Biz sigortayız, sigortayı attırmayın 2019

Biz sigortayız, sigortayı attırmayın 2019

Biz sigortayız, sigortayı attırmayın 86 06.02.2019, 07:06

Biz sigortayız, ''sigortayı'' attırmayın

Arınç, partisinin Osmangazi İlçe Başkanlığınca Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen akşam yemeğinde yaptığı konuşmada, "Biz Türkiye'de barışın, kardeşliğin, inancın, hizmetin sigortasıyız. Bu sigortayı attırmayın. Bu sigorta atarsa ülke karanlıkta kalır" - "Biz gidersek yerimize hükümet de gelmez, gelenler de bu ülkeyi fakirleştirir. Yaşadığımız için biliyorum. Bunlar ülkeyi idare etme kabiliyetine, hükümet etme başarısına sahip değiller" - "Bunları söylüyoruz, herkes mesajı alıyor. Çok şükür, söylediklerimden dolayı 'Yanlış yaptım' demiyorum. Bir kısım kendini bilmez adam, bizi şirk koşmakla bile itham ediyor, Twitter denilen rezaletin içerisinde. Biz öyle şeylerle hamdolsun ki meşgul değiliz"
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Biz Türkiye'de barışın, kardeşliğin, inancın, hizmetin sigortasıyız. Bu sigortayı attırmayın. Bu sigorta atarsa ülke karanlıkta kalır" dedi.
Arınç, partisinin Osmangazi İlçe Başkanlığınca Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen akşam yemeğinde yaptığı konuşmada, kadir bilmeyi çok önemsediklerini, yol arkadaşlığı yaptıkları kişilerin her zaman yanında olmanın kendileri için bir görev olduğunu bildirdi.
Siyasette, dostluk, kardeşlik ve beraberliğin önemini vurgulayan Arınç, "Allah'a hamdetmemiz lazım. Başka yerlerde olmadık, kötü işlerin içinde olmadık, millete ihanet içinde olmadık. Memleketimize düşmanlık yapmadık, vatanımızı, milletimizi, bayrağımızı sevdik, onun büyümesi, güçlenmesi için elimizden geleni yaptık" ifadesini kullandı.
AK Parti'nin yerel seçimlerde kazanmasının çok önemli olduğunu, bunun sadece belediye başkanlıkları anlamına gelmediğini dile getiren Arınç, Türkiye'de bolluk ve bereketle işlerin yürümesinin buna bağlı olduğunu söyledi.
Arınç, meramını az çok anlatan birisi olduğunu, insanların, konuşmasından ne demek istediğini anlayabildiğini belirterek, geçen pazar günü Bursa'daki aday tanıtım toplantısında son günlerde tartışılan bir konuya temas ettiğini ve bir iki cümle sarf ettiğini hatırlattı. Arınç, şöyle devam etti:
"Dedim ki 'AK Parti'nin kıymetini bilelim. AK Parti giderse AK Parti hükümetleri gidecek olursa Allah saklasın, Türkiye'de karanlık günlere tekrar geri döneriz.' Meseleye maddi açıdan bakarsak şu; biz Türkiye'yi çok iyi yönetiyoruz. Büyüme hızımız var, milli gelirimiz artıyor, sanayide, ihracatta, kapasite kullanımında, işsizliğin gerilemesinde ve çok şükür her kademede, ekonomide iyi noktalardayız. Herkes bir yolunu bulup işini sürdürmeye çalışıyor. Herkes Türkiye'de daha huzurlu ve refah düzeyini yakalamış görünüyor. Yatırımlar yapıyoruz. Yüksek hızlı treni Türkiye'ye getiren biziz. Bu o kadar pahalı bir iş ki 40 kilometresini 400 trilyona ihale ettik."
"BİZ GİDELİM, HER ŞEY TERSİNE DÖNER"
Geçen haftaki konuşmasında, hükümet giderse yüksek hızlı trenin de biteceğini söylediğini hatırlatan Arınç, kendilerinden sonra gelecek hiçbir hükümetin buna devam etmeyeceğini savundu.
Muhalefetin, yüksek hızlı trene karşı olduğunu söyleyen Arınç, şunları kaydetti:
"Akılları da buna ermez. 40 kilometreye verecek 400 trilyon lirayı da bulamazlar. Bildiğim için söylüyorum. Biz şu kadar milyon çalışana şu kadar daha fazla milyon emekliye her ay maaş ödüyoruz. Her sene enflasyonun üzerinde zam yapıyoruz onlara. AK Parti giderse gelecek hiçbir hükümet 3 ay bile maaş ödeyemez. Bildiğim için söylüyorum. Türkiye'de milli geliri 2 bin dolardan 11 bin 500 dolara çıkardık. 2023'te 25 bin dolar olacak. Gittiğimiz zaman hiçbir hükümet, milli geliri artıramaz. Merkez Bankası rezervlerini 25 milyar dolardan aldık, 85 milyar dolara çıkardık. Doların ateşi artıyor, Merkez Bankası bir saat içinde 3 milyar doları çıkarıyor piyasaya, bozduruyor, ateşi söndürmek için. İcabında 50 milyar dolar çıkartırız, paramız var ama piyasanın kendi şartları içinde bu ateşi söndürmesini bekliyoruz. Gayrisafi milli geliri 230 milyar dolardan aldık, şimdi 1 trilyon dolara doğru gidiyor. Biz gidelim, her şey tersine döner. Bunlar ekonomi bilmiyorlar, bunlar bir ülke nasıl yönetilir bilmiyorlar."
"BUNLAR LAF EBESİ"
Arınç, 11 yıl öncesini herkesin hatırladığını, 2001 krizinde Türkiye'nin bozuk para gibi harcandığını, bir gecede fakirleştiğini belirtti.
AK Parti giderse muhalefetin Türkiye'yi 11 sene öncesine döndüreceğini öne süren Arınç, şöyle konuştu:
"11 sene önce ne vardı? DSP-ANAP-MHP hükümeti vardı. Bugün de onların yerine yine CHP, MHP var. Biri gitti, tabelası da kalmadı, onun yerine başkaları var. Bunlar 'Yüzde 15'i bulduk' diye sevinenlerdir. Bunlar 'Yüzde 20'yi geçtik' diye bayram edenlerdir. Bunlar mı hükümet olacak Allah aşkına? Bunlar hükümet olup koalisyon kurarsa 11 sene öncesinin yaşadıklarından farklı bir şey yapabilir mi? Pazar günü söylediğim iki şeyden biri buydu. Biz gidersek yerimize hükümet de gelmez, gelenler de bu ülkeyi fakirleştirir. Yaşadığımız için biliyorum. Bunlar ülkeyi idare etme kabiliyetine, hükümet etme başarısına sahip değiller. Bunlar laf ebesi, başka hiçbir şeyi bilmezler. Hayatında devlet yönetmemiş, hükümet idare etmemiş insanlar. Türk halkı bunlara yıllardır hükümet etme fırsatı vermiyor. CHP, 'Ben Türkiye'nin en eski partisiyim, beni Mustafa Kemal Atatürk kurdu, ben Cumhuriyet'i kuran partiyim' diye böbürleniyorsun da kardeşim, sen niye 64 yıldan beri iktidar olamadın? 1950'de yıkıldığın günden bu yana 64 yıl geçti. Tek başına iktidar oldun mu hiç? Hayır. Sadece koalisyonlarda, 3-5 aylık hükümetlerde tampon malzeme olarak kullanıldın. Ben 14 ayda tek başıma iktidara geldim, 11 senedir de tek başıma iktidardayım."
"ONLARA DÖNEREK DİYORUM Kİ..."
Bülent Arınç, geçen haftaki konuşmasının ikinci bölümünün ise cemaat veya cemaatlere yönelik olduğunu hatırlatarak, Türkiye'de bugün herkesin inancını rahatlıkla yaşadığını vurguladı.
Cemaatlerin, sosyal hayatın gerçekleri olduğuna değinen Arınç, şu değerlendirmelerde bulundu:
"Türkiye'de cemaatler dindar ve dindarlığı yaşamak isteyen insanlarsa şuna dikkat etsinler; siz 11 yıldan beri yaşadığınız bu güzellikleri geçmişte hiç bulamadınız. Dolayısıyla bu hükümet, din ve vicdan özgürlüğünün teminatıdır. Biz varsak her inanç bu ülkede rahatlıkla yaşanabilecektir. Sadece kılık kıyafet, başörtüsü değil, insanlar düşüncelerini açıklarken bile hiçbir zorlukla ve zorbalıkla bizim dönemimizde karşılaşmadı. Geçmiş dönemlerde ne büyük zulümler, haksızlıklar, inancımıza aykırı, zulmeden otoriter hükümetler, valiler, bakanlar, başbakanlar gördük. Sözüm budur. Onlara dönerek diyorum ki; siz varsanız biz varız ama biz olmazsak siz de zorluklar içinde yaşar hatta olmayabilirsiniz. Herkes söylediğimin ne anlama geldiğini bildi ama iki grup bunu istismar etti. Birincisi, 'Ne demek biz sizden önce de vardık, sizden sonra da var olmaya devam edeceğiz.' Amenna. İslamiyetin zuhurundan bu yana Hazreti Peygamber'in yolunu takip edenler, sahabelerinin ölçüsüyle hareket edenler her devirde olmuştur. Sadece bizim ülkemizde değil, Rusya'da da Asya'da da Avrupa'da da Afrika'da da olmuştur ama çekilen sıkıntıları biliyorsunuz ve görüyorsunuz."
"BİR KISIM KENDİNİ BİLMEZ ADAM..."
"Kurslara, Kur'an öğretimine karşı herkesin düşmanlık yaptığı bir Türkiye, kaç yıl öncesinin Türkiye'sidir?" diyen Arınç, dünyada bir Müslüman bile kalmışsa onun, bunun mücadelesini vereceğini dile getirdi.
Rahatlık ve huzur içinde daha da çoğalarak, bu işin eğitimini daha rahatlıkla yapmak suretiyle bir cemaat veya bir topluluk, bir hizmet hareketinin daha çok mutlu olabileceğine dikkati çeken Arınç, şu ifadeleri kullandı:
"Biz bunun teminatıyız. Buna yürekten inanan biz olmazsak teminat ortadan kalkar. Bunları söylüyoruz, herkes mesajı alıyor. Çok şükür, söylediklerimden dolayı 'Yanlış yaptım' demiyorum. Bir kısım kendini bilmez adam, bizi şirk koşmakla bile itham ediyor, Twitter denilen rezaletin içerisinde. Biz öyle şeylerle hamdolsun ki meşgul değiliz. Biz işin dini tarafını değil, siyasi tarafını söylüyoruz. Bir hükümet, dini özgürlüklerden yana olursa bir hükümet, dindarların dinini yaşamasına her zaman müsamahayla bakmışsa bunu bir temel insan hakkı olarak görüyorsa bu işin teminatı, siyaset kurumudur. Biz bugün gidelim, başımıza gelecekleri Allah korusun görmek mümkündür.

Bazen aklıma şöyle geliyor; hani 3 aylığına ortadan bir kayboluversek sobe oyunu oynar gibi bir yere saklansak ve arkadan bizim yerimize 3'lü, 4'lü bir koalisyon kursalar da 3-4 ayda memleketin ne hale geldiğini bir görseler, acaba çok da etkili olur mu diye düşünüyorum. Allah korusun, bunu düşünmek bile zor. O yüzden hükümetimizin kıymetini herkes iyi bilsin. Herkes elini vicdanına koysun ve şunu düşünsün; AK Parti giderse onun yerine gelecek güçlü bir parti ve hükümet var mı? Görebiliyor musunuz? Bugün 3 tane parti varsa parlamentoda bunlar birbiriyle anlaşabiliyor mu? Bunların fikirleri, zikirleri birbirini tutuyor mu? CHP kendi içinde kaç parça? MHP'nin gücü ne kadar? Öbürlerini saymaya bile gerek görmüyorum. Biz Türkiye'de barışın, kardeşliğin, inancın, hizmetin sigortasıyız. Bu sigortayı attırmayın. Bu sigorta atarsa ülke karanlıkta kalır."

CİHAN

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlananKullanım Koşulları’nı veGizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

Biz sigortayız, sigortayı attırmayın 2019

Biz sigortayız, sigortayı attırmayın 2019

Related news

 • Sıcak Su İçmek Zayıflatır mı
 • Cape Town
 • Catlak Pogaca Tarifi
 • Mandalina Reçeli

 • Biz sigortayız, sigortayı attırmayın 100

  Biz sigortayız, sigortayı attırmayın


  Biz sigortayız, sigortayı attırmayın 54

  Biz sigortayız, sigortayı attırmayın 7

  Biz sigortayız, sigortayı attırmayın 82

  Biz sigortayız, sigortayı attırmayın 83

  Biz sigortayız, sigortayı attırmayın 9

  Biz sigortayız, sigortayı attırmayın 65