Beyaz yelken beyazlaşıyor: sevilen şiiri özetlemek ve analiz etmek 2019

Beyaz yelken beyazlaşıyor: sevilen şiiri özetlemek ve analiz etmek 2019

Beyaz yelken beyazlaşıyor: sevilen şiiri özetlemek ve analiz etmek 17 17.01.2019, 21:35

"Beyaz yelken beyazlaşıyor": sevilen şiiri özetlemek ve analiz etmek

Kuşkusuz M. Yu. Lermontov, genel olarak Rus şiir ve edebiyatının en iyi klasiklerinden biridir. Sözü tutması, çizgilerin şiirleri ve her deyimdeki zorlu hüzün, yerli toprakları, doğası ve insanları huzurunda zevkle karıştırılıyor. Ne yazık ki bu büyük adam dünyayı çok erken terk etti! Bize kaç adet daha başyapıt verebilirdi!Yalnız yelken beyaz »

"Beyaz yelken beyazlaşıyor." Ayetin özeti

Herkes "Sail" adlı bir ayet biliyoradamı. Her Rus öğrenci bunu kalben öğrenir. Çekici nedir, anlamı nedir? Lermontov çok genç yaşta "hala beyaz yelken yalnız" yazdı. Okul yıllarında, o zaten harika bir şairti; gelecek değişiklikleri ve halkın ruh halini hissetti. Bu kısa çizgiler kendini arayan ve daha iyi bir hayat arayışında olan bir insanın huzursuz ruhunu gösterir. Engelleri, zorlukları, fırtınaları aşarak yeni bir devlet kurmanın mümkün olduğunu anlıyor ve onlardan korkmuyorlar, aksine bile onları bilinçli bir şekilde arıyorlar. Ve onun bilgi ve hislerini tüm insanlarla paylaşmak istiyor."Beyaz yelken beyaz büyür" Lermontov

Yazar ne iletmek istiyor?

Şiirin ana teması "Yelken beyazlaşıyor"yalnız, "özetini herkese tanıdık, olumlu bir an olan bir fırtına aramak için yeni bir hayat çağrısı yapıyor, ancak barış yok. Yazar, sanki bir isyan, bir protesto gelmek üzereyken bir güç değişikliği meydana geleceği konusunda uyarıyor. Yelken kendisi bir topluluğu veya bir bireyi simgelemektedir. Ancak bunlar sıradan insanlar değil, yasa ve iktidardan korkmayan kişiler, haklı olduklarından emindir ve ortak iyilik için çalışırlar. Onlara biraz daha izin verin, fakat herkesin hayatını değiştirmeye çalışıyor, sadece kendi hayatlarını değil. Eşitlik için açlar ve bunun için savaşmaya hazırlarlar, çünkü huzur ve sessizlik eylemsizliklerini anlarlar. Dalgalar her taraftan kuşatılmış, sırt veya göğüste vurmak için her an hazır bulunan gizli bir düşmandır.

Çalışmanın sanatsal yanı

Lermontov'un şiirleri "Yalnız yelken beyaz"Küçük, bunlar üç çubuktan oluşuyor. Ancak her satır derin anlam ve duygularla dolu, tek bir gereksiz kelime veya kelime öbeği yok. Özeti yukarıda açıklanan "yalnız yelken beyaza dönüşür", hafif, şarkı söyleyen bir dille yazılmıştır. Yazar ustalıkla ruh halini okuyucuya ya da dinleyiciye aktaran sanatsal teknikleri kullanır. Tam anlamıyla gözlerinizin önünde bir gök mavisi denizi, üzerinde sınırsız bir gökyüzü ve mesafeye yelken açan küçük bir tekne görebilirsiniz.Lermontov'un şiirleri "Yalnız yelken beyaz"

Şiir antiteze dayanmaktadır.efekti artırmak için kontrast bir resim oluşturmanıza yardımcı olur. Uzak bir ülke ve yerli bir toprak, bir dalga oyunu ve rüzgarın ıslık sesi, sakin, hafif gök gürültüsü ve fırtına isyanı, bizi Lermontov'un yarattığı tutku ateşine çeken ifadelerdir. Şairin, denizde sıklıkla görülen, zararsız ve renkli, oldukça tanıdık bir tablo yarattığı anlaşılıyor. Ancak gizli anlam, "yalnız yelkenin beyazı" nın her satırında hissedilir. Bunun özeti herkes için anlaşılabilir, kayıtsız bırakılamaz, eyleme geçiyor, yaşamın anlamını düşünmenizi sağlıyor, kendi geleceğini kendi ellerinizle kuruyor.

Beyaz yelken beyazlaşıyor: sevilen şiiri özetlemek ve analiz etmek 2019

Beyaz yelken beyazlaşıyor: sevilen şiiri özetlemek ve analiz etmek 2019

Related news

 • İki Renkli İrmik Tatlısı
 • Kötüler, şairler-şarkıcıları dolaşıyor
 • Türk peynirini dünya sofrasına taşıyacak adım
 • Farklı Tahıllar Kullanarak Yapabileceğiniz 11 Pilav Tarifi

 • Beyaz yelken beyazlaşıyor: sevilen şiiri özetlemek ve analiz etmek 55

  Beyaz yelken beyazlaşıyor: sevilen şiiri özetlemek ve analiz etmek


  Beyaz yelken beyazlaşıyor: sevilen şiiri özetlemek ve analiz etmek 98

  Beyaz yelken beyazlaşıyor: sevilen şiiri özetlemek ve analiz etmek 24

  Beyaz yelken beyazlaşıyor: sevilen şiiri özetlemek ve analiz etmek 74

  Beyaz yelken beyazlaşıyor: sevilen şiiri özetlemek ve analiz etmek 85

  Beyaz yelken beyazlaşıyor: sevilen şiiri özetlemek ve analiz etmek 95

  Beyaz yelken beyazlaşıyor: sevilen şiiri özetlemek ve analiz etmek 73