Bir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor muBir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor mu

25.05.2019

Bir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor mu 16

Bir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor mu?

Yaz aylarında, tatile çıkarken hepimiz stoklarımızı yukarıya çıkarıyoruz.kremler ve sürünen ve uçan böceklerden spreyler. Sonuçta, ensefalit kadar hoş olmayan ve tehlikeli bir hastalığa yakalanan aktifleştirilmiş akarlar bu sefer. Peki merhemler ve spreyler yardımcı olmazsa ne olur? Ensefalit kene önünüzde olup olmadığını belirleyin, bakmak imkansızdır. Bu sadece laboratuarda yapılır. Bu nedenle böcek tarafından ısırılırsa, ensefalit akanından derhal bir inokülasyona ihtiyaç duyarsınız. Daha önce verilmemiş olsaydı, bu özellikle doğrudur. Ancak ensefalit akarlarına karşı aşıların bu hastalık için böyle bir derhal adı verilebileceği doğru mu?

ensefalit akarlarına karşı aşılar

Aşı aşıları

Ensefalit ilacı aynı şekilde hareket ederTüm diğer ilaçlar gibi. Yani, vücut antikor üretir, bu da enfeksiyon durumunda virüsle savaşmaya başlar. Bu yöntem spreyler ve merhemlerden çok daha etkilidir. Tabii ki, bu fonların tamamı böcekleri korkutuyor, ancak aşı dışarıda çalışmıyor, ancak vücudun içinde değil, bu da hastalık riskinin% 1'e düşürülmesi anlamına geliyor. Dolayısıyla aşılama tam olarak her derde deva değildir, buna çok yakın olmasına rağmen.

çocuklarda kene kaynaklı ensefalit karşısında aşılama

Herhangi bir kontrendikasyon var mı

Kene kaynaklı ensefalitten aşılama, çocuklara verilir.ancak pediatristi ve yetişkin - terapisti aldıktan sonra inceledikten sonra. Bu, ilacın etkisiyle ağırlaşabilen akut hastalıkları hariç tutmak için gereklidir. Kronik hastalığı olan veya akut akut solunum yolu viral enfeksiyonu olan hastalar ensefalit'e karşı aşılanmamıştır. Ve yine de, hamile kadınlara ve çocuklara bir yıla kadar aşı yapılması imkansızdır.

Aşı hangi saatlerde gerçekleşir?

Bu gibi enjeksiyonlar, sağlıklı insanları,yıl. Bugüne kadar, ensefalit akarlarına karşı aşı aşıları farklıdır ve hepsi birbirinin yerine kullanılabilir. Elbette, yabancı uyuşturucular birkaç kat daha pahalı, ancak yan etkileri çok daha azdır.

ensefalit'e karşı aşılama

Herhangi bir zamanda aşılayabilirsinizyılın zamanı. Ancak, ensefalit akanından aşılama yapıldıktan bir buçuk ay geçmeden kene olası bir ısırık meydana gelmesi arzu edilir. Bu süre zarfında vücut hastalığa neredeyse yüzde yüz bağışıklık kazandırıyor. Aksi takdirde, ilacın etkisi basitçe ortaya çıkmayabilir. Bağışıklık, ensefalit akan ikinci aşılamanın ardından tamamen üretilir. Ancak doktorlar hala üç kez aşı yaptırmayı öneriyorlar. İkinci kez aşı, birinciden bir ay sonra, bir yılda üçüncü kez konur. Acil aşı yapılması gerekiyorsa, son prosedür kene başlamadan bir ay önce tamamlanabilir. Bu aşılar bağışıklığı yaklaşık üç yıl desteklemektedir. Ancak, üretilen ürünlerin% 5'inde olduğu gibi çok özenli davranmaya değer. Risk grubuna girebilirsiniz.

önemli

Birçok kişi, eğer aşı verilirse, o zamanakarlar zaten korkusuzdur. Ama bu öyle değil. Korkunç sadece ensefalit değil, keneler de birçok hastalık taşır. Ve eğer biri birinden korunuyorsa, diğeri kesinlikle değil. Aşıyı ensefalit akarlarına karşı koyup koymama konusunda birkaç kez düşünün. Belki de önleyici kurallara bağlı kalmaya değer.

Bir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor muBir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor mu

Related news

 • İmambayıldı Tarifi
 • Amerikan patates salatası tarifi
 • Saçları Beslemenin Şaşırtıcı Yöntemi
 • Armut Reçeli Tarifi Videosu
 • Uç dantel örnekleri resimli

 • Bir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor mu 56

  Bir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor mu


  Bir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor mu 23

  Bir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor mu 46

  Bir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor mu 91

  Bir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor mu 10

  Bir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor mu 41

  Bir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor mu 100

  Bir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor mu 98

  Bir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor mu 68

  Bir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor mu 67

  Bir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor mu 86

  Bir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor mu 58

  Bir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor mu 40

  Bir ensefalit akısına karşı aşı yaptırmanız gerekiyor mu 80