Bin Derde Deva Graviola 2019

Bin Derde Deva Graviola 2019

Bin Derde Deva Graviola 63 03.03.2019, 01:25

Bin derde deva graviola ; Son dönemlerin en popüler, adı sıkça duyulan meyvelerinden biriGraviola’dır. Halk arasındatarçın elmasıolarak da bilinen meyve özellikle kanserle mücadele sürecinde çokça etkili olmaktadır. Bu özelliği nedeniyle kısa süre içerisinde adını duyuran meyvenin dünyanın hemen her yerinde tanındığı bilinmektedir.Guanabana, soursop ve annonamuricatagibi pek çok yabancı isme sahip olan meyve, adını aynı isimli ağaçtan almaktadır.

Graviolayıdüzenli olarak tükettiğinizde vücudunuzda meydan gelebilen değişiklikler sizi dahi şaşırtacaktır.

Graviola Nedir?

Graviola, bir diğer ismiyle tarçın elması tropikal iklimlerin meyvelerinden bir tanesidir. Aynı isimli ağaçta olgunlaşan meyve, bol yağmurlu sıcak havalarda ortaya çıkmaktadır. Başlangıçta doğada kendiliğinden var olan meyveyi yalnızca yöre halkı tüketmektedir. Daha sonra yapılan araştırmalar sonucunda faydaları keşfedilmiş dünyanın her yerinden duyulmuştur. Kısa süre içerisinde pek çok kanser türüne şifa olan meyve, bugün özel bahçelerde üretilmektedir.

Dışarıdan bakıldığında dikenli oval bir görüntüye sahip olantarçın elmasıyeşil renklidir. İçi ise beyaz ve karpuz gibi iri çekirdeklerden oluşmaktadır. Oldukça sulu ve lezzetli olduğu için elmaya benzetilmektedir. Tatlı bir içeriğe sahip olması hem çiğ şekilde hem de farklı yollarla tüketilmesini sağlamaktadır.

Graviola

Graviola Nerelerde Kullanılır?

Tarçın elmasınıninsan vücuduna çok yönlü fayda sağladığı dikkat çekmektedir. Bu nedenle olabildiğince çok tüketilmesi önerilmektedir. Kullanım alanlarının yaygınlığının her geçen gün artmasının nedeni de budur. Özellikle alternatif tıp en fazla kullanılan alan olarak bilinmektedir.Graviolanınkullanıldığı bir başka alan mutfaklardır. Özelliklemarmelatlarınınçok lezzetli olduğu, birbirinden farklı reçel çeşitlerinde kullanıldığı da bilinmektedir.

Kanser üzerinde olumlu yönde etkisi olan tarçın elmasının ilaç sanayinde de kullanılmaya başlandığı bilinmektedir. Özünde bulunan asetogenin maddesi ilekansere karşısavaşabilmek için oldukça etkili bir ilaç olabileceği umulmaktadır.

Graviola meyvesini yalnızca herhangi bir hastalık nedeniyle tüketmeksizin kendi isteğinizle de yiyebilirsiniz. Sağlığınıza zarar vermeyecek miktarda günlük meyve tüketiminize ilave edebilirsiniz.

Graviola

Graviola Meyvesi Nasıl Kullanılmalı?

Tarçın elması meyvesiningün içerisinde birkaç dilim tüketilmesi önerilmektedir. Kabukları soyulduktan sonra birkaç kez yıkanan meyve daha sonra dilimlere ayrılarak rahatlıkla tüketilebilmektedir. Bunun yanında şekerle beraber kaynattığınızda reçelini elde edebileceğiniz için günde 3 tatlı kaşığı tarçın elması reçeli şeklinde de yiyebilirsiniz. Bu sayede enerjinizi arttırması mümkündür.

Graviolameyvesinden hazırlanmış özel tabletler bulunmaktadır. Hap kapsül şeklinde olan bu ilaçları da doktor kontrolünde tüketebilirsiniz.

Graviola

Graviola Meyvesinin Faydaları Nelerdir?

Graviola meyvesininen temel faydası bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesidir. Güçlü bir antioksidan içeriği bulunduğu için vücudunuzda yer etmiş olan zayıflığı rahatlıkla ortadan kaldırmaktadır. Tarçın elmasını tüketmeye başladıktan sonra hastalıklarınızın azaldığını da fark edebilirsiniz. Ne kadar düzenli tüketirseniz bağışıklığınız o kadar artış gösterir. Bu özelliği yardımıyla öncelikle grip, nezle gibi basit hastalıkları daha sonra ağır hastalıkları engellemeye yardımcı olmaktadır.

Boşaltım sistemi için faydalı olan meyve bilhassa ishal sorunu olan kişilere önerilmektedir.Bağırsakların hareket düzeninisağlıklı şekilde devam ettirmekte aynı zamanda tuvalete çıkma sayınızı da dengelemektedir. Bu şekilde ishal, kabız gibi boşaltım sorunlarının önüne geçmektedir.

Graviola

Graviolanın Vücut Enfeksiyonlarına Faydaları

Graviola meyvesi,vücutta meydana gelen enfeksiyonları kurutma özelliğine sahiptir. Yaz kış fark etmeksizin iltihap oluşturan vücudunuz varsatarçın elmasıtüketebilirsiniz. Oluşan iltihabı kurutan ve vücuttan atılmasını sağlayan meyve özellikle kış mevsiminde ortaya çıkan gribal enfeksiyonlara çözüm olmaktadır. Bu yönüyle çok yönlü tüketilmesi son derece önemlidir. Vücudun arındırılması ve daha sağlıklı kalması için enfeksiyonların uzaklaştırılması gerekmektedir. Graviola ile bu süreç biraz daha hızlı gerçekleşebilecektir.

Graviola

Graviolanın Kansere Faydaları

Graviola meyvesiüzerine yapılan araştırmalarda 12 ayrı kanser çeşidi test edilmiştir. 12 kanserde de gerilemeye yardımcı olan meyve başta akciğer, pankreas, kolon ve meme kanseri olmak üzere 12 ayrı kansere çare olabilmektedir.

Hızlı hızlı iyileştirmesi mümkün olmasa da kanserli hücrelerin ölümünü hızlandırabilmektedir. Çabuk çoğalan ve vücuda yayılabilen kanserli hücreler,tarçın elması meyvesiylegerileyebilmektedir. Bu yönüyle kemoterapide kullanılan ilaçlardan kat be kat hızlı etki ettiğini söyleyebilmek mümkündür.

Meyvenin kanser sürecinde dikkat çeken en önemli yönü sağlıklı hücrelere zarar vermeden yalnızca kanserli hücreleri hedef almasıdır. Kötü huylu hücrelerin kısa sürede ortadan kalkabilmesi için çare olabileceğine inanılmaktadır.

Graviola

Graviolanın Yan Etkileri Nelerdir?

Her besin grubunun olduğu gibi graviola meyvesinin de yan etkileri bulunmaktadır. Yan etkilerin kendini gösterebilmesi için kısa süre içerisinde aşırı şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Aksi halde kendi kendine yan etki yaratan bir meyve değildir.

Tarçın elmasınınen büyük yan etkisi içeriğinde bulunan alkaloit nedeniyle oluşmaktadır. Parkinson hastalığını andıran nörolojik sıkıntılara sebebiyet verebilmektedir. Nörolojik sağlığa doğrudan etki ettiği için yalnızca Parkinson değil el-ayak koordinasyonunu engelleyebilecek pek çok sinirsel yıpranma yaşatabilmektedir. Bunun yanında basit birkaç komplikasyona sebebiyet verdiği de görülmektedir.Mide yanması, bulantı, kusma ve baş dönmeside aşırı tüketim sonucu oluşabilen yan etkilerdendir.


Bin Derde Deva Graviola 2019

Bin Derde Deva Graviola 2019

Related news

 • Kanıt: Ateş Üstünde8
 • Evde Kolay Jöle Yapımı
 • Okul Kıyafet Kombinleri 2019-2019
 • Tahranda köpek gezdirmek artık yasak
 • GAZETE KAĞITLARINDAN DESENLİ SEPET ÖRME ÇUBUKLARI YAPIMI

 • Bin Derde Deva Graviola 44

  Bin Derde Deva Graviola


  Bin Derde Deva Graviola 27

  Bin Derde Deva Graviola 100

  Bin Derde Deva Graviola 13

  Bin Derde Deva Graviola 73

  Bin Derde Deva Graviola 49

  Bin Derde Deva Graviola 39

  Bin Derde Deva Graviola 8

  Bin Derde Deva Graviola 27

  Bin Derde Deva Graviola 30

  Bin Derde Deva Graviola 93

  Bin Derde Deva Graviola 52

  Bin Derde Deva Graviola 82

  Bin Derde Deva Graviola 37