Bir Kediye Besleme 2019

Bir Kediye Besleme 2019 Bir Kediye Besleme

Bir Kediye Besleme

Kediye ne besleyeceğim - ilgilenilen şey buBu kabarık yaratık sahibi. Öncelikle, masadan yemek ve kedi için doğal yiyecekler tamamen farklı şeylerdir. Aslında, bir kedi etçil bir yaratıktır. Her zaman, hayvan kökenli proteinler ve yağlar diyetlerinin önemli bir bölümünü oluşturur. Davranış ve aldıkları gıdaya gelince - bunlar avcıdır ve bu nedenle kendi özelliklerine sahiptirler.

Birincisi, giren amino asitlere bağımlıdırlarsadece hayvansal kökenli yiyeceklerde. İkincisi, taurine bağımlıdırlar. Kandaki miktarı yetersizse, kardiyovasküler ve sinir sistemlerinin işlevleri bozulacaktır. Bu durumda kediyi ne besleyeceğim - kesinlikle balık ve sığır eti.

Bir sonraki özellik,Kedi diyetleri, hayvanlardan köken alan yağlardır ve bu hayvanların bir kısmı, bu hayvanlar için son derece önemli bir unsur olan arachnid asittir. Yağlar, mükemmel bir enerji kaynağıdırlar, ayrıca, yemlerinde kedileri çeken şeylerdir. Bir kediyi nasıl düzgün besleyeceğinizi düşünüyorsanız, onlarla birlikte tedarik ettiğinizden emin olun. Kıvrımındaki yağ değilse, sağlığı için çok kötü. Bir hayvanın yün yağlı hale gelebilir, kepek görünür. Veya belki de bırakın. Kanama bozuklukları olasıdır. Kitlenizi nasıl düzgün şekilde besleyeceğinizle ilgileniyorsanız, yağları da unutmayın. Her şeyden önce, eğer yiyeceklerinde değillerse - bu, büyümede gecikmekle doludur.

Tabii ki, kediler yalnızca bir tane yiyemezet veya balık. Onların yiyecekleri farklı olmalıdır. Sonuçta, doğada olduğu gibi bu hayvanlar küçük kemirgenleri, kuşları yiyip bazen deriyle birlikte emerler. Taze yiyecekleri severler, belli bir süre duran şeyleri yiyemezler. Bir kediyi nasıl besleyeceğinizi düşünüyorsanız, bunu unutmayın, çünkü hayvan ona taze bir şey fırlatana kadar açlıktan ölür. Zaten bunun neden düşünmek ciddi bir nedendir ve -. Hayvan üç gün yemedi eğer kedi (yaklaşık iki gün boyunca bazen kendilerinin vücudu boşaltmaya bugünlerde kendilerini organize o notu açlıktan, ancak dikkat çekicidir hatta bir doktor görmek için.

hayvanın diyeti hiç dengelenmelidir - ille besleme pet bulunması gerekir ürünlerin, 4 grup vardır.

Bu, elbette, et ve balık. Daha sonra çeşitli süt ürünleri ve yumurta. Üçüncü olarak, sebze ve yeşil. Ayrıca yağlar ve yağlar.

Bir kedinin çok sıcak yiyecek vermesi tehlikelidirçok soğuk - bu bir sindirim ihlali ile doludur. Kedi vücudu, bu sıcaklık için uygunsa gıdaları en kolay şekilde sindirecektir.

Et ürünleri ile ilgili olarak -baharat ve tuz gibi, hayvana çok zararlıdır. Yiyecekleri küçük parçalar halinde kesmek tavsiye edilir. Bu daha sonra hayvanın yiyeceği hemen yutmaması ve bir süre çiğnemesi için yapılır. Kedinin çiğnemesinden dolayı dişleri tartar oluşturmaz.

Deniz ürünleri gelince, ihtiyacınız olacaksadece deniz balığı, nehrin solucanlarındaki gibi olabilir. Ayrıca, bazı balık türlerinin evcil hayvanınız için zararlı olabilecekleri (örneğin, sazan ve ringa balığı gibi) maddelerden dolayı zararlı olabileceğini unutmayın. Hayvanların yağlı balıklarının da beslenmesi önerilmez. Eğer yumurtalardan bahsediyorsak - o zaman proteinin kedisini mahrum etmeliyiz - aksi takdirde bir bol bolluk olur. Ve sarısı sadece haftada bir kez yeterlidir. Gıdalardaki katı ve sıvı yağlar çok az olmalı, ancak mevcut olmalılar. Şimdi, kediyi beslemenin en iyi olacağı size açık olduğu umulacaktır.

Bir Kediye Besleme 2019

Bir Kediye Besleme 2019

Related news

 • Kompakt klozet kapağı: modele genel bakış ve özellikler
 • Boyun Sarkmasında Genel Sorular
 • Pediatrik Roseola: Nedenleri ve Belirtileri
 • Kendiniz giydiğiniz kot nasıl yapılır
 • Havuclu salata yapılışı ile Etiketlenen Konular

 • Bir Kediye Besleme

  Bir Kediye Besleme


  Bir Kediye Besleme

  Bir Kediye Besleme

  Bir Kediye Besleme

  Bir Kediye Besleme

  Bir Kediye Besleme

  Bir Kediye Besleme

  Bir Kediye Besleme

  Bir Kediye Besleme

  Bir Kediye Besleme

  Bir Kediye Besleme

  Bir Kediye Besleme

  Bir Kediye Besleme

  Bir Kediye Besleme

  Bir Kediye Besleme

  Bir Kediye Besleme

  Bir Kediye Besleme