Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir 2019

Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir 2019 Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir

Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir

Sağlık ve bebeğin birçok yönden doğru gelişimifiziksel aktivitesine bağlıdır: ne kadar hareket eder ve hareketlerinin ne kadar değişken olduğu. Bu tür bir eğlence biçimi, kırıntıların duygusal havasını etkiler. Bağımsız olarak nasıl hareket edeceğini henüz öğrenmemiş olan çocuklar için, çevre hakkında öğrenmenin en iyi yolu, sevgili annenizin kollarında oturan dünyayı incelemek ve düşünmektir. Böylece çocuk ulaştığı her şeye dokunabilir. Çocuk diş üzerinde izin verilen nesneleri dener, kafasını ilginç bir şey aramaya çevirir, yeni hareketlere hakim olur. Ancak, her anne bir bebekle günde 24 saat harcamaya gücü yetmez. Ayrıca bazen dinlenmeye ihtiyacı var. Birçok ebeveyn için bebekler için bir yürüteç satın alma kararı çok başarılı görünüyor. Sonuçta, bu cihaz annelerin ellerini dağıtabilecekleri ve ev işleri yapabilmeleri için en azından kısa bir süre bekleyebilecekler, çocuk ise dikkati dağıtacak ve eğlendirecektir.

bebek için go-arabaları

Walker: Bu nedir?

Tekerlekler üzerinde bebek yürüyüşe bir cihazdırHenüz bağımsız yürümeyi bilmeyen bir çocuğun, ebeveynlerin yardımı olmadan hareket etmesine izin verecektir. Bunlar, içinde çocuklar için özel bir "eyer" bulunan tekerlekler üzerinde bir çerçevedir. Böylece bir kırıntı dairenin etrafında gezip, içinde oturuyor ve ayaklarını yerden itiyor. Ünlü markalardan biri bebek yürüyüşü bebek bakımıdır. Birçok modern teknoloji kullanılarak üretilmektedir. Yürüteçler, fiyatı farklı olabilir, herhangi bir çocuk mağazasında satın alabilirsiniz. Genellikle maliyeti 2 bin ruble başlar ve 6 bin ruble ile biter. Bu üreticinin ürünü tüm dünya kalite ve güvenlik standartlarına uygundur: fiziksel ve çevresel. Bu bebek aksesuarının birçok çeşidi vardır. Örneğin klasik, transformatörler, tekerlekli sandalyeler, sallanan sandalyeler, yürüyüş yapanlar. Atlar bu çocuğun aksesuarıdır.

yürüteç fiyatı

Jumper: Bu nedir?

Çocuk atlamaları bebeğin oturması için çağrılır.Bir şekilde yüksek sırt ve meme ile donatılmış bir kanguru torbaya benziyor. Özel yaylı kayışlar sırt çantasına bağlanır. Bunlar, cihazın kapıda asılı olduğu bir halka ile bağlanır. Atlayışlarda bebek kilitleniyor, ancak zemine ayaklarla temas ediyor. Ve, bacakları bükme ve düzleştirme, birkaç santimetre sıçrama yapabilir. Bu aksesuar, kırıntının ayakları üzerine oturduğu yüzeyden aktif olarak itmeye başladığı andan itibaren kullanılabilir.

yürüyüşe yürüyüşçü

Bir bebek yürüteç nasıl seçilir?

Ebeveynler kırıntı satın almaya karar verdiyseYürüteçler, o zaman bu çocuğun cihazının seçimini çok dikkatli bir şekilde ele almanız gerekir. Yanlış seçilmiş aksesuarlar çocuğun sağlığına zarar vermeyebilir. Bunları satın alırken, satıcıdan malların kalitesine dair bir sertifika üretmelerini ve katlanıp katlanmadıklarını kontrol etmelerini isteyin. Fiyatı 900 ila 6-7 bin ruble arasında değişen yürüyüşe, bebeğin annesinin hayatını büyük ölçüde kolaylaştırabilir. Bu çocuğun aksesuarını seçerken göz önünde bulundurulması gereken ayrıntılara daha yakından bakalım.

Yürüteçleri seçiyoruz: dikkat etmek önemli olan nedir?

Bu çocuğun aksesuarının temeli olmalıistikrarlı ve geniş, böylece genç kenara dönmeyecek, eğilebilir veya kenarlara yaslanamaz. Bir lastik tampon ile donatılabilir: çarpışma durumunda darbe kuvvetini azaltacaktır. Yürüteçler katlanabilirse iyi olur. Depolamak ve taşımak için daha uygun olacaklar. Bazı modellerde ek olarak bir müzik veya oyun pedi, çıkarılabilir bir tepsi bulunur. Yürüyüş sallanan sıradan bir yürüteç ve sallanan sandalye olarak işlev görebilir.

sallanan yürüyüşe

Çocuğun nakliyesinden düşmediğianlamına gelir, koltuk yeterince derin olmalıdır. Hareket sırasında, tüm yük kırıntıların bacakları arasında konsantre olacak, bu yüzden yeterince yoğun bir kumaştan yapılmalı ve aynı zamanda çok sert olmamalıdır. Sert ve yüksek sırt da gereklidir: çocuğu dikey konumda destekleyecek, geri dönmesine izin vermeyecektir. Koltuğun çıkarılabilir bir kapağı olmalıdır. Peki, temizlenmesi kolaysa.

unutmayın: Daha fazla tekerlek, tabanın çevresi boyunca yer alır, yürüteç çocukları için daha manevra ve daha istikrarlı. Her yöne dönmeli ve kolayca dönmelidirler. En sessiz ve hasarsız döşeme silikondan yapılmıştır. Yürüdüğün yüksekliği bebeğin büyümesine bağlı olarak değişmelidir: Bacakları bükmeden tüm ayağınızla zemine ulaşmalıdır. Aksi takdirde, bu çocukların nakliyesi kırıntıların lokomotor sisteminin oluşumunu olumsuz yönde etkileyecektir. Ayrıca, yürüteç pasaportunda belirtilen maksimum ağırlığı ve çocuğun büyümesini aşmamak gerekir. Genellikle bu rakamlar 12-15 kg ve 80 cm'dir.

bebek yürüyüşü

Yürüteçler nelerdir?

Elbette her ebeveyn nasıl olduğunu gösterirBu çocuğun aksesuarı şu şekildedir: tekerlekler ve bebek için oturacak yer olan özel bir çerçeve, odanın alanını bağımsız olarak gezdirmeyi mümkün kılar. Bu cihazlar arasındaki fark nedir? Yeni yürümeye başlayan çocuklar için yürüyüşçüler farklı tasarımlarda olabilir. Piyasada geniş bir renk yelpazesinde sunulmakta olup, gencin sıkılmasına izin vermeyecek çeşitli ek detaylara sahiptir.

Walker türleri

Çocuk malları piyasası, ebeveynlere çeşitli aksesuar modelleri sunmaktadır. Herkes bebek için en uygun seçeneği seçebilecek:

 • Klasik yürüyüşçüler. Bu çocuk aracında kırıntı, odanın etrafında hareket edebilecek, çevreyi inceleyecek, stabilite becerilerini geliştirecek ve ebeveynlerin desteği olmadan bacakları güçlendirebilecektir.
 • Yürüyen sallanan ya da transformatörler. Bu tasarım, çocukların taşımacılığının sallanan sandalye ve sıradan yürüyüşçülerin işlevlerini birleştirmesini sağlar. Bu bir yükseklik ayarlayıcı, oyuncak paneller, rahat oturma ve benzeri vardır.
 • Süveter. Bu çocuğun aksesuarının dış tasarımı, özel kayışlarla donatılmış bir kanguru sırt çantasına benziyor. Genellikle kapıda askıya alınır. Atlar yarım yıl ile kullanılabilir, ancak ortopedi uzmanından izin almalısınız.
 • Yürüyenler tekerlekli sandalyeler. Bu seçenek çocuklar tarafından çok seviliyor. Tasarım, önünüze itilmesi gereken tekerlekler üzerinde bir oyuncaktır. Bu tarz bir yürüteç, hali hazırda ayakta durabilen ve yürümeye yeni başlayan çocuklar için tasarlanmıştır.
 • Yürüyüşe çıkanlar (serebral palsili çocuklar için). Tasarım dirseğe yönelik bir desteğe sahiptir veya bir arka destekle donatılmış bir yürüteç rol oynar.

tekerlekler üzerinde yürüteçler

Bir bebek bir yürüteçte ne kadar süre kalabilir?

3-5 dakika ile başlamak daha iyidir. Gelecekte, zamanın yavaş yavaş artırabilirsiniz. Çocuk omurga üzerinde aşırı yükü önlemek için, 40 dakikadan uzun yürüyüşe kırıntıları tutmak için tavsiye edilmez. Ayrıca, bebek bu cihazda günde 1-2'den fazla olmamalıdır. Bilim adamları şunu kanıtladılar: 1 saatten uzun süren (yeterince uzun zaman) yürüyüşçüler, bu araçta düzenlenmiş bir zaman için bu araçta bulunan kırıntılardan çok daha sonra bağımsız olarak yürümeye başladılar. Çocuğun aksesuarı kullanma süresindeki ana belirleyici faktör çocuğun ruh halidir. Eğer kaprisli olmaya başlarsa ve halsizleşirse, o zaman yorulur ve faaliyet türünü değiştirmeye ihtiyaç vardır.

bebek için go-arabaları

Bebeği bir yürüteç içine koyabileceğiniz yaş

Bu çocuk taşımacılığını kullanmaya başlaÇocuk sadece yardımsız oturmayı ve bağımsız olarak beşikte yükselmeyi öğrendiğinde mümkündür. Ve tam olarak ilk adımı alamadığı ana kadar. Yılda yaklaşık 6 ay. Bu konuda yaş olmasına rağmen - çok geleneksel bir gösterge. Dünyayı çocuğunuzun etrafında yönetmede başarı!

Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir 2019

Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir 2019

Related news

 • 2019 Havalı Saç Modelleri
 • Hazırda Bekletme: Bu nedir ve nasıl çalışır
 • Frenk Tavası Tarifi
 • Ayakkabılar için hangi yapıştırıcı daha iyidir Ayakkabı Tamiri
 • SSCB pilotlarını test edin

 • Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir

  Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir


  Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir

  Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir

  Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir

  Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir

  Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir

  Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir

  Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir

  Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir

  Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir

  Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir

  Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir

  Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir

  Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir

  Bebekler için: hangi yaştan, nasıl seçilir