Bir apartmanda havalandırmaBir apartmanda havalandırma
Bir apartmanda havalandırma

Bir apartmanda havalandırma

Son zamanlarda, apartmanda havalandırma ve tümDaha alakalı hale geliyor. Ve burada görünebilir, neden ihtiyaç duyulur? Sonuçta, sadece pencere ve hava açabilirsiniz. Ama soru şu ki, her zaman havalandırma için pencereleri açmak mümkün mü? Ve caddeden gelen temiz hava var mı? Daireler yavaş yavaş toz ve diğer kirliliği biriktirir, bu da refah üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. Dairede çift camlı pencereler varsa, tamamen kapalı olan kapalı bir konteynıra dönüşür. Islak temizlik sayesinde sorun kısmen ortadan kaldırılmıştır. Diğer bir nokta ise, apartmanın tüm konut inşaatı sırasında tasarlanan havalandırmadır. Havalandırma şaftlarının en az bir kez temizlenmiş olması muhtemel değildir. Bu, dairenin ek bir kirlilik kaynağı olarak hizmet etmelerinin sebebidir. Bu havayı sürekli soluyorsanız, o zaman çalışma kapasitesi ve bağışıklık çok fazla acı çekecektir, uyku daha da kötüleşecek ve baş ağrıları ortaya çıkacaktır.

Sürekli iyi hissetmek ve verimli olmak istiyorsanız, bir apartman dairesinde havalandırma gereklidir.

Birkaç havalandırma şekli vardır. Onları düşünebilirsiniz.

Tedarik havası tedarik sağlamak için tasarlanmıştırSokaktan temiz hava. Çoğu zaman montajı için balkon bloklarını veya pencerelerini değiştirmeye gerek yoktur. Bu tip bir havalandırma, sisleme pencereleri ve küflerin ortaya çıkmasıyla ilgili birçok sorunu ortadan kaldırır. Bu, özellikle binanın ilk katlarında bulunan dairelerin yanı sıra kuzey tarafında bulunan daireler için de geçerlidir. Zorla havalandırma sayesinde, odadaki hava sıcaklığı önemli ölçüde azaltılabilir, ancak normal ısıtma ile soğuktan korkmak gerekmez. Bu tip bir havalandırma mutlaka bir ses geçirmezlik siperliği ile donatıldığından, ses yalıtımıyla ilgili bir sorun yoktur. Bu tür sistemler mutlaka toz partiküllerini ortadan kaldıran filtreler ile tedarik edilir.

Apartmanda egzoz havalandırma dayalıSokaktan hava kullanımı yoluyla kirli havanın çıkarılması prensibi. Uzak havanın hacmi, benzer bir besleme havası hacmiyle dengelenirse etkili çalışma sağlanır. Ancak şu anda saf formdaki bu sistemler aşırı derecede nadirdir. En popüler ve yaygın olan tip, diğer tüm türlerin yerini alan dairenin tedarik ve egzoz havalandırmasıdır. Bu yöntem, caddeye verimli bir hava çıkışı ve yenisiyle değiştirilmesini sağlar. Bu tür kurulumlar montajı ve kurulumu kolaydır. Böyle bir sistem bileşimi içinde, yaşamak için daha fazla konfor elde etmenizi sağlayan farklı unsurları içerebilir.

Besleme ve egzoz havalandırma bir dizi vardırliyakat. Harcanan havayı temizlerken, temiz hava ile odalar sağlar. Bu havalandırma sistemleri, havayı bireysel kullanıcı ayarlarına tam olarak uygun şekilde tedavi eder: ısıtır, nemlendirir, iyonlaştırır. Özel kutular kullanıyorsanız, gürültü seviyesini önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Çok aşamalı bir filtreleme sistemi, yaz aylarında sadece paha biçilmez olan toz ve böceklerin nüfuzuna karşı koruma sağlayacaktır.

Tabii ki, bu tür bir havalandırmaSadece bir uzmanın yükleyebileceği karmaşık bir mühendislik cihazı. Havalandırma tesisatı işlemi, özel lisanslara sahip kişiler tarafından gerçekleştirilmeli ve ilgili makamların gerekliliklerine tam olarak uyularak görevi yerine getirebilmelidir. Bildiğiniz gibi, apartmanda havalandırma sadece gerekli, ancak birçok ev inşaatı sırasında kurulmuş olan eski sistemlere güvenemezsiniz, en modern sistemi kurmaya özen göstermeniz önemlidir.

Bir apartmanda havalandırmaBir apartmanda havalandırma

Related news

 • 31 Ocak 2019 Pazar
 • Bee Beauty Sleep Mask inceleme
 • Bayrak ve palto UAE
 • Civanperçemi Çayının Faydaları ve Zararları Nedir
 • Nasıl Twitter için bir nick seçmek için

 • Bir apartmanda havalandırma

  Bir apartmanda havalandırma


  Bir apartmanda havalandırma

  Bir apartmanda havalandırma

  Bir apartmanda havalandırma

  Bir apartmanda havalandırma

  Bir apartmanda havalandırma

  Bir apartmanda havalandırma

  Bir apartmanda havalandırma

  Bir apartmanda havalandırma

  Bir apartmanda havalandırma

  Bir apartmanda havalandırma