Bisikletin arka ışığı nasıl yapılır Oku onu

Bisikletin arka ışığı nasıl yapılır? Oku onu!

Sıcak havaların başlangıcıyla, sezon gelirbisikletler. Bisiklete binmeyi seven herkes, aracını çalışmaya hazırlar. Sonuçta, kış depolama sırasında, durumu ve performansı değişebilir.bisiklet üzerinde bir vurgu yapmak nasıl

Tüm düğümlerin servis verilebilirliğini kontrol edin.Geçmiş operasyon sezonunda aşınmışsa, parçaların yağlanması ve lastiklerin değiştirilmesi ihtiyacı. Ayrıca, diskler veya floresan boyaya sahip çerçeveler veya bisiklet üzerinde parlak LED aydınlatması gibi çeşitli yükseltmeleri de bulabilirsiniz.

Şu anda yaygınÖzel bisikletler veya bisikletler. Onları tamamen manuel olarak oluşturun, böylece ustaların bisikletin arka ışığını nasıl ayarlayabilecekleri konusunda problemleri yoktur. Onların ayırt edici özelliği uzamış ve sade bir çerçevedir. Böyle bir bisikletin toplam uzunluğu 2 metreden daha fazla ulaşabilir. Arka tekerlek ve pedallar arasındaki mesafenin artması nedeniyle, zincirin boyutları çok etkileyici. Uzunluğu sıradan bir bisiklete göre birkaç kat daha fazla olabilir. Bu türden kendinden yapılmış araçlar genellikle daha fazla dikkat çekmelerine olanak tanıyan çeşitli türlerde vurgularla veya iyileştirmelerle donatılır.

Bisikletin arka ışığı nasıl yapılır?

bisiklet üzerinde arka ışık nasıl ayarlanır

Bir bisikletin elemanlarının aydınlatılmasının varlığıkaranlıkta en etkili görünüyor. Hafif elemanları monte etmek için basit kurulum ve lehim becerilerine ihtiyacınız olacak. Sabır ve arzu ve stokta gerekli araçlara sahip olmanız, bisikletin arka ışığını nasıl yapacağınıza karar vermede hiç bir zorlanmamalısınız.

Malzeme ve ekipman

Ama önce bazı malzemeleri ve araçları edinmelisin. İhtiyacın olacak iş için:

- LED şerit, tercihen su geçirmez. Bir çevrimiçi mağazada veya elektrikli ürünler konusunda uzmanlaşmış herhangi bir alışveriş merkezinde satın alınabilir.

- 12 volt güç kaynağı. Özel bir kutuya yerleştirilmiş birkaç daha zayıf pil kullanabilirsiniz.

- Işık kontrolörü. Farklı aydınlatma modları ve aralarında geçiş yapma olanağı sağlar.bisiklet üzerinde vurgulamak nasıl

- Pilin yerleştirileceği el çantası. Anahtarlar için bir çanta kullanabilirsiniz.

- Pilleri ve LED şeridi bağlamak için bir kablo.

- LED elemanlarını bisikletin parçaları üzerine sabitlemek için çift taraflı yapışkan bant.

- Sıcak eriyik tabancası. Çift taraflı bantın güçsüz olduğu yerlerde arka ışığın bisiklete sıkıca yerleştirilmesi görevini üstlenecek yardımcı olacaktır.

Malzemeleri ölçüyoruz

Tüm bu araçlara sahip olmanız durumunda şunları yapabilirsiniz:Doğrudan dekoratif eserlere geçilir. Başlangıçta, LED bandının sabitlenmesi gereken yeri belirlemek ve gerekli parçayı önceden ölçmek gerekir. Ayrıca düşünmeye değer, bisikletin arka ışığını nasıl yapılacağıdır, böylece mümkün olduğunca parlak ve göze çarpan bir şekilde ortaya çıkar. Eğer atarsa, LED bandın kesilmiş parçası küçük ise, o zaman atılabilir. Ayrıca, tellerin nereye yerleştirileceğine karar verilmeli, böylece operasyon sırasında yanlışlıkla hasar görmeyeceklerdir.

Bisiklet üzerinde LED aydınlatmalı

Birkaç kullanmak için en pratik olacakbireysel elemanlar için LED bant parçaları. Örneğin, tekerlekler için iki ve çerçeve için bir tane. Pilleri bir koltuk poşetine yerleştirmeniz önerilir. Bu, çökelme durumunda onları neme karşı koruyacaktır. Tellerin uzunluğu, bandı bataryaya bağlamak için yeterli olmalıdır. Gerekli büyüklükler belirlenirken bu dikkate alınmalıdır.

Tel hazırlama

LED şeridi bağlamak içintel, onları lehimlemeniz gerekiyor. Bunu yapmak için, gerekli uzunluktaki bant parçalarını kesin ve amaçlanan lehimin yerini yalıtım malzemelerinden temizleyin. Yalıtım, bandın tellerine sıkıca yapıştırılmışsa, endüstriyel saç kurutma makinesi ile hafifçe ısıtılabilir. Yumuşattıktan sonra çıkarın. LED'lerde sıcak hava almaktan kaçının. Bu onları kullanılamaz hale getirebilir. Bant üzerindeki ışıksız elemanların varlığı, arka ışığın kalitesini önemli ölçüde kötüleştirecektir.

Lehim telleri

Ayrıca tellerin temas yerlerinin yağlanması vebirbirlerini lehimlemek. Başak yeri, bir termo tabanca ile mükemmel şekilde yalıtılmıştır. Tutkal tabakası metali dış etkilerden ve nemden koruyacak ve bu noktada kırılmayı önlemeye yardımcı olacak esneklik ve esneklik sağlayacaktır.

Yapışkanlı LED şerit

bisikletle ev yapımı aydınlatma

Kaseti bisiklete takmadan önceÖnce alkol veya başka bir çözücü ile yağdan arındırılmalıdır. Alt tabakayı yavaşça çıkartarak bir ucundan yapıştırın. Soyulmasını önlemek için bandı sıkıca bastırarak geçirmeniz gerekir. Bisiklet çerçevesinin virajında, çift taraflı bir yapışkan bant kullanılması tavsiye edilir, çünkü ışık elemanlarının yapışkan tabanı bu yerlere sıkıca bağlanamaz. Işık denetleyicileri genellikle, bataryaya ve LED'lere bağlanan kablolara bağlanmak için iki yönlü sabitleyicilere sahiptir.

Zincirin tüm telleri bağladıktan sonra, ev yapımıbir bisiklet üzerine monte edilmiş, görünüşüne ve özgünlüğüne göre yolculara zarar verebilen aydınlatma. Gördüğünüz gibi, her şey hiç zor değil. Tüm manipülasyonları kendiniz yaparsanız, baştan sona kadar, sonra arkadan aydınlatmanın bisiklet üzerinde nasıl yapılacağı sorusu artık ortaya çıkmaz.

Ayrıca başka seçenekler de varKendi elleriyle kolayca yapılabilen aracın modifikasyonları, profesyonel aletlerin kullanımında ilk becerilere sahiptir.Related news

 • Penti Mayo ve Bikiniler 2019 Plaj Modası
 • Işık kırılmasında tam yansıma ve sınır açısı nedir
 • Ayşegül Tezcan Gözlerine Değdiğim Yerdedir Hayat Hikayesi
 • Kıymalı Patates Çanağı
 • Dolzhansky Nikolay: biyografi, kariyer

 • Bisikletin arka ışığı nasıl yapılır Oku onu

  Bisikletin arka ışığı nasıl yapılır Oku onu


  Bisikletin arka ışığı nasıl yapılır Oku onu

  Bisikletin arka ışığı nasıl yapılır Oku onu

  Bisikletin arka ışığı nasıl yapılır Oku onu

  Bisikletin arka ışığı nasıl yapılır Oku onu

  Bisikletin arka ışığı nasıl yapılır Oku onu

  Bisikletin arka ışığı nasıl yapılır Oku onu

  Bisikletin arka ışığı nasıl yapılır Oku onu

  Bisikletin arka ışığı nasıl yapılır Oku onu

  Bisikletin arka ışığı nasıl yapılır Oku onu

  Bisikletin arka ışığı nasıl yapılır Oku onu

  Bisikletin arka ışığı nasıl yapılır Oku onu

  Bisikletin arka ışığı nasıl yapılır Oku onu