Bebeğinizdeki sümüğün erişilebilir ve güvenli yollarla nasıl tedavi edileceği 2019

Bebeğinizdeki sümüğün erişilebilir ve güvenli yollarla nasıl tedavi edileceği 2019
10.05.2019

Bebeğinizdeki sümüğün erişilebilir ve güvenli yollarla nasıl tedavi edileceği 24

Bebeğinizdeki sümüğün erişilebilir ve güvenli yollarla nasıl tedavi edileceği

Ağır solunum, hapşırma, göğüs emme -Tüm bu bulgulara bebeğin salyası eşlik eder. Tıkanmış burun tombul küçük çocuk tam doğal olarak beslenmesini ve uyku etkiler, nefes almaz. Çocuk çok hasta ve acilen yardıma ihtiyacı var.

Bebeğin soğuk algınlığının ana belirtileri benzerdiryetişkin bir kişide ortaya çıkan belirtilerle. Aynı tıkalı burun sinüsleri, burundan taburcu ve sürekli hapşırma. Kural olarak, güçlü soğukluğun nedeni (aynı zamanda rinit) bir enfeksiyondur. Ancak burada bir yenidoğanda sümüklenmenin diğer soğuk türlerden kaynaklanabileceğini bilmek önemlidir: nörovejetatif, vazomotor veya alerjik.

İnflamatuar rinit, solunum yollarında çeşitli enfeksiyon vakalarına karşı oluşabilir.

Allerjik bir rinit çeşidi, bazı alerjenlerden kaynaklanır.

Vazomotor burun akışı, kan damarlarının merkezi sinir sistemi ile olan otonom ilişkisini ihlal etmesinin sonucudur.

Doğru tedaviyi yapmak için bebeğin zamanında rinit nedenini belirlemek son derece önemlidir.

Bir yetişkinin soğuktan farklı olarak, bebeklerdebu tür hastalık, özellikle bir yıla kadar bebeklerde, biraz farklı şekilde ilerlemektedir. Sorun şu ki, bu yaşta çocuğun burnunu biriken mukustan henüz bağımsız bir şekilde kurtarması mümkün değildir. Buna ek olarak, bebekteki burun yapısı daha şiddetli bir rinit seyrine katkıda bulunur.

Tıbbi preparatlar

Bebeklerde sümük olursa doktorlarimunnomoduljator "Derinat" (Rusya imalatı) kullanmanızı öneririz. Bu yeni doğumların ilk günlerinden itibaren uygulanmasına izin verilmektedir. İlaç, günde iki ila dört kez bebeğin burnunu aşılayan damla şeklinde salınır. Bu ilaç sadece iyi tolere edilmez, aynı zamanda rinit oluşturan mikroplara karşı savaşır.

Nozul içinde biriken balçıkların kurumasına gerek kalmaması önemlidir, bu durum bebeğin ağızla birlikte solunum yapmaya başlamasını sağlar ki bu da pnömoni veya bronşit olma riskidir.

En yaygın ve ekonomik yolrinitden kurtulmak - bebeğin burun sinüslerini tuzlu su çözeltisi ile yıkamak (salin solüsyonu). Her otuz dakika içinde aşırı dozdan korkmadan burunda üç ila dört damla damlayabilirsin. Ayrıca, yenidoğanlarda sümük "Aquamaris" damla ile durulama ile tedavi edilebilir.

Kan damarlarını daraltmaya yardım eden damlalar, "Nazivin",en fazla üç gün kullanmayın. "Laferon" ilacını, günde iki veya üç kez bir damlacık üzerinde bir nozulun içine kazarak kullanabilirsiniz. Popüler ilaç "Delufen" da günde iki kez, ancak sadece bir sprey içinde kullanılabilir. İlacın seçimi en iyi şekilde tek yolla veya başka bir şekilde önerecek olan doktora (salin solüsyonları hariç) emanet edilir. Yapmamanız gereken şey, tüm ilaçları üst üste atmak ve bunun hastalıkla daha çabuk başa çıkmasına yardımcı olmasını umuyor.

Genel İpuçları

Bebekte sümük sadece tedavi edilmemelidir.Genel tavsiyelere bağlı kalarak bunu yapmak önemlidir. Bebeğin bacakları sıcak tutulmalı, taslaklardan kaçının. Çocuğunuzu olabildiğince sık emzirin. Bebek zaten karışımı yiyorsa, ona daha fazla içecek verdiğinizden emin olun (bu su, çocuk çayı, komposto olabilir). Ve dezenfeksiyon önlemlerini unutma! Tüm odalarda tabaklarda ince kıyılmış sarımsak bulunan büyükannelerin tavsiyelerini hatırlayın.

Bebekte Soply, bir emme ünitesi gibi harika bir yardımcının yardımıyla çıkarılabilir. Özellikle rinitin şiddetli formlarında, ağır burun tıkanıklığında yararlıdır.

Bebeklerde yaygın soğuk algınlığı tedavisinde yaygın olarak kullanılan sadece geleneksel değil, aynı zamanda tek bir nesil tarafından test edilen halk ilacı anlamına gelir.

Kalanchoe suyu mükemmel bir örnektir. Bitkinin alt yapraklarından birini seçin, yıkayın ve suyu sıkın. Sonra hamuru çözelti içine almaktan kaçınmak için katlanmış birkaç kez gazlı bezlerden süzün. En küçük çocuklara, meyve suyu 1 ila 1, anne sütüyle, daha büyük çocuklarla - suyla (kaynatılmış) seyreltilir. Aşağıdaki noktayı dikkate almak önemlidir. Eğer bebeğin ucu çok şişmiş ise suyu gömebilirsiniz, böylece sadece hapşırmak için değil, aynı zamanda sümükten kurtulmak da mümkün (sadece "uçup"). Engellenen sinüslerde ilk önce bir çocuğun vazokonstriktörüne daldırın. Kalanchoe suyu, burun akıntısının daha hızlı aşılmasına yardımcı olur, ancak bazı durumlarda bozulmaya yol açabilir. Bu nedenle, çok ılımlı ve dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır (özellikle ilk kez).

Bebeğinizdeki sümüğün erişilebilir ve güvenli yollarla nasıl tedavi edileceği 2019

Bebeğinizdeki sümüğün erişilebilir ve güvenli yollarla nasıl tedavi edileceği 2019

Related news

 • Kalpli En Güzel Saç Örgü Modelleri
 • Tüm Haberler
 • Rahmin endometriozisi. Tedavi ve Belirtiler
 • Canlandırıcı İçecek
 • Çok değişkenli tavuk midelerini pişirmek ne kadar kolay

 • Bebeğinizdeki sümüğün erişilebilir ve güvenli yollarla nasıl tedavi edileceği 100

  Bebeğinizdeki sümüğün erişilebilir ve güvenli yollarla nasıl tedavi edileceği


  Bebeğinizdeki sümüğün erişilebilir ve güvenli yollarla nasıl tedavi edileceği 55

  Bebeğinizdeki sümüğün erişilebilir ve güvenli yollarla nasıl tedavi edileceği 39

  Bebeğinizdeki sümüğün erişilebilir ve güvenli yollarla nasıl tedavi edileceği 77

  Bebeğinizdeki sümüğün erişilebilir ve güvenli yollarla nasıl tedavi edileceği 54

  Bebeğinizdeki sümüğün erişilebilir ve güvenli yollarla nasıl tedavi edileceği 34

  Bebeğinizdeki sümüğün erişilebilir ve güvenli yollarla nasıl tedavi edileceği 23

  Bebeğinizdeki sümüğün erişilebilir ve güvenli yollarla nasıl tedavi edileceği 97

  Bebeğinizdeki sümüğün erişilebilir ve güvenli yollarla nasıl tedavi edileceği 8

  Bebeğinizdeki sümüğün erişilebilir ve güvenli yollarla nasıl tedavi edileceği 81

  Bebeğinizdeki sümüğün erişilebilir ve güvenli yollarla nasıl tedavi edileceği 71

  Bebeğinizdeki sümüğün erişilebilir ve güvenli yollarla nasıl tedavi edileceği 60

  Bebeğinizdeki sümüğün erişilebilir ve güvenli yollarla nasıl tedavi edileceği 2