Beton bir zemine nasıl döşenir Bir beton zemin üzerine muşamba nasıl döşenir

Beton bir zemine nasıl döşenir? Bir beton zemin üzerine muşamba nasıl döşenir?

Birçok insan için bir ev,Çok yıllık yaygaradan, işteki problemlerden rahatlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, çoğu pahalı onarımlar yapar, pahalı mobilyalar alır. Rahat bir köşe oluşturmanın önemli bir yeri zemin kaplamaları tarafından oynanır.beton zemin üzerinde nasıl döşenecek

Tamirat yaparsanız veya daire yeniyse, o zaman beton zeminlerde zemin döşemeyi nasıl düşündüğünüzü her zaman düşündünüz. Ama daha sonra bunun üzerine. Bu arada, sadece somut bir temel ve birçok soru var.

Kök ahşap zemin

En ideali olduğuna karar verdin.Dava ahşap bir zemin olacaktır. Döşeme süreci tüm ciddiyetle ele alınmalıdır. İlk bakışta basit gibi görünse de zor. Özel bir evde zeminleri beton bir zemine döşemeyi görelim.

İstifleme gecikme demektir

Bu durumda onarım nasıl yapılır? Beton zemine zemin döşemeden ve tahta döşemeye başlamadan önce, ağacın tedavisini antiseptik ile yapmanız gerekir. Satılık kolayca alınabilir. Evet, bu arada, 6 saat ara ile tedaviyi iki kez yapmak arzu edilir. O zaman odunun iyi kurumasına izin vermelisin. İş parçasını iki gün boyunca bırakabilirsiniz.bir beton zemin üzerine muşamba nasıl döşenir

Ama hepsi bu değil. Gelecekteki katınızın ölümcül bir neme maruz kalmamasını sağlamak için, bir buhar bariyeri sağlamanız gerekir. Bunu yapmak için en basit ve en ucuz yol var. Sadece tüm beton kaplama bir polimer malzeme filmi ile kaplanmalıdır. Filmi şeritlere yerleştirin, böylece kenarlar duvarların etrafına hafifçe sarılır ve şeritler üst üste binebilir. Daha sonra şeritler arasındaki dikişler yapışkan bant ile kapatılmalıdır. Sonuç monolitik bir yüzeydir.

Zemini döşemek

Şimdi zeminlerin nasıl döşeneceği hakkında konuşalımbeton zemin ve gecikme atmaya devam edin. İkincisi, ucuz iğne yapraklı türlerin bir ağacından yapılabilir. Bu amaçlar için çam, köknar veya ladin mükemmeldir. Çubuklar 75 ila 50 mm veya 100 ila 50 mm boyutlarında olmalıdır. Çubukların uzunluğu, odanın uzunluğuna eşit olmalıdır. Uygun bir çubuk bulamadıysanız, daha kısa çubukları birbirine bağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için kök spike yöntemini kullanabilirsiniz. Daha fazla etki için dikişi yapıştırıcı ile yağlamak mümkündür.

Ahşap kirişler daha çok monte edilirGeniş taraf, gecikmemizin yüksekliğiydi. Elemanlar arasındaki adımı 0,5 metrede gözlemlemek gerekir. Ancak, döşeme panosunun inceltilmesinin, monte edilen gecikmeler arasında daha az adım atmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Bu durumda bir tane daha temel kural var. Aşırı elemanların doğrudan duvara monte edilmemesi gerekir. Duvar ve gecikme arasında bir boşluk bırakmamız gerekiyor.beton zemin üzerinde muşamba lay

Beton zemin mükemmel düz bile olsa, önemli değilAhşap yükseklik farkı nedeniyle "oynayacak". Bunun gerçekleşmemesi için, kirişlerin duvarlarına yakın bir şekilde, birbirine zıt olmaları gerekirken, düz bir şekilde düz bir şekilde monte edilmeniz gerekir. Daha sonra bir kordon arasında uzatma yapmalısınız ve bu seviyede ayarlanmış ve kalan gecikmeleri monte etmelisiniz. Yani tüm tasarım aynı düzlemde olacak.

ısınma

Ahşap zemin kendi içinde sıcak olacaktır.daha fazla yalıtmak hala mümkündür. Bu yüzden evde yaşamak daha rahat olacak ve yerde şiddetli donlarda bile çorap ve terlik olmadan yürümek mümkün olacak. Isı yalıtımı mineral yünü, polistiren köpük, genişletilmiş polistiren olacaktır. Malzemeden nelerin mevcut olduğuna bağlı olarak başka bir şey alabilirsiniz.

Ardından, seçilen ve satın alınan materyal gecikmeler arasında düzenlenmelidir. Doğal olarak, yanmayan bir ısıtıcı seçmeniz gerekir.

Levhaların bir yığınından beton bir zemine nasıl döşenir?

Neden bu tahta? O güvenilir ve güzel. Döşemeden önce, hazırlanan tüm malzemelerin tamamen kuru olduğundan emin olmalısınız. Eğer durum böyle değilse ve zemini çoktan döşediyseniz, tüm işler boşuna yapılabilir. Bu nedenle, bunu önceden doğrulamak önemlidir.

Iş prosedürü

İlk pano doğrudan duvara serildigecikme yönünün kenarına dik. Teknolojik amaçlarla eşit bir boşluk yaratacak şekilde, tahta ile duvar arasına mandal eklemek gerekir. Ardından, kendi kendine dokunan vidalar için teknolojik delikler yapmalısınız. Eğer tahta duvarda bulunuyorsa - yukarıdan, duvardan - sonra olukta. Daha sonra, kendinden kılavuzlu vidalar kullanarak kütüklere sabitlenir.

Ayrıca, aşağıdakileri ayarladıktan sonraTahta üzerinde, geçmişin oluğuna bir sivri uç eklemeniz gerekir. Daha sonra, kelepçeleri kullanarak, birbirleriyle olabildiğince sıkı bir şekilde bağlayın. Aşırı tahtada, vidalar için tekrar delikler açmanız ve sabitlemeniz gerekir.özel bir evde beton bir zemine nasıl döşenecek

Sonra kelepçe çıkarılır, bir sonrakidetay ve tüm algoritma tekrarlanır. Dönüş en son geldiğinde, uzunluk boyunca, genişliğin duvar ile sondan bir önceki döşeme tahtası arasındaki genişliğe karşılık gelmesi için ayarlanması gerekir. Ayrıca 15 mm'lik boşluğu da unutma.

Bundan sonra ne yapmalıyız? Yukarıdaki tüm manipülasyonlardan sonra, son tahtayı bir önceki tahtadaki teknolojik oluğa bir diken ile sokun. Bu durumda, elemanların birbirine sıkıca bastırılması gerekir. Bu takozlar ile yapılabilir. Sonraki - yine delikler ve tahta sabitleme işlemi. Ardından dekoratif işleme, macunlama, öğütme işlemlerini takip eder.

Bir beton zemin üzerine muşamba nasıl döşenir?

Linolyum en bütçe tiplerinden biridirmodern yer döşemeleri. Pratiktir, bakımı kolaydır. Bu polimer malzeme oldukça sıcak ve dayanıklıdır. Bununla birlikte, kimyasal ajanlara maruz bırakmayın.

Linolyum mükemmel temizler. Herhangi bir kontaminasyondan kolayca yıkanabilir. Kendi ellerinizle beton zemine muşamba nasıl yerleştirileceğini görelim. Dahası, bu işlem laminat parkenin aksine alışılmadık derecede basittir ve herhangi bir insan onunla başa çıkabilir.

Hazırlık çalışması

Öncelikle hazırlanmanız gerekiyor. Zemin döşemesinin yapılacağı tüm odaların ölçülmesi, ardından daireye giden kapı ve boruların bulunacağı dairenin planını çizmek gerekmektedir. Tüm odaların büyüklüğünü, toplam alanı, iletişim mesafesine, kapı açıklıklarının boyutunu bilmelisiniz. Daha sonra malzeme için mağazaya gidebilirsiniz.

Daha rahat hale getirmek için, beton zemine muşamba yerleştirmeden önce, odanı boşaltmanız gerekir. Mümkünse, işe karışabilecek tüm mobilyaları ve diğer şeyleri çıkarın.

Kat hazırlık

Ardından beton bir zemin hazırlamanız gerekiyor. Yüzeyin mümkün olduğunca düz olduğundan emin olun. Malzeme yeterince yumuşaktır, bu nedenle döşemeden hemen sonra tüm düzensizlikler açıkça hissedilecektir. Yüzeyi mükemmel şekilde temizlemek gerekir.kendi ellerinizle beton bir zemine muşamba nasıl döşenir

Özel yalıtımlı bir muşamba bile var. Ek yalıtım malzemeleri kullanmamanızı sağlar. Ancak su yalıtım tabakası kaçamaz. Koyulmalı. Linoleum yerleştirmeden önce, bir su yalıtımı olarak altında sıradan bir ruberoid koydu.

Birçok kişi muşamba nasıl yapılır sormakbir alt tabaka ile bir beton zemin üzerinde. Çok basit olarak, sadece malzemenin altında özel bir alt tabaka koymanız gerekir. Muşamba ile aynı yerde satın alabilirsiniz. Hatta eskisine yeni bir muşamba bile koyabilirsiniz.

Malzemenin hazırlanması

bir beton zemin üzerine muşamba nasıl döşenir

Tüm gerekli şeyler sana geldikten sonraevde misin rulo genişletmeye başlayabilir. Malzeme yaklaşık iki gün için tamamen genişletilmiş naaşının getirildiği gereklidir. Bu yüzden şeklini ve boyutunu almaya mümkün olacak. o lay planlanmaktadır nerede Tüm parçalar genişletilmelidir.

Yine de tutkal, dekupaj, tornavida ve çekiç, soğuk kaynak veya çift taraflı bant lazım. Ayrıca keskin bir bıçak ve spatula kullanmak gerekir.

İstifleme teknolojileri

Malzeme yeterli miktarda battığındazaman ve şekil aldı, ekstra parçaları kesebilirsin. Duvar ve kaplama arasında bir santimetre büyüklüğünde boşluk bırakılmalıdır. Bu, dalgaların önüne geçilmesini mümkün kılar.

Bir substrat ile bir beton zemin üzerine muşamba nasıl döşenirDaha sonra bir kenarın rulo haline getirilmesi gerekir. Bazen insanlar beton zemin üzerinde muşamba nasıl döşeneceğini düşünürler ve yapıştırılabileceğini bilmezler. Profesyoneller sadece bunu yapar. Bundan dolayı, bir spatula yardımıyla bir zemine yapıştırıcı koymak gereklidir. Bundan sonra, rulo haline getirdiğimiz parçayı döşemek ve düzeltmek gerekir.

İkinci parça ilk çakışma üzerine konulmalı veBir bıçak kullanarak iki kat kesin. Sonra her şey yapıştırıcı ile yapıştırılır. Ve duvar boyunca bulunan malzeme, yapıştırılamaz. Süpürgelik panoları ile güvenilir bir şekilde tutacaktır.

Linoleum lehim parçalarının teknolojisini uygulayabilirsiniz, ancak bu bağımsız çalışma durumunda imkansız olan özel ekipman gerektirir.

Böylece, linolyumun beton bir zemine nasıl yerleştirileceğini öğrendik. Hiç de zor olmadı ve herkes bunu yapabilir.Related news

 • Pelin Karahan’la Nefis Tarifler Canlı İzle
 • Saç Düzleştirici Kremler
 • Bin bebekten 8inin kalbi hasta doğuyor
 • Pratik Tiramisu
 • Evlilikte cinselliğin rolü

 • Beton bir zemine nasıl döşenir Bir beton zemin üzerine muşamba nasıl döşenir

  Beton bir zemine nasıl döşenir Bir beton zemin üzerine muşamba nasıl döşenir


  Beton bir zemine nasıl döşenir Bir beton zemin üzerine muşamba nasıl döşenir

  Beton bir zemine nasıl döşenir Bir beton zemin üzerine muşamba nasıl döşenir

  Beton bir zemine nasıl döşenir Bir beton zemin üzerine muşamba nasıl döşenir

  Beton bir zemine nasıl döşenir Bir beton zemin üzerine muşamba nasıl döşenir

  Beton bir zemine nasıl döşenir Bir beton zemin üzerine muşamba nasıl döşenir

  Beton bir zemine nasıl döşenir Bir beton zemin üzerine muşamba nasıl döşenir

  Beton bir zemine nasıl döşenir Bir beton zemin üzerine muşamba nasıl döşenir

  Beton bir zemine nasıl döşenir Bir beton zemin üzerine muşamba nasıl döşenir

  Beton bir zemine nasıl döşenir Bir beton zemin üzerine muşamba nasıl döşenir

  Beton bir zemine nasıl döşenir Bir beton zemin üzerine muşamba nasıl döşenir

  Beton bir zemine nasıl döşenir Bir beton zemin üzerine muşamba nasıl döşenir

  Beton bir zemine nasıl döşenir Bir beton zemin üzerine muşamba nasıl döşenir

  Beton bir zemine nasıl döşenir Bir beton zemin üzerine muşamba nasıl döşenir