Basınç yaraları. Tedaviden ve nasıl önleneceğinden 2019

Basınç yaraları. Tedaviden ve nasıl önleneceğinden 2019

Basınç yaraları. Tedaviden ve nasıl önleneceğinden 83 22.01.2019, 20:21

Basınç yaraları. Tedaviden ve nasıl önleneceğinden.

Hastaya uygun bakım sağlamak içinHangi yatakların ne olduğunu ve onlara nasıl davranacağını ve bunun bir kişinin sağlığını nasıl etkileyebileceğini açıkça bilmeniz gerekir. Sadece sorunun ciddiyetine dair farkındalık her şeyi doğru yapmak için uyarır.

Bedsores ölü deriye sahip bir sitedir. Kişiye kime ait olduğu konusunda yardımcı olmazsanız, bu nekrozun sınırları hızla artacak ve zamanla kangrene ve geri dönüşü olmayan süreçlere neden olacaktır. Bedsores için bakım onları tedavi etmekten çok daha kolaydır.

Yatakların 3 aşaması vardır:

 • İlk aşama öncüller tarafından karakterize edilirCildin nekrozu. Bu yataklara izin vermemek için gerçekçi değildir, tedaviden daha sonra bu seçeneklere birazdan bahsedilecektir. Her şey cildin soluklaştığı gerçeği ile başlar, bunu venöz hiperemi takip eder ve sonra bulanık sınırlarla birlikte bir siyanoz vardır.
 • İkinci aşamada doku nekrozu gelişircilt ve altında. Basınç ülserleri doğada endojen ise (gelişme cildin altında başlar), etkilenen bölge bol pürülan akıntıya sahip nemli bir kangrene benziyor. Ekzojen versiyonda (deri ile başladı), nekroz kuru.
 • Genellikle üçüncü aşama iyileşir. Tedavi 1. aşamada verilmediyse, tam olarak 2 olur.

Etkilenenlerin en sık görülen yerlerisiteler: skapula, sakrum ve topuklu alan. Hasta hala buradayken, cilt ve dokular yataktan ve kemiklerden en büyük baskıya maruz kalır. Uygun olmayan bakım ile kirlenmiş deriden bulaşma katılabilir, bu da decubitusun derinleşmesine ve yayılmasına yardımcı olur.

En doğru tedavi yöntemi önleme. Bunu yapmak için şu kurallara uymalısınız:

ü Hastanın yatak ve giysileri dikiş veya kabartma olmamalıdır. Kumaş üzerinde kırışıklıklar ve kırışıklıklar oluşmayacak şekilde, bir kişinin üzerine bastırma veya serme işlemi izlenmelidir.

ü Hastanın hijyenini dikkatlice izleyin: bulaştıktan hemen sonra kıyafetleri değiştirin, deriyi idrar ve dışkılardan birkaç kez yıkayın ve kurulayın.

ü Yatağı değiştirmek için kişiyi sık sık yan ve arka tarafa çevirin.

İlk aşamada bedsores için bakım yeterlidirBasit: Önleyici tedbirler geliştirilir, etkilenen alanların tekrarlanan sıkışıklığı önlenir ve gerekli yerler işlenir. Genellikle, bir tedavi olarak, potasyum permanganat% 5 veya% 10 konsantrasyonda silin, daha sonra her şeyi yeşilliklerle tedavi etmek gerekir.

Eğer yatak örtüleri ortaya çıktıysa, tedavi etmekten ziyadesoru Fakat bununla önceden ilgilenmek daha iyidir. Sık sık, hem yatak örtüleri hem de önlenmesi için, gerekli alanlara otomatik hava enjeksiyon sistemi ile özel yatakların kullanılması tavsiye edilir. Böyle bir ürünün yüzeyi lastikleştirilmiştir, bu yüzden tehlike yoktur. Anti-bedsore minderler, her bir kişinin vücuduna uyum sağlar. Onları evrensel bir seçenek kılan şey.

Böyle bir yatak satın almak için fırsat yoksa, o zamanKütük altında bir kauçuk çember konur, bir bezle kaplanır, böylece en sorunlu yer deliğin üzerindedir. Topukların altında, daha önce sıkıca katlanmış olan havlular uzanır ve boynun altında, bir topuklu simit bezi koymanız gerekir, böylece omuz bıçakları yatağa doğru bastırılmaz.

Dekübitin ikinci aşaması olsaydı tedaviye- Hastanın temel tedavisini yapan doktor istenir. Litik enzimlerle özel merhemler kullanmak mümkündür, granülasyonların görünümünden önce nemli pansumanlar uygulanır, bazen tüm etkilenen bölgeler hidrojen peroksit ile tedavi edilir ve ölü dokuyu çok dikkatli bir şekilde çıkarır. Basınç yaraları çok büyük olursa, cerrahi müdahale gerekir, bu işlemden sonra yara kuru halde tutulur, gazlı bez veya diğer pamuk yumuşak dokudan bandajlar uygulanır.

Ancak, en başından zor bir duruma giren kişiyi dikkatlice izlemek daha iyidir çünkü onun yerinde herhangi bir şey olabilir.

Basınç yaraları. Tedaviden ve nasıl önleneceğinden 2019

Basınç yaraları. Tedaviden ve nasıl önleneceğinden 2019

Related news

 • Gazeteci Eroğlu: Selefiler, Diyanet’in bazı dini bilgileri sakladığını düşünüyor
 • Sağlıklı Saç Derisi İçin Esmer Şeker İle Bakım
 • Türkiye’nin S-400 alımı, ABD için felaket olurdu’
 • Ratatuy Yapılışı

 • Basınç yaraları. Tedaviden ve nasıl önleneceğinden 43

  Basınç yaraları. Tedaviden ve nasıl önleneceğinden


  Basınç yaraları. Tedaviden ve nasıl önleneceğinden 71

  Basınç yaraları. Tedaviden ve nasıl önleneceğinden 99

  Basınç yaraları. Tedaviden ve nasıl önleneceğinden 66

  Basınç yaraları. Tedaviden ve nasıl önleneceğinden 90

  Basınç yaraları. Tedaviden ve nasıl önleneceğinden 74

  Basınç yaraları. Tedaviden ve nasıl önleneceğinden 22