Biparietal boyutu 2019

Biparietal boyutu 2019
16.09.2019

Biparietal boyutu 31

Biparietal boyutu.

Her insan için daha önemli bir şey yoktur,ailesinden ve üyelerinin sağlıklarından daha iyi. Bu nedenle, bugün kaliteli tıbbi bakım sağlama konularına çok fazla ilgi gösterilmektedir. Özellikle bu konu hamileliğin planlanması ve yürütülmesi ile ilgili olarak önemlidir. Kursu üzerinde kontrol hem anne hem de fetüsün sağlığını korumak ve güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilmektedir.

Bugün dünyada birçok farklı yol var veHamilelik seyrini izlemek için yöntemler. Bunlar arasında ultrason tanısı en sık kullanılır. Bu öncelikle bu tür araştırmaların zararsızlığından ve büyüyen bir organizma için güvenliğinden kaynaklanmaktadır.

Ultrason ile ana göstergeler çaptırfetusun göğsü ve göğsü, uyluk uzunluğu, biparietal boyutu. Bu göstergeler en bilgilendirici ve en çok fetüste gelişmekte olan değişiklikleri karakterize eder.

Biparietal boyutu nedir? Bu gösterge, ekoların beynin üçüncü ventrikülü seviyesinde görselleştirilmesiyle belirlenir. BDP, karşıt duvarlar arasındaki gerçek mesafeyi (kafatasının paryetal kemiklerinin dış çevresi) karakterize eder. Bu boyut, başın büyüklüğünün doğrudan bir özelliğidir. Başı doğum kanalından geçirme olasılığını değerlendirmek için kullanılır.

Ek olarak, uzak noktalar arasındaki frontal ve oksipital kemiklerin dış kontürleri arasındaki mesafe ölçülür.

Fetal başın biparietal boyutu, hamileliğin ikinci ve üçüncü trimesterlerinde belirlenir. Bu fetusun gelişim durumunun ana göstergesidir. Neden kullanılır?

Gerçek şu ki, beynin gelişimi (kranyumun boyutundaki artış), sinir sisteminin normal veya anormal gelişimini doğrudan gösterebilir.

Bu göstergenin ayırt edici bir özelliğiFetusun gelişiminde zamanla değişimlerinin yavaşlamasıdır. Yani, biparietal boyut veya daha doğrusu gebeliğin 14-15 haftasında artış hızı haftada dört milimetredir. Hamileliğin sonunda, bu göstergenin artış oranı önemli ölçüde azalır ve haftada sadece 1.3 milimetredir.

Fetal başın biparietal boyutu izin verirsadece fetusun gelişimini yargılamak için, ancak aynı zamanda hamilelik süresini belirlemek için doğrudan bir temeldir (diğer olası seçeneklerin yokluğunda). Bu durumda BDP, frontal-oksipital çapa karşılık gelir ve biz zaten yeni bir endeksden bahsediyoruz - kafa indeksi.

Bu terimin bilgisi olduğu düşünülmelidir.Hamilelik normal ve patolojik değişiklikleri doğru bir şekilde değerlendirebilir. En sık ikinci arasında - düşük veya hamilelik aşırı doz.

Biparietal boyut belirlenir vegerekli doğum şeklinin seçimi (doğal doğum kanalı veya sezaryen ile). Çocuğun başının büyüklüğü ve annenin doğum kanalının büyüklüğü ve durumu ile ilgili bilgilerin varlığında, boyutların analizi ve korelasyonu gerçekleştirilir. Doğum kanalı daraltılırsa veya fetus başı çok büyükse (hem anne hem de çocuğun doğum sırasında yüksek oranda yaralanma riski vardır), obstetrik operasyonu yürütmek için bir karar verilir.

Boyutlardan hangisine (paryetal kemiklerin iç veya dış kısımları arasındaki mesafe) bağlı olarak elde edilen sonuçların yorumlanmasında bazı farklılıklar vardır.

Böylece, vücudun gelişimini belirlemek içinFetus kaliteli, hızlı ve en önemlisi güvenli bir yöntemdir. Fetal başın biparietal boyutunun ve diğer göstergelerin belirlenmesi, şimdi kadın doğum ve jinekolojide yaygın olarak kullanılmaktadır.

Biparietal boyutu 2019

Biparietal boyutu 2019

Related news

 • Pirinç patlağında sağlığı tetikleyen 3 madde
 • Diyette Ne Yenir: Diyet Yemekleri
 • Disney Konseri TİM Show Center’da
 • Finlandiya, Suudi Arabistan ve BAEye silah satışını durdurdu
 • Lohusa şerbeti cahide ile Etiketlenen Konular

 • Biparietal boyutu 57

  Biparietal boyutu


  Biparietal boyutu 30

  Biparietal boyutu 81

  Biparietal boyutu 92

  Biparietal boyutu 70

  Biparietal boyutu 52

  Biparietal boyutu 82

  Biparietal boyutu 73

  Biparietal boyutu 92

  Biparietal boyutu 100

  Biparietal boyutu 76

  Biparietal boyutu 31