Bir köpeğin hamile olup olmadığını nasıl anlarım Cynologists sırlarını açığa vurur 2019

Bir köpeğin hamile olup olmadığını nasıl anlarım Cynologists sırlarını açığa vurur 2019
22.09.2019

Bir köpeğin hamile olup olmadığını nasıl anlarım Cynologists sırlarını açığa vurur 10

Bir köpeğin hamile olup olmadığını nasıl anlarım? Cynologists sırlarını açığa vurur

Çiftleşmeden kısa bir süre sonra, pek çok kişi, köpeğin hamile olup olmadığını nasıl öğreneceğini merak etmeye başlıyor. Bunu, makalenin ilerleyen bölümlerinde tartışacağımız birkaç farklı şekilde yapabilirsiniz.

Ilk belirtiler

Köpeklerde ortalama gebelik süresiyaklaşık iki aydır. Bununla birlikte, ilk işaretler yirmi beşinci günden daha erken görünmeye başlar. Kural olarak, hayvan meme bezlerinin şişmesini gösterir ve bazı durumlarda karnında bir artış olur.

bir köpek hamile olup olmadığını öğrenmek için

Ve nasıl öğreneceğinizi düşünüyorsan, hamileKöpeğin çiftleşip olgunlaşmamasından sonra, yavruların erken görünümünü gösteren dolaylı işaretler olduğunu unutmayın. İkinci veya üçüncü haftadan başlayarak hayvan durgunlaşır. Uzun süre uyuyabilir ve dış uyaranlara cevap veremez.

Hamileliğin ana belirtileri

Ancak, yukarıdaki dolaylı göstergelere ek olarak,Ne yazık ki, hiç kimse erken aşamada bir köpeğin hamile olup olmadığını öğrenmeyecek. Etkili gübrelemeden yaklaşık 33 gün sonra hayvan ağırlıkta eklemeye başlar. Sahiplere karşı daha sakin ve sevecen olur. Ayrıca, bazı kişiler bulantı ve yemek yemeyi reddederler.Köpeğin çiftleşmeden sonra hamile olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Ve yaklaşık beşinci haftada köpeğin meme bezleri hafifçe artar, memeler pembeye döner ve karın belirgin bir şekilde işaretlenir.

Başarılı bir çiftleşmenin bir diğer oldukça güvenilir bir işareti, her bir idrar sonrasında viskoz bir şeffaf akıntıdır. Genellikle yirminci veya yirmi üçüncü günde ortaya çıkarlar.

Veteriner kliniğine neler yardımcı olabilir

Hamile olup olmadığını nasıl anlayacağınızı anlamıyorsanızbir köpek, profesyonellere dönüşebilirsin. Evcil hayvanların gittikçe daha fazla sahipleri onlara tavsiye için gitmek. Modern veteriner kliniklerinde en yeni ekipman kullanılmaktadır. Güvenilir sonuçlar elde etmenizi sağlar.

bir köpek york olup olmadığını öğrenmek için

Örneğin, nasıl öğrenileceği ile ilgilenenler,Köpeğin hamile olup olmadığı (York veya başka bir şey), testi relaksin üzerinde geçirmeyi tavsiye etmek mümkündür. Herhangi bir veteriner kliniğinde, fetusun plasenta tarafından üretilen belirli bir hormonun miktarını belirleyen bu analizi yapın. Ancak, hayvanın kanında sadece 20-40 gün boyunca görülür. Ayrıca, sözde test şeritlerini kullanabilirsiniz. Onları evde uygulayabilirsiniz. Bu yöntemin dezavantajı, canlı olup olmadıklarını belirlemeden sadece embriyoların varlığını göstermesidir.

Ve nasıl öğrenileceğini öğrenmek isteyenler içinKöpeğin hamile olup olmadığı (bir terrier veya başka bir cinsin temsilcisi), evcil hayvanın bir ultrasona gönderilmesi önerilebilir. Bu yüksek hassasiyetli yöntem, on beşinci günden beri kullanılabilir. Yardımıyla, embriyoların aktivitesini değerlendirmek, sayılarını, büyüklüğünü ve yerini belirlemek mümkündür.

Ek olarak, tüm ırklar için, çiftleşmeden beş hafta sonra, X-ışını incelemesi kullanılabilir. Bu aynı zamanda oldukça doğru ve güvenilir bir yöntemdir.

Bakım talimatları

Bir köpeğin hamile olup olmadığını nasıl anlayacağınızı anlayarak,Bu dönemde doğru şekilde nasıl işleneceğini öğrenmelisiniz. Yavruları taşıyan dişi özel bakım gerektirir, çünkü gelecekteki yavruların sağlığı buna bağlıdır.

bir köpeğin hamile olup olmadığını nasıl öğrenebilirim

Tüm dönem boyuncaKöpekler refahı ve onun diyeti. Buna ek olarak, hayvana aktif atlamak veya merdivenlerden yukarı çalıştırmak için aynı anda izin vermeyerek, taşımak için fırsat vermek önerilir.

Ayrıca evcil hayvanınızın günlük olarak sağlanması önemlidir.temiz havada yürümek. Bazı uzmanlar, hamile köpeği diğer hayvanlarla temastan korumayı önermektedir, çünkü her zaman bir çeşit bulaşıcı hastalık yakalama riski vardır.

Beslenme özellikleri

Bebeğin hamile olup olmadığını nasıl anlayabileceklerini anlayanlarBir köpek, elbette ilginç olacak, nasıl, yeni pozisyon ile ilgili olarak diyet değiştirmek için. Sadece ilk ayda hayvanın menüsünü önemli ölçüde ayarlamanıza gerek olmadığını unutmayın. Ancak evcil hayvanınızın beslenmesinin tam ve dengeli olması önemlidir.

Hamile bir köpek olup olmadığını öğrenmek için

Ancak, dönemin ikinci yarısı bunu gözden geçirmek zorunda kalacak. Özellikle bu, hayvanlarına endüstriyel yem verenler için geçerlidir.

Hamile kaltak menüsünde mümkün olduğuncadaha doğal ürünler. Ve yeni bir diyet geliştirme sürecinde, evcil hayvanınızın aşırı olmamasına dikkat etmelisiniz. Buna ek olarak, ona vitamin ve mineral takviyeleri ek olarak tavsiye edilir. Fakat bir veteriner tarafından atanmaları daha iyidir, çünkü bir maddenin fazlası istenmeyen sorunlara yol açabilir.

Teslimat yaklaşımını gösteren işaretler

Birçok deneyimsiz mal sahipleribu önemli anı özledim. Yavru köpeğin başlangıcını bağımsız olarak tanımak için, hayvanın davranışını gözlemlemek gerekir. Yaklaşan doğumun ana işaretlerinden biri yavruların solmasıdır. Elini köpeğin karnına koyarsan, ama bebeklerin karıştığını hissetmiyorsan, o zaman yakın gelecekte doğacaklar.

Doğumdan kısa bir süre önce köpek göstermeye başlargöze çarpan endişe. Bu özellikle primiparous bireyler için geçerlidir. Hayvan titremeye, sızlanmaya veya inlemeye başlayabilir. Hızlı bir şekilde nefes alıyor. Bazı köpekler, çöpü acele etmeye ve yırmaya başlar.

Birçoğu yemek yemeyi reddedebilir.Aksine, çok yiyorlar ve zevkle yürüyüşlere çıkıyorlar. Gelecek doğumdan birkaç gün önce yumuşarlar ve döngü büyür. Hemen hemen tüm hayvanların sarkması var. Bu rahmin ihmalinden kaynaklanır. Kural olarak, yavruların doğumunun arifesinde, köpek vücut sıcaklığını önemli ölçüde azaltır ve bol miktarda sekresyon vardır.

Bazı insanlar müdahaleye gerek olmadığı konusunda ikna olmuşlarDoğuma doğal müdahale sürecinde, hayvana müdahale etmemek için. Bununla birlikte, bazı durumlarda ihtiyaç duyan bir kadının yardıma ihtiyacı olabilir. Bu özellikle cüce türlerinin temsilcileri için geçerlidir. Diğer akrabalarından çok daha zor bir doğumu var. Aynısı, her zaman göbek kordonunu kendinden geçirme yeteneğine sahip olmayan uzun saçlı kişiler için geçerlidir. Bu gibi durumlarda, kişiye derhal yardım verilmelidir. Aksi halde, işlem uzun sürebilir ve yavruları kaybetme riski vardır.

Bir köpeğin hamile olup olmadığını nasıl anlarım Cynologists sırlarını açığa vurur 2019

Bir köpeğin hamile olup olmadığını nasıl anlarım Cynologists sırlarını açığa vurur 2019

Related news

 • Kestane Saç Rengi Kimlere Yakışır
 • Bu Kadın Her Gün Yüzünü Muz Kabuğuyla Ovuyor
 • Mutluluğun Vitrini – 23 Resim Yarışmaları 2018
 • Karidesi Ele Alalım mı Denizden Babanızın Çıkmasını Bekletmeyecek 12 Karidesli Tarif
 • Akaryakıt fiyatları Haberleri, Güncel Akaryakıt fiyatları haberleri ve Akaryakıt fiyatları gelişmeleri

 • Bir köpeğin hamile olup olmadığını nasıl anlarım Cynologists sırlarını açığa vurur 87

  Bir köpeğin hamile olup olmadığını nasıl anlarım Cynologists sırlarını açığa vurur


  Bir köpeğin hamile olup olmadığını nasıl anlarım Cynologists sırlarını açığa vurur 41

  Bir köpeğin hamile olup olmadığını nasıl anlarım Cynologists sırlarını açığa vurur 21

  Bir köpeğin hamile olup olmadığını nasıl anlarım Cynologists sırlarını açığa vurur 30

  Bir köpeğin hamile olup olmadığını nasıl anlarım Cynologists sırlarını açığa vurur 24

  Bir köpeğin hamile olup olmadığını nasıl anlarım Cynologists sırlarını açığa vurur 94

  Bir köpeğin hamile olup olmadığını nasıl anlarım Cynologists sırlarını açığa vurur 87

  Bir köpeğin hamile olup olmadığını nasıl anlarım Cynologists sırlarını açığa vurur 40

  Bir köpeğin hamile olup olmadığını nasıl anlarım Cynologists sırlarını açığa vurur 90

  Bir köpeğin hamile olup olmadığını nasıl anlarım Cynologists sırlarını açığa vurur 86

  Bir köpeğin hamile olup olmadığını nasıl anlarım Cynologists sırlarını açığa vurur 2

  Bir köpeğin hamile olup olmadığını nasıl anlarım Cynologists sırlarını açığa vurur 79