Benimkini Zasyadko. Madende meydana gelen kazalar Zasyadko 2019

Benimkini Zasyadko. Madende meydana gelen kazalar Zasyadko 2019

Benimkini Zasyadko. Madende meydana gelen kazalar Zasyadko 68 26.01.2019, 02:37

Benimkini Zasyadko. Madende meydana gelen kazalar Zasyadko

Mine Zasyadko en büyüklerden biridirUkrayna'da kömür madenciliği işletmeleri. Tanınmayan Çin Halk Cumhuriyeti topraklarında yer almaktadır. 2000'lerin başında, bu madende kömür üretimi yaklaşık dört milyon ton oldu. Ancak bu girişim sadece bu kadar etkileyici bir gösterge sayesinde tüm dünyada bilinir. Mine Zasyadko'nun trajik bir geçmişi var. Kaza sayısı ile benzer girişimlerin listesine giriyor. Zasyadko mayını (Donetsk) ne zaman kuruldu? Hangi yılda en büyük kaza oldu?

Zasyadko benim

Birazcık geçmiş

Zasyadko madeni görevlendirildiGeçen yüzyılın son ellileri. Donetsk'te, adı Sovyet zamanlarında ünlü bir devlet adamı olan ve Gorlovka kentinin bir yerlisi olarak isimlendirilen isimsiz prospektüste yer alıyor. Bu madenin varlığının ilk yıllarındaki tasarım kapasitesi, yılda bir milyon kömürden biraz daha fazlaydı. Ancak daha sonra, işletme çalışanları düzenli olarak üretim hedeflerini aştılar, bunun sonucunda devlet ödülleri de dahil olmak üzere çeşitli ödüller kazandılar.

Daha önce de belirtildiği gibi, ünlü Zasyadko madeniKazaları nedeniyle oldu. Sovyet dönemlerinde kesin mağdur sayısı belli olmamasına rağmen. Sadece çok sayıda kurbanla sonuçlanan kazalarla ilgili bilgi bilinir. En büyük Donetsk madeni, sadece ülkede değil, aynı zamanda dünyada da en tehlikeli olarak kabul edilir. Aşağıda, bu kuruluşta geçen yüzyılın sonundan beri meydana gelen kazalara ait veriler yer almaktadır.

benim zasyadko donetsk

1999 felaketi

Bu kaza sonucu, yaklaşık ellimadenciler. 24 Mayıs 1999 - Donetsk tarihinde trajik bir gün. Felaketin nedeni tespit edilmedi. Bir versiyona göre - kömürün kendiliğinden tutuşmasıdır. Zasyadko'nun bazı liderleri görevlerini kaybetti. Hiç kimse cezai sorumluluğa getirilmedi.

Donetsk nüfusu için, çoğuBu süre kömür madenciliği endüstrisinde yer aldı, bu olay 2000 yılından önce meydana gelenlerin en korkunçuydu. Fakat bir sonraki felaketin gerçekleşmesinden üç yıldan az bir zaman geçti.

kömür madeni

2002 kazası

31 Temmuz'da binden fazla bir derinlikte meydana geldikömür tozu ve metan patlaması. Kurtarma ekipleri, yirmi madencilik topluluğunun kalıntılarından kurtarıldı. Bir diğeri hastanede öldü. Patlamaya ne sebep oldu? Bu kazada, güvenlik kurallarını ihlal eden madenciler suçluydu.

2002 felaketi

18 Ağustos'ta on sekiz madenci öldü. Bu sefer kablo ateşlendi. Kurbanların sayısı daha fazla olabilir. Sonuçta, dünya altında kaza zamanında bin kişiden fazla idi. Yaklaşık kırk yaşlarda tehlike arttı. Neyse ki, çoğu kaçmayı başardı.

20 Eylül 2006’daki kaza

Bu felaketin sonucu olarak meydana geldimetan. On altı kişi hastaneye kaldırıldı. Onüç boğulmadan öldü. Gayri resmi bir versiyona göre, bu kazanın yaratıcısı üretim direktörü idi. En azından, trajik olaya şahit olan madenciler iddia etti. Ancak basında madencilerin görüşü çok zayıftı. Liderlerin hiçbiri görevlerini kaybetmedi ve dahası cezai sorumluluğa getirilmedi.

En kötü kaza

2007'de Zasyadko madeninde, daha fazlayüz madenciler. Bu felaket, kuruluş tarihinin en büyüğü haline geldi. Bir metan-hava karışımının patlaması sonucu meydana geldi. Yangının söndürülmesinde, sadece Donetsk’te değil, aynı zamanda Lugansk’ın itfaiyesinin şubeleri de yer aldı. Kazadan üç gün sonra, ölü madenciler yüzeye çıkarıldı. On bir madencinin cesetleri asla bulunamadı.

Kömür madeni artan bir tehlike girişimidir. Ancak kazaların istatistikleri öncelikle insan faktöründen etkilenir. Makale en büyük kazaları listeler. Hiç kimse, Zasyadko madeninde öldürülen insan sayısını tam olarak adlandıramaz. Bu bilgi uzun bir süre susturuldu.

Benimkini Zasyadko. Madende meydana gelen kazalar Zasyadko 2019

Benimkini Zasyadko. Madende meydana gelen kazalar Zasyadko 2019

Related news

 • Açık zeminde yüksek verimli kendi kendine tozlanan çeşitler
 • Sifon lavmanı: uygulama, ayar tekniği
 • Yaza Zayıf Girmenin Yolları: Yaz Detoksu

 • Benimkini Zasyadko. Madende meydana gelen kazalar Zasyadko 50

  Benimkini Zasyadko. Madende meydana gelen kazalar Zasyadko


  Benimkini Zasyadko. Madende meydana gelen kazalar Zasyadko 70

  Benimkini Zasyadko. Madende meydana gelen kazalar Zasyadko 73

  Benimkini Zasyadko. Madende meydana gelen kazalar Zasyadko 13

  Benimkini Zasyadko. Madende meydana gelen kazalar Zasyadko 73

  Benimkini Zasyadko. Madende meydana gelen kazalar Zasyadko 29

  Benimkini Zasyadko. Madende meydana gelen kazalar Zasyadko 69

  Benimkini Zasyadko. Madende meydana gelen kazalar Zasyadko 81