Bir tatlıdan fazlası: İstanbulda en lezzetli Cheesecake nerede yenir 2019

Bir tatlıdan fazlası: İstanbulda en lezzetli Cheesecake nerede yenir 2019


Bir tatlıdan fazlası: İstanbulda en lezzetli Cheesecake nerede yenir 29 10.01.2019, 15:44

Bir tatlıdan fazlası: İstanbul'da en lezzetli Cheesecake nerede yenir?

Amerika menşeli bir tatlı olan cheesecake krem peyniri veya ricotta peyniri konularak yapılan enfes kek çeşitlerinden biridir. Sayısız çeşidi ile tatlı severlerin gözdesi olan bu lezzetli peynirli kek, iyi yapıldığı zaman damak çatlatan bir tada sahip oluyor. İşte İstanbul'da en iyi cheesecake yapan mekanlar;

1. Limonlu Bahçe

Çukurcuma'nın keyifli ve bohem mekanlarından olan Limonlu Bahçe sakin ve huzur veren bahçe konsepti ve beş çayı için ideal mekanlardan biri. Mekanda deneyeceğiniz meyve püreli cheesecake ise son zamanlarda tadacağınız en nefis cheesecake olmaya aday türden. Birkaç çilek ve nane yaprağı ile servis edilen bu cheesecake'i bir fincan tavşan kanı çayla birlikte yiyerek tatlının vermiş olduğu tadı azaltabilirsiniz.

2. Cafe Cadde

class='cf'>

Cadde'nin en popüler mekanlarının başında gelen Cafe Cadde menüsündeki değişik tatlarla dikkat çeken bir yer. Son zamanlarda ünü dilden dile yayılan bir tarifi de New York Stili cheesecake. Bu cheesecake ham maddelerden yapılıyor ve lime limon ile kremanın birleşiminden oluşan bir tabakta servis ediliyor. New York stili cheesecake'i tattıktan sonra bir daha başka yerde cheesecake yemeyeceğinizi temin ederiz. Hafif tadıyla damakları şenlendiren bu cheesecake'i bir fincan espresso ile deneyin.

3. Dem Karaköy

Çayları ile meşhur olan Dem, çayın yanında sunduğu atıştırmalıklarla da adından söz ettirmeye devam ediyor. Bunlardan biri de mekanın spesiyalitelerinden karamelli cheesecake. Kocaman dilimiyle size adeta enerji patlaması yaşatacak olan karamelli cheesecake'i bir fincan çay ile yemelisiniz.

class='cf'>

4. Press Karaköy

Muhteşem Cheesecake'leri ile adeta şehirde nam salmış olan mekan oreo tabanlı cheesecake'i ile yiyeni adeta baştan çıkarıyor. Newyork, orman meyveli, granola yaban mersinli ve nutellalı olmak üzere pek çok cheesecake çeşidi olan mekanda ayrıca sufle ve kek çeşitleri de denemeye değer. Cheesecake'lerin yanında değişik kahve çeşitlerini de denemelisiniz.

5. Pastel İstanbul

Bebek'in en iyi pastanelerinden biri olan Pastel blueberry cheesecake'i ile yaban mersin severlerin gözdesi olmayı başarıyor. Mekanın birbirinden lezzetli tatlılarının yanında kahvaltı ve yemek servisi de var. Blueberry cheesecake'i bir fincan kahve eşliğinde deneyimleyebilirsiniz.

Bir tatlıdan fazlası: İstanbulda en lezzetli Cheesecake nerede yenir 2019

Bir tatlıdan fazlası: İstanbulda en lezzetli Cheesecake nerede yenir 2019

Related news

 • Kış aylarında bronzlaşmak ile Etiketlenen Konular
 • Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının (TPAO)
 • Baştan Sona Saç Bakımı

 • Bir tatlıdan fazlası: İstanbulda en lezzetli Cheesecake nerede yenir 76

  Bir tatlıdan fazlası: İstanbulda en lezzetli Cheesecake nerede yenir


  Bir tatlıdan fazlası: İstanbulda en lezzetli Cheesecake nerede yenir 4

  Bir tatlıdan fazlası: İstanbulda en lezzetli Cheesecake nerede yenir 41

  Bir tatlıdan fazlası: İstanbulda en lezzetli Cheesecake nerede yenir 54

  Bir tatlıdan fazlası: İstanbulda en lezzetli Cheesecake nerede yenir 62

  Bir tatlıdan fazlası: İstanbulda en lezzetli Cheesecake nerede yenir 88

  Bir tatlıdan fazlası: İstanbulda en lezzetli Cheesecake nerede yenir 45

  Bir tatlıdan fazlası: İstanbulda en lezzetli Cheesecake nerede yenir 11