele edilmeli ve kaplanmalıdır.genişletilmiş kil blok büyüklüğü

Tam vücut versiyonları amacı ile yapılırÇok katlı inşaatlarda kullanılır. Bu tür duvarlarda, sabitleme elemanları mükemmel bir şekilde tutulur ve havalandırmalı cepheler için idealdir.

Kaba kildit beton blok (duvarlı) montaj kolaylığı, kolaylık ve düşük ısı iletkenliği ile farklılık gösterir, ancak düşük katlı binaların yapımında kullanılabilir (iki seviyeden daha yüksek değildir).

Malzemenin teknik özellikleri

Üretim yöntemine ve blokların belirlenmesine bağlı olarak, teknik özellikleri değişir, ancak duvar ürünleri için ortalama değerleri ayırt ederiz:

1.Bloğun yoğunluğu. Bu, ürünleri seçmek için temel ölçütyapı. Kurulan duvarın güvenilirliği ve özellikleri ona bağlıdır. Hammaddelerin kalitesine bağlı olarak, ürünün yoğunluğu değişebilir, ancak daha sıklıkla m³ başına 500 ila 1800 kg arasındadır. Bu durumda yüklere karşı direnç, santimetre kare başına yaklaşık 25-35 kilogramdır.

2.Boyutlar.Claydite-beton bloğunun büyüklüğütürler. Genişliği 70, 190, 390 ve 425 mm olan en yaygın seçenekler. Bu ürünlerin yüksekliği genellikle 190 ve 240 mm'dir ve uzunluk 120 ila 450 mm'dir.

3.Termal iletkenlik. Enerji tasarrufu kalitesi içingenişletilmiş kil ürünleri iki gruba ayrılır. Birinci kategori, düşük ısıl iletkenlik ile karakterize edilen 600 ila 1100 kg / m³ arasında değişen içi boş eşyalar içerir. İkinci grup, bir ısı yalıtımı olarak daha az güvenilir olan, 1200-1800 kg / m³ arası ürünler içerir.

4.Su buharı geçirgenliği. Claydite beton sayesinde buharbir tuğladan birkaç kat daha iyi. Bu kalite, duvarlar aşırı nem emer ve hava kurutma durumunda onu uzaklaştırır gibi, odanın içinde uygun bir mikro iklimi korumak yardımcı olur. Ayrıca, bu malzeme doğal hava değişimine müdahale etmez.

5.Sıcaklık değişikliklerine karşı dayanıklılık. Sırasında blokları dondurup çözerkenuzun yıllar orijinal güçlerini kaybetmez. Yanma esnasında, malzeme özelliklerini 8 saat boyunca koruyabilir, bu da onun güvenliği hakkında konuşmamızı sağlar.

haysiyet

Blok keramzitobetonny duvar bir dizi vardırolumlu nitelikler, günümüzde kullanımının tekrar alakalı hale gelmesi sayesinde. Temel avantajlarından biri nispeten düşük maliyetlidir. Tuğla ve kildit beton malzemeden bir ev inşa etme maliyetini karşılaştırırsanız, ikinci seçenekteki maliyetler ilkinden üçte bir oranında daha düşük olacaktır.genişletilmiş kil blok üretimi

Ayrıca, bu ürünün olumlu özellikleri şunları içerir:

• Bina yapım şartlarının azaltılması (killi beton bloğun büyüklüğünden dolayı);

• inşaat tabanındaki küçük yük;

• iyi güç;

• çevresel etkilere direnç;

• büzülme işleminin olmaması;

• tutkal ve harç ile döşeme imkanı;

• Operasyon süresi (75 yıldan fazla);

• ekolojik uyumluluk;

• Yangın güvenliği.

Ayrıca, blokların böceklerin, kemirgenlerin ve böceklerin kolonizasyonuna duyarlı olmadığı da not edilmelidir.

eksiklikler

Bu yapı malzemesi eksikliklerden yoksundur. Claydite-beton blokların eksileri, onlarla inşaat sürecinde, içi boş çeşitlerin yeterince kırılgan olduğu için daha fazla dikkat gerektirmektedir. Hammaddelerin çok estetik görünmemesi nedeniyle, genişletilmiş kil bloklarından yapılmış duvarlar, dış perdahlama gerektirir.killi duvar blokları

Son zamanlarda bunu vurgulamak gerekirPiyasa genellikle bu tip kötü kaliteli ürünler ortaya çıkar. Kullanımı, büyük ölçüde keramzit-beton blok bloklarını iten yeni dikilen duvarların erken başarısızlığına neden olur. Hoş olmayan bir duruma girmemek için, malzemeyi satın almadan önce, tüm satıcının belgelerini dikkatlice incelemelisiniz. Ürünlerin GOST'ye uygun olarak üretildiğini onaylamalıdır.

Sonuç

Yukarıdakilerden görülebileceği gibi, buMalzemenin mükemmel teknik özellikleri vardır. İşe elverişlidir, yeterince güçlüdür ve modern malzemelere tam teşekküllü bir rekabet yaratabilmektedir. Genişletilmiş kil blokların duvarları, iç mekanlarda ısıyı korumak için iyidir ve kalıplamaya eğilimli değildir. Malzeme, ısıtılmamış ve ıslak binalarda da kendini kanıtlamıştır.killi bloklar

Tabi ki, başka herhangi bir ürün gibi,killi beton blok kusurları yoktur, bu nedenle, ona tercih vermeden önce, ürünün teknik özelliklerini ve hangi koşullarda kullanılacağını karşılaştırmalısınız. Bu, yapı taşlarının seçiminin özen ve titizliğine eklenirse, karşılaşma olasılığı en aza indirilecektir.

Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri 2019

Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri 2019

Related news

 • Çorba nasıl pişirilir. Evde reçete
 • Arap göbek dansları büyüleyici bir sanattır
 • Pasta süsleme tekniği
 • Sarımsak yutarak zayıflanır mı
 • Penti Mayo ve Bikiniler 2019 Plaj Modası
 • İtalyan sandviç tarifi

 • Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri 68

  Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri


  Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri 17

  Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri 91

  Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri 45

  Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri 73

  Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri 11

  Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri 13

  Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri 78

  Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri 26

  Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri 56

  Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri 53

  Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri 14

  Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri 58

  Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri 92

  Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri 41

  Blok keramzitobetonny duvar: özellikleri, artıları ve eksileri 52