Benzinli pompalar Pekar: özellikler ve yorumlar. Modellerin karşılaştırılmasıBenzinli pompalar Pekar: özellikler ve yorumlar. Modellerin karşılaştırılması


Benzinli pompalar Pekar: özellikler ve yorumlar. Modellerin karşılaştırılması 18 14.02.2019, 21:58

Benzinli pompalar "Pekar": özellikler ve yorumlar. Modellerin karşılaştırılması

Pekar yerli bir şirkettir.otomobil parçaları üretimi ve satışı yapan. Ve bu parçalar birçok yerli otomobil için harika. Pekar fabrikasında, güç, soğutma, ısıtma sistemi ve yakıt enjeksiyon sistemleri ve şasileri için bileşenler üretiliyor. Özellikle popüler "Pekar" benzin pompaları.benzinli fırınlar fırın

Şirketin "Pekar" tarihi

Üreten şirketin tarihiÇoğu yerli otomobil için bileşenler, uzak 1929 yılında başladı. O zaman demir dökümhanesi mekanik fabrikası yaratıldı ve "İşçi Bayramı" N4 olarak adlandırıldı. Daha sonra şirket yeni bir isim aldı: Leningrad karbüratör fabrikası.

Bu kuruluş birkaç kez dikkati çekiyorTüm tarihi için isim değişti, ancak ürünlerin kalitesi değişmedi. Kuruluşundan iki yıl sonra, karbüratör burada başlatıldı. Elbette SSCB'nin çöküşü sarsıldı, ancak üretimi imha etmedi. Leningrad karbüratör fabrikası temelinde, bir anonim şirket "St. Petersburg Karbüratör Fabrikası" kuruldu.

1999'da başka bir isim değiştirdi,Şimdi bitki OOO Yakıt Sistemleri olarak adlandırıldı. Aynı zamanda, Pekar markası ortaya çıktı. 1999 yılında, işletmenin hızlı ve dinamik gelişiminin başladığını ve ürün yelpazesinin önemli ölçüde genişlediğini belirtmek gerekir.

"Pekar" şirketinin benzin pompaları

Ödemeye değecek ürün yelpazesindenBenzinli pompalara özel önem. Bu nedenle, "Pekar" pompa pompaları oldukça güvenilir ve kullanımı ve bakımı kolaydır. Cihazların çalışmasının güvenilirliği, ithal edilen malzemelerin kullanımı ve bu ünitelerin çevreye zararlı etkilerinden koruyan ünitelerin ve parçaların galvanik kaplanması ile sağlanmaktadır.

Cihazlar yeterince tamir edilebilirModüler bir mekanik bileşen tasarımı var. Herhangi bir parçanın arızalanması durumunda, performans kaybı olmadan hemen bir başkasıyla değiştirilebilir.

Genel olarak, Pekar benzin pompaları sadelikleri ve güvenilirliği ile ayırt edilir. Bu, yeterli ve demokratik değerle birleştiğinde, bu şirketin birimlerini gerçekten vazgeçilmez kılmaktadır.

Benz için benzin gazı pompaları

Pekar benzin pompaları için idealdirGorky Automobile Plant'de üretilen arabalar. Sovyet otomotiv endüstrisinin “belirteci” olan parçaların ve parçaların birlestirilmesinin yanısıra, mükemmel eşanlamlılık sayesinde, diğer yerli otomobiller için birçok yedek parça ve parça GAZ'a uygun olacaktır.

Zaman zaman benzin pompasının "Pekar" olduğunu belirtmekte fayda var.Aracın performansını artırır. Eski "Volga" nın, başlamadan önce, iki veya üç kez kuruduğu ve ancak o zaman başladığı durumlar vardı. Otomobil "Pekar" 'a yüklendikten sonra, otomobil ilk kez çalışmaya başladı ve bu da bir kez daha kendisine verilen görevlerle mükemmel bir şekilde uyuşan benzin pompasının kalitesini bir kez daha gösteriyor.

benzin pompası fırınının onarımı

VAZ araba için benzin pompaları

Daha önce belirtildiği gibi, pompa "Pekar" uyarlanmıştırVAZ'ın karbüratör modelleri dahil olmak üzere birçok yerli otomobil için. "Pekar" pompa pompası, arabanın karbüratörüne kesintisiz benzin tedariği sağlar.

Çalışan bir pompa ile dikkat etmek önemlidirAraç ilk kez başlar ve aracın hareketi yeterince dinamiktir. "Altı" (model 2106) için, Pekar benzin pompası, endişeye göre kurulan "doğal" pompadan birkaç kat daha verimlidir. Yurtiçi otomotiv endüstrisinin hayranları uzun zamandır bu paradoksu fark ettiler. Bu nedenle, pek çok sürücünün "doğal" yerli birimi Pekar benzin pompasıyla değiştirmesi şaşırtıcı değildir. 2107 ve diğer araba modelleri üzerinde VAZ pompa herhangi bir sorun olmadan yüklenir.

UAZ'deki meclisler

UAZ'da, Pekar benzin pompaları da mükemmel. Sabit ve uzun çalışma sayesinde, güç ünitesinin ateşlenmesini ve aracın dinamizmini başlatan kesintisiz bir süreç sağlarlar.

Arabalar üzerindeki kurulumundan sonra pompa "Pekar" UAZ kendisini araba sahiplerinin değerlendirmeleri ile kanıtlandığı gibi, sadece en iyi taraftan gösterir.

Pompa pompası gerçekten arabaya izin veriyorUAZ, sert ve hatta aşırı bir durumda yardım edebilecek "sadık ve güvenilir bir arkadaş" haline geldi. VAZ modellerinde olduğu gibi, UAZ'de standart pompa "Pekar" dan daha az kararlıdır. Bu nedenle, birçok sürücü "standart" pompayı "Pekar" olarak değiştirir.

benzinli pompa pişirme gazı

Pekar benzinli pompanın montajı

Bir benzin pompası kurmak için aşağıdaki araçları hazırlamanız gerekir:

 • Anahtar 13.
 • İnce yakıt temizliği için filtreler.
 • Hamutlar.
 • Derinlik göstergesi ile donatılmış kumpas.
 • Çekiç.
 • Oluklu ve çapraz tip tornavidalar.
 • Ayarlama için contalar.
 • Anahtar 10'dur.
 • Çaput.
 • Eldivenler.

"Pekar" pompa pompasını kurma işlemi, eski parçanın sökülmesiyle başlar. Manuel pompalama için bir kılavuz itici ve bir kılavuz plakası bırakmalıdır.

Hava filtresi muhafazasını çıkardıktan sonrakarbüratör boynu kapalı olmalıdır. Bu, yabancı nesneler ve enkaz olmaması için gereklidir. Bundan sonra, doğrudan pompa pompasını "Pekar" kurmaya başlayabilirsiniz.

Tesisatın ilk aşaması, yeni sökme işlemidir.pompalamak. Bu eylemin amacı üst kısmını saat yönünün tersine çevirmektir. Bundan sonra, üst kapak, sabitleme elemanları tarafından hafifçe bastırılır ve pompa, cihazı sabitlemeyi amaçlayan saplamalara takılır. Bu işlemler yapıldıktan sonra, kaldıraç iticisini dayanma noktasına kadar çekin ve bu konumda tutarken, üst kapağın sabitleme elemanlarını sıkıca sıkmak mümkündür.

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonraPompayı ayarlamak için gereklidir. Ayarlama için, gövde ile ısı yalıtım ara parçası arasına ince bir conta takılması gerekir. Pompanın arkasına monte edilen contanın ortalama kalınlığı olmalıdır.

benzinli pompa fırın 2106

Ayrıca, temas yerlerinin silinmesine değer.Artık yağ çıkarmak için. Daha sonra, takılan contalar somunlarla bastırılır ve bundan sonra krank milini döndürmeye başlamak gerekir (kolaylık için anahtarı 19 üzerinde kullanın). Ve sadece benzin pompasının iticisinin minimum çıkıntısı geldiğinde, çıkıntı seviyesini ölçmek gerekir.

Contaları taktıktan ve ayarladıktan sonraBenzin pompası borusuna bağlı tüm hortumları, yerine konur. Daha sonra, (bu aşırı hortum dönüm önlemek için yapılır) bir çekiç ile geri kazanılması, gerekirse hava filtresi, koyun.

Bu işlemlerin gerekli olduğuna dikkat edilmelidir.Herhangi bir yanlış hareket, benzin pompasının "Pekar" bileşenlerinin kırılmasına neden olabileceğinden, azami dikkat ve hassasiyetle gerçekleştirin.

Tamir kiti bileşenleri

Pekar benzin pompası için tamir kiti membranlar içerirve filtre için contalar. Arıza durumunda, bu bileşenlerin bulunması ve değiştirilmesi kolaydır. Aynı zamanda, pompada bir yay kırılırsa, aynısını başka bir pompadan çıkarmak veya yeni bir ünite satın almak gerekir.

benzinli pompa 900 pişirme

Büyük arızalar

Güvenilirliğe rağmen, benzin pompasını tamir etmeden"Pekar" vazgeçilmezdir. Arıza nedenleri, ciddi çalışma koşullarının yanı sıra kirliliktir. Kirlilik, pompanın sökülmesi ve temizlenmesiyle ortadan kaldırılabilir. Herhangi bir bileşenin dökümü, ek fonların yatırımını gerektirecektir.

Örneğin, bir bahar kırılırsa (ve bumadde ayrı satılmaz), ya yeni bir birim satın almak ya da başka bir cihazdan pompa pompa "Pekar" tamir etmek için bahar kaldırmak için gereklidir. Aşınmış conta ve membranlarla benzer bir durum. Onarmaya tabi değildir. Yeni conta ve membran almanız gerekiyor.

Benzin pompası "Pekar-900": modelin gözden geçirilmesi

"Pekar-900" - mükemmel bir modelVAZ, GAZ ve UAZ gibi araçlara kurulum için. Pompanın ayırt edici özelliği, farklı modellerde kurulum için eşit derecede uygun olmasıdır. Yüksek birleştirme, pompayı evrensel olarak aramamıza izin verir.

Yenilikçi teknolojiler, sıkı kontrolithal malzemelerin kullanımının yanı sıra kalite, bu pompayı otomobil parçalarının iç pazarında oldukça popüler hale getirmektedir. İlgi ile "Pekar-900", düzenli benzin pompalarını VAZ ve UAZ'a değiştirir. Bu modelin karbüratörlü araçlar için tasarlandığını belirtmek gerekir.

benzinli pompa fırın 2107

Pekar serisi 900 ve 700 pompaları: modellerin karşılaştırması

Bir pompa seçerken karşılaştırmalıFirmanın sunabileceği modellerin analizi. Örneğin, burada teknik özelliklerine göre 700 ve 900 serisi pompalar "Pekar" modellerinin bir karşılaştırmasıdır.

Benzin pompası "Pekar-900"

Benzin pompası "Pekar-700"

Eksantrik milinin (1800 ± 50) rpm dönüş frekansındaki sıfır besleme basıncı ve yakıt karışımının sıcaklığı (20 ± 5) ° C - 26.4-34,3 kPa (0,27-0,35 kgf / cm2)

kam mili (1800 ± 50) / dk ve ° C yakıt karışımı (20 ± 5) arasında bir sıcaklık devir sıfır akış hızında basınç - 21,5-34,3 kPa (0,22-0,35 kg / cm2)

Eksantrik mili (1800 ± 50) rpm'de bir dönme frekansında serbest drenaj akışı ve yakıt karışımının sıcaklığı (20 ± 5) ° C - en az 170 l / s

Eksantrik mili dönüşünün (1800 ± 50) rpm hızındaki serbest drenaj akışı ve yakıt karışımının sıcaklığı (20 ± 5) ° C - 80 l / s'den az olmamalıdır.

C eksi 40 ° C ila artı 50 ° - yakıt pompası yakıt kesintisiz olarak beslenmesini uygulayabilir sıcaklık aralığı

C eksi 40 ° C ila artı 50 ° - yakıt pompası yakıt kesintisiz olarak beslenmesini uygulayabilir sıcaklık aralığı

Teknik özelliklere ek olarak, aynı zamandaSeçilen modelin uygulanabilirliğini dikkate alır. Örneğin, "Pekar-900" pompasi GAZ ve UAZ otomobilleri için tasarlanmistir ve "Pekar-700", IL ve AZLK için uygundur. Bazı ustalar bir benzin pompasını herhangi bir otomobile uyarlamayı başarsa da.

Sürücülerin Görüşü

"Pekar" benzin pompası üzerinde çok sayıda yorumBir bütün olarak birimlerin oldukça güvenilir ve kullanımı ve bakımı kolay olduğunu göster. Ancak, bazı sürücüler onlar hakkında olumsuz olduğunu söylüyor. Bu nedenle, bazı sürücülere göre, "Pekar" pompasının düşük bir kullanım kaynağının yanı sıra parçaların zayıf değiştirilebilirliği de vardır.

Ayrıca, bazı sürücülerMembranların kalitesi korkusu. Membranın pompa üzerinde kırılması halinde, motorun karterine benzin girmesi ve aracın ateşlenmesine yol açacağı konusunda oldukça yaygın bir görüş vardır. Pekar benzin pompasının avantajları ve dezavantajları hakkında daha fazla ayrıntı aşağıda yazılacaktır. Modelin artıları ve eksileri listesinin, sürücülerin çok sayıda yorumu dikkate alınarak derlendiği belirtilmelidir.

Pekar benzin pompasının avantajları ve dezavantajları

Yani, yorumlara göre, benzin pompası "Pekar" avantajları şunlardır:

 • çok yönlü;
 • dayanıklılık;
 • iş verimliliği;
 • idame;
 • yüksek yapı kalitesi;
 • maliyet (diğer pompalara kıyasla en düşük olmasa da).

Bununla birlikte, dünyada hiçbir şey ideal değildir. Avantajları ile birlikte, sürücüler de Pekar benzin pompalarının bir takım dezavantajlarını ortaya çıkardılar. Bunlar:

 • hızlı kirlenme;
 • Düşük çalışma hayatı;
 • Tam bir tamir takımı bulma imkânsızlığı;
 • Düşük membran mukavemeti, aracın tutuşmasına yol açabilir.

Yine de, "Pekar" pompaları daha olumlu geri dönüşlere sahiptir ve bu nedenle çoğu sürücü, onları düzenli birimler yerine monte eder.

benzin pompası yorumlar

Sahte var mı?

Varlığın acımasız gerçekliği;Daha popüler marka, piyasada ve araba mağazalarında bulabileceğiniz daha fazla sahte. "Pekar" bu kuralın bir istisnası değildi. En yüksek kalitede olmayan çok fazla sahte var. Sahtecileri orijinalden ayırt etmek için, aşağıda tartışılan bir dizi kural ve tavsiyeye uymak gerekir:

 • Ambalajı dikkatle incelemek gerekir. Üzerinde tam olarak yapıştırılmış çıkartmaların yanı sıra eşya ve üretici ülke olmalıdır.
 • Çok detaylarda bir işaret, kutudan bir kopya numarası ve filigranlı bir ışık yansıtmalı etiket olmalıdır.
 • Tüm pompa bileşenleri simetrik olmalı ve düzgün bir şekilde uygulanmalıdır.
 • Benzin pompası "Pekar" daha iyi bir yetkili satıcısından satın yanı sıra itibarlarını değeri büyük otomobil parçaları mağazaları ve teslim etmek yüksek kaliteli detaylar.

Bu tavsiyeleri dikkate almazsanız, yetersiz kalitede bir ayrıntı satın alabilirsiniz. Bu, elbette, şirket "Pekar" hakkındaki düşünceyi bozar.

Sonuç

Özetle, bu benzin olduğunu not etmekÜlkemizde çok popüler olan "Pekar" pompaları oldukça güvenilirdir. Güvenilirliğe ek olarak, bu parçalar çok yönlüdür: VAZ, GAZ, UAZ ve diğer birçok yerli otomobil gibi araçlar için eşit derecede uygundur.

Benzinli pompalar Pekar: özellikler ve yorumlar. Modellerin karşılaştırılmasıBenzinli pompalar Pekar: özellikler ve yorumlar. Modellerin karşılaştırılması

Related news

 • Buğday Yağının Faydaları Nelerdir
 • Ukrayna Silahlı Kuvvetleri (2014). Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Tüzüğü
 • Toyota’dan 23 Nisan Kampanyası
 • Orenburg bölgesinin bayrağı ve kolu: açıklama ve tarih
 • Hamilelikte Kalça Ağrısı Cinsiyet Belirtisi mi Sol Sağ Kalça Ağrısı
 • Harika Hobi Sitesi

 • Benzinli pompalar Pekar: özellikler ve yorumlar. Modellerin karşılaştırılması 29

  Benzinli pompalar Pekar: özellikler ve yorumlar. Modellerin karşılaştırılması


  Benzinli pompalar Pekar: özellikler ve yorumlar. Modellerin karşılaştırılması 74

  Benzinli pompalar Pekar: özellikler ve yorumlar. Modellerin karşılaştırılması 12

  Benzinli pompalar Pekar: özellikler ve yorumlar. Modellerin karşılaştırılması 2

  Benzinli pompalar Pekar: özellikler ve yorumlar. Modellerin karşılaştırılması 65

  Benzinli pompalar Pekar: özellikler ve yorumlar. Modellerin karşılaştırılması 40

  Benzinli pompalar Pekar: özellikler ve yorumlar. Modellerin karşılaştırılması 20

  Benzinli pompalar Pekar: özellikler ve yorumlar. Modellerin karşılaştırılması 90

  Benzinli pompalar Pekar: özellikler ve yorumlar. Modellerin karşılaştırılması 48

  Benzinli pompalar Pekar: özellikler ve yorumlar. Modellerin karşılaştırılması 56

  Benzinli pompalar Pekar: özellikler ve yorumlar. Modellerin karşılaştırılması 94

  Benzinli pompalar Pekar: özellikler ve yorumlar. Modellerin karşılaştırılması 30

  Benzinli pompalar Pekar: özellikler ve yorumlar. Modellerin karşılaştırılması 37