Bir metal matkabı kendi ellerinizle nasıl düzgün bir şekilde netleştiririm 2019

Bir metal matkabı kendi ellerinizle nasıl düzgün bir şekilde netleştiririm 2019
23.08.2019

Bir metal matkabı kendi ellerinizle nasıl düzgün bir şekilde netleştiririm 10

Bir metal matkabı kendi ellerinizle nasıl düzgün bir şekilde netleştiririm

Ev sahibi her zaman iş başında ve el altındaAlet: matkap veya delgeç. Ancak matkaplar hızla siliniyor, berbattı. Sonuç olarak, atılıp yenileri için mağazalarda aranıyor olmalılar. Ancak gerçek usta zamandan tasarruf eder ve metal matkapın nasıl düzgün şekilde keskinleştirileceğini ve bunun için ne gibi adaptasyonların gerekli olduğunu bulmaya çalışacaktır.

metal için matkap ucu nasıl düzgün bir şekilde kesilir

Matkaplar nedir

Metal ve çap olarak farklıdırlar. Özellikleri, belirli materyal türlerini işlemek için amaçlarına bağlıdır: ahşap, taş, metal. İkinci tür, evde keskinleşmenin en kolay yolu. Üzerinde duralım. Her bir matkap, aletin ucunu konik bir şekle ve 2 kesici kenara bırakan 2 arka yüzeye sahiptir. Bir yatay pozisyonda bir çamaşır makinesinin üstüne koymak ise, kesme kenarları ona dokunmak ve onları parçası bulunduğu olacak - onlara yetişmek. "Geri" olarak adlandırılan belirli bir açıyla bulunur. Her dönüş için yaklaşık 0,2 mm olmalıdır. Garajda işyeri organize etmek, örneğin, kendi elleriyle metal matkap netleştirmek için gidiyoruz bilmeniz gereken tek şey. Sonuçta, bir aracı işlerken doğru şekli vermeniz gerekir.

metal matkap doğru keskinleştirme

Bir işyeri organize etme

Bir taşlama tekerleği gerekecek. Ama olmadan yapabilirsin. Örneğin, bir elektrikli aleti uyarlayın: dönen diskli bir öğütücü veya bir elektrikli matkap. Önemli olan, onu bir bankta kurup iyi bir şekilde düzeltmektir. Bileme esnasında, metalin kalitesi değişir (mukavemetini kaybeder) ve matkap ısınır. Bunu önlemek için yanına bir kavanoz yerleştirmeniz gerekir. İşlenmiş aleti periyodik olarak batırmanız gerekecektir. Motor yağı yerine su kullanabilirsiniz. Matkapları metal için keskinleştirmeden önce, yaralanmayı önlemek için özen gösterilmelidir. Gözler özel gözlüklerle korunmalı, cips ve kırıntılardan korunmalıdır.

metal için matkap ucu bileyleştirin

bileme

Aracı işlemeye başladıktan sonra, gerekliaynı açıda olması gerektiğini unutmayın. Taşlama tekerleğine sıkıştırılmış sondaj basınız. Elektrodresyonda öğütme işlemi birkaç aşamadan oluşur. İlk olarak, sondajın ucu oluşturulur, o zaman - kesici kenar ve arka tarafta arka yüzey kesilir. İdeal olarak, işlemden sonra, arka, ideal bir açı bulmak için bir koni şekli ve kesici kenar olmalıdır.

İşin büyük kısmı yapıldığında gelirDöndürme dönüşümü. Metal için bir matkabı düzgün şekilde keskinleştirme hakkında, usta uzmana söyleyebilirim. Öğretmenlere davet edilebilir. Bu davayı kendi başınıza anlamak isterseniz, kırık, köreltilmiş araçlar ile denemeye başlayın. İşleme sonucunda bir jumper oluşur. Yedi milimetre çapında tatbikatlarında, uzunluğu 0.5 ila 0.7 milimetre olması gerekir. Daha büyük olanlar için, bir buçuk milimetre arasında olabilir. Matkap geniş çaplıysa, gövdeden çıkarılmalıdır. Kesime karşı dirençlidirler. Bunu yapmak için, cihazın çevresini üç bölümde doğru olarak işaretlemeniz gerekir. Artık metali dikkatli bir şekilde eşit derinlikte kaldırmaları gerekiyor.

metal matkaplar nasıl keskinleştirilir

Jumper işleme

Bir başka önemli nokta: Metal bir matkabı düzgün bir şekilde nasıl keskinleştireceğini ve jumper'ı nasıl işleyeceğini bilmek gerekir. Çoğu zaman bir taşlama makinesinde evde istenilen sonucu elde etmek zordur. Matkaptaki yükü azaltmak, deliğin hızını ve kesinliğini arttırmak için kayış gereklidir. Süreç bütün olarak aşağıdakilerden oluşur. Jumperın ve arka yüzün köprülenmesi, dairenin kenarında, yavaş bir hızda yapılır. Matkap bileme makinesine kısa bir süre dokunmalıdır. Sonra bir kenara çekilmeli, tekrar yüzdeye döndürülmeli, tekrar çembere bastırılmalıdır. Periyodik olarak, eğer metal ısıtılırsa, alet elastikiyeti kaybetmeyecek şekilde suya daldırılmalıdır. Eğer bir ıslak zımpara çubuğu kullanırsanız, matkabı bozma riski büyük ölçüde azalır.

Bileme testi

İşlemi tamamladıktan sonra kaliteyi kontrol etmeniz gerekir.Yapılan iş, bileme simetrisi. Matkabın metal için doğru bileme işleminin gerçekleştirildiğinden emin olmak için, kendinizi bir büyüteçle tutturup bir matkap kullanabilirsiniz. İçinde, işlenmiş aleti takmanız ve işaretleyiciyi kesme kenarına getirmeniz gerekir. Ardından deliciyi kapatın ve matkaptaki izin nerede kaldığını kontrol edin. Bir taraf diğerinden daha fazla bulaşırsa, o zaman zarar görmelidir. İkinci yol, bir el matkabı ile plastik delmek. Daha fazla yonganın çıkacağı tarafta, matkabın kenarı daha büyüktür. Ayrıca iyileştirilmesi gerekiyor. Metal matkabı düzgün bir şekilde keskinleştirdikten sonra, geri yüklenen çalışma özelliklerine sahip bir alet alacaksınız. Daha uzun bir süre saklamak için bir kutuya ihtiyacınız olacak. Onların zarar görmesini önlemek için, birbirlerine veya başka nesnelere karşı grevler, yağlanmış bir beze sarılmalıdır veya bir elastik bant ile bağlanmış olmalıdır.

Bir metal matkabı kendi ellerinizle nasıl düzgün bir şekilde netleştiririm 2019

Bir metal matkabı kendi ellerinizle nasıl düzgün bir şekilde netleştiririm 2019

Related news

 • MAYASIZ POĞAÇA
 • Neden prezervatif patlar: ana nedenleri
 • Kıyafetlerle Zayıf Görünmenin Yolları
 • Geleneksel Yeşil Mercimek Yemeği Tarifi
 • Hamilelikte Bulantıların Geçmesi için Ne Yapılmalıdır

 • Bir metal matkabı kendi ellerinizle nasıl düzgün bir şekilde netleştiririm 17

  Bir metal matkabı kendi ellerinizle nasıl düzgün bir şekilde netleştiririm


  Bir metal matkabı kendi ellerinizle nasıl düzgün bir şekilde netleştiririm 40

  Bir metal matkabı kendi ellerinizle nasıl düzgün bir şekilde netleştiririm 38

  Bir metal matkabı kendi ellerinizle nasıl düzgün bir şekilde netleştiririm 100

  Bir metal matkabı kendi ellerinizle nasıl düzgün bir şekilde netleştiririm 53

  Bir metal matkabı kendi ellerinizle nasıl düzgün bir şekilde netleştiririm 53

  Bir metal matkabı kendi ellerinizle nasıl düzgün bir şekilde netleştiririm 8

  Bir metal matkabı kendi ellerinizle nasıl düzgün bir şekilde netleştiririm 25

  Bir metal matkabı kendi ellerinizle nasıl düzgün bir şekilde netleştiririm 24

  Bir metal matkabı kendi ellerinizle nasıl düzgün bir şekilde netleştiririm 22

  Bir metal matkabı kendi ellerinizle nasıl düzgün bir şekilde netleştiririm 7