Beslenme yavruları: yetkin bir yaklaşımBeslenme yavruları: yetkin bir yaklaşım


Beslenme yavruları: yetkin bir yaklaşım 40 26.01.2019, 20:41

Beslenme yavruları: yetkin bir yaklaşım

Diyetin dengesi konusundayavru köpeklerinin beslenmesi, refah ve düzgün gelişimine bağlıdır. Bu bakımdan çok önemli olan günlük beslenme sayısı kadar önemli bir faktör olarak kabul edilir. Son gösterge öncelikle bebeğin yaşına bağlıdır.

yavru köpekleri beslemekOlmaları halinde yavruları beslemenedense annesi kaybolur - süreç karmaşıktır. Elbette, başka bir orospuyu değiştirmek için bir bebek bulmak en iyisidir. İmkânsız olduğu takdirde, onu bağımsız olarak beslemek gereklidir. Keçi sütü, bu amaçla kullanılır, çünkü yavru köpeklerde inek sindirimi için gerekli enzimler üretilmez. Yenidoğan bir yavruya, hayatının ilk ayında her 3 saatte bir kez süt verilmelidir. Sonra katı yiyecek verebilirsiniz. Köpekçinin daha önce aldığı süt çeşidine göre karıştırılmalıdır. Böyle bir bebek için yiyecek türünü seçerken, her durumda bir veterinerle danışmaya değer.

Yavru köpekleri üç aylık yaşa kadar beslemek diyette ağırlıklı olarak günlük ürünleri kullanmayı gerektirir. Ardından, sunulan et ürünlerinin sayısını yavaş yavaş artırın.bir Labrador köpek yavrusu beslemekAynı zamanda, yavruyu,Sebze. Dört aylıkken yavru kedilere günde bir porsiyon fazla süt ikram edilmemelidir. Evde beslenen hayvanınızı beslemek için üç aya kadar günde en az beş kez olmalıdır. Sonra beş aya kadar - Günde 3-4 defa. Yarım yıl sonra, köpekler günde iki kez, boyutuna bağlı olarak 1-2 yaşından başlayarak beslenirler.

Yavruların beslenmesi kadar önemli bir süreçtir,belirli zorunlu kurallara uyulmasını gerektirir. En önemli şey: bir yavruya aşırı beslenme yapamazsınız. Yavaşça kilo alırsa, besin miktarını artırmakla değil, diyette daha besleyici gıdalar kullanmakla ilgilenmek gerekir. Köpek yenilmemiş bir şey bırakırsa, günlük besleme sayısını azaltmanız gerekmez.köpek yavrusu beslemekSadece bölümün ağırlığını azaltın. Hiçbir durumda köpeği nehir kemiksi balıklara besleyemezsiniz. Küçük yavrular haşlanmış deniz, yetişkin - çiğ olarak sunulmaktadır. Havuç köpeğin vücudu için çok yararlıdır. Bununla birlikte, bu sebzeden gerekli maddeler sadece ekşi krema ile karıştırıldığında asimile edilebilir.

Tabii ki, bir diyet geliştirirken,bir köpek cinsi. Örneğin, bir Labrador yavruyu beslemek, kalsiyum ürünlerinde yüksek bir içeriğe sahip olmalıdır. Bu element köpeklerin, özellikle de büyük köpeklerin, doğru şekilde kemik oluşması için gereklidir. Çok fazla kalsiyumun da sorunlara neden olabileceğini unutmayın. Köpek yavrularının balık, yumurta, peynir, pirinç ve buğday gibi yeterli miktarda ürün alması önemlidir.

Bir yavru spaniel beslemek içerirDiyette büyük miktarda etin zorunlu kullanımı. Veterinerler bu cins ham ve buğulanmış sığır eti (küçük yavru köpek) köpeklerine vermeyi önerir. Yeni yürümeye başlayan çocuklar koka kemikleri sunamazsın. Diyette sadece az miktarda kıkırdak bulundurmasına izin verilir. Bu cins köpekler için çok yararlı tebeşir ve kireç vardır.

Yavru besleme, çok sorumlu bir süreçtir. Bu nedenle, diyetin bileşimi iyice ele alınmalıdır. Tabii ki, özel karışımlar ve kuru gıdalar üzerinde bir evcil hayvanı, kesinlikle dengeli olan gerekli besinlerin miktarını artırabilirsiniz. Bununla birlikte, bakım sahipleri evcil hayvanlarına daha doğal yiyecekler sunmayı tercih eder.

Beslenme yavruları: yetkin bir yaklaşımBeslenme yavruları: yetkin bir yaklaşım

Related news

 • Cemal Hünal: Türkiye birinciliğim var
 • Fırında Soslu Sebze Kavurması Tarifi Videosu
 • Mutfak Sırları Uzman TV’de

 • Beslenme yavruları: yetkin bir yaklaşım 97

  Beslenme yavruları: yetkin bir yaklaşım


  Beslenme yavruları: yetkin bir yaklaşım 26

  Beslenme yavruları: yetkin bir yaklaşım 4

  Beslenme yavruları: yetkin bir yaklaşım 34

  Beslenme yavruları: yetkin bir yaklaşım 61

  Beslenme yavruları: yetkin bir yaklaşım 46

  Beslenme yavruları: yetkin bir yaklaşım 47

  Beslenme yavruları: yetkin bir yaklaşım 4