Balık karanchs: ilginç gerçekler ve fotoğraflar 2019

Balık karanchs: ilginç gerçekler ve fotoğraflar 2019

Balık karanchs: ilginç gerçekler ve fotoğraflar 57 08.02.2019, 02:56

Balık karanchs: ilginç gerçekler ve fotoğraflar

Caranx - perküsyon grubundan balık. At uskumru ailesine aittir, çünkü bu balıklara benzemektedir. Dev taş ocağı, elmas ocağı - bunların hepsi bir tür isimler.

Hawaii balıkçılar karanx denirbir güç sembolü. Ve bunun sebebi, olta yakalanmasına sebep olan balıkların tutması o kadar kolay değildir, çünkü kıskanç kalıcılığı ve gücü ile yan yana atmaktadır. Ve ağırlığı ve uzunluğu nedeniyle onu daha da zorlaştırıyor.elmas karat

Dev bir taş ocağı neye benziyor?

Ancak herkes gibi dev bir karabalığı yakalayınat uskumru temsilcileri, Kızıldeniz sularında mümkündür. Ek olarak, egzotik balık tutkunları Tayland, Filipinler ve Malezya, Hawaii ve Afrika kıyılarından yakalayabilirler. Dev caranx'ın yakalandığı gerçeği, bir dizi özellikten anlaşılabilir:

 • Balık karkasının başından başın ucuna kadar olan uzunluğu 170 cm'dir;
 • yetişkinlerde olduğu gibi kiloya 62 kg ulaşır;
 • balığın başı büyüktür ve gövde kenarlarından hafifçe düzleşmiştir;
 • vücudun renklendirilmesi cinsiyete bağlıdır: erkeklerde karanlık, neredeyse siyah ve dişilerde - simli;
 • Balık gövdesindeki pullar küçük ve incedir;
 • kuyruk hafif sivri.
  caranx balık fotoğrafı

Caranxes Türleri

Caruncle fish çeşitli tiplerde olabilir:

 1. Altın ocağı. Bu temsilci orta vücut büyüklüğü ile donatılmış - 40 cm, ağırlık 2-2,5 kg ulaşır. Gövde rengi - altın.
 2. Büyük taş ocağı. Baştan kuyruğa kadar olan vücut uzunluğu 1 m, ağırlık - 20 kg. Balıklar kıyıya yakın, çoğunlukla yalnız yaşıyor.
 3. Senegal ocağı. Bu temsilci en küçük balık türüdür. Gövde uzunluğu 35 cm'yi geçmez, gövde yanlardan kuvvetli bir şekilde düzleştirilir, kafa ana hatları işaret eder. Yalnız, balık son derece nadiren hareket eder, çünkü bunlar okul türüdür.

Doğal koşullarda devasa çark

Karavanlar, yaşamsal aktivitelerini 100 metreden daha fazla olmayan derinlikteki sığ balıklardır.Yaprakların yakınında, deniz koylarında ve lagünlerde büyük kümeler görülmektedir.

Olgunlaşmamış balık örnekleri ağırlıklı olarak hareket eder.Yaşam becerileri için gerekli olan akınlar. Genel olarak, avlanma hakkında konuşuyoruz, çünkü sürüde ganimeti yakalama şansı bazen. Bununla birlikte, madencilik çevrildiğinde, her taş ocağı kendi kendini açıklayıcı hale gelir, bu nedenle türlerin yalnızca en büyük ve daha tecrübeli temsilcileri "bir parçayı ele geçirmeyi" başarırlar. Bu balıklarda avlanma, onların temsilcileri en hareketli ve aktif olan sabahın erken saatlerinde gerçekleşir.

Caruncles yetişkinliğe ulaştığında, sürüleri parçalanır ve her balık daha da uzaklaşır.

At uskumru avcılarının bu temsilcileri ve diğer deniz yaşamı hakkında beslenenler. Saldırılarının amacı küçük yavru, kafadan bacaklı yumuşakçalar ve bazı kabuklu türler.

Karavanlar belirli mevsimlerde göç edebilir. Hareketleri, kalıcı habitatlarının 30 km güneyinde gerçekleşir ve genç temsilciler 70 km'lik mesafeleri kapsayabilir.dev kırat

madencilik trevally

Bir elmas karat balık yakalamak için giderendüstriyel ölçekler. Her yıl balık avı 4 ila 10 ton av yapar. Fakat bu tür göstergeler en azından bu aşamada bu deniz temsilcilerinin sayısını tehdit etmemektedir.

Deniz tatilinde off-site balıkçılığı vardıraçık denizden geçen turistler için. En büyük balıkların avı, bazen de rekabetçi formda bile bir dev sazan yakalaması var.

Yakalanan balık turistleri, çeşitli yemek tarifleri kullanarak pişireceği tesisin restoranına atfedilebilir.taş ocağı balık

Dev bir karabina için balıkçılık

Kızıldeniz'in sıcak ülkelerinde istirahat, avidBalıkçılar sadece balık tutmak için böyle bir eğlenceyi kaçıramazlar. Dev bir karabalığı yakalamak, sakin ve huzurlu bir egzersiz değil, gerçek bir uç ve gücünüzün bir testi.

Böyle bir balık büyük bir ağırlık ve uzunluğa sahip olduğu için, balık avı sıradan bir olta yardımı ile yapılmaz. Balıkçılık için kullanılan tekniğe trolling veya casting denir.

Ağırlıklı olarak balık tarafından beslenen yem,popper denir. Başarılı yakalama için başarı faktörlerinden biri de yemin doğru döküm olmasıdır. Caranx, popper'in suyunun yüzeyindeki etkisinden anında sese tepki verir ve hemen kaynağına yönelir.

Tabii ki, balıkçılığa gitmeden önce yeni başlayanlar için, deneyimli balıkçılar böyle bir balık için avlanma tüm incelikleri hakkında konuşacağız ayrıntılı bir brifing yapılacaktır.

Dev bir karacanın yakalanmasıyla,sadece erkekler. Bu etkinlik, maharetin yanı sıra, önemli bir fiziksel güç gerektirdiğinden. Sonuçta, bir uskumru gibi bir av tüfeğinin böyle bir temsilcisi, bir yemle yakalandıktan sonra, dönüp bükmek için güçlü bir kuvvetle başlar. Bu tür eylemlerden, balıkçı aşırıya kaçabilir, bu yüzden karanks'in kopma girişimlerine dayanabilmesi gerekir.

Çoğu zaman, avı yakalayan balıkçılar, bir karanx balığı ile fotoğraf çekerler ve onu serbest bırakırlar.

Carax gelen yemekler

Carax balık için en popüler tarifi"Julien" Bu balığın yakalandığı ve profesyonel olarak pişirildiği sıcak tatil ülkelerinin restoranlarında böyle bir yemeği bulabilirsiniz. Bu tür tatil örnekleri Tayland, Hawaii, Mısır'dır.

Reçete basit olduğundan, ev yemekleri yapma koşullarında "Julienne'ı karidesli karankslerden" hazırlayabilir ve kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Asıl mesele Rus raflarında balık karkas bulmak.

Yemek için ihtiyacınız olacak:

 • balık karançalı - 300 g;
 • karides - 300 g;
 • krem - 50 ml;
 • peynir - 100 g;
 • maydanoz - 1 demet.

hazırlık

Carankas parçalara ayırdı. Karidesler, pişmiş bir biçimde, hindistancevizi tabanının altına yerleştirilir. Onları krema ile serpin ve yukarıdan doğranmış balıkları koyun. Yine, tüm krema dökün. Tuz ve karabiber Rendelenmiş peynirle serpin ve hindistancevizi fırına gönder. 200 ° C'de 15 dakika hazırlayın. Bitmiş julienne, üstüne serpilmiş maydanoz ile servis edilir.karanchs balık tarifleri

Karans Rus sakinlerinin favori balıkları oldu. Filetoları kızartılmış, fırınlanmış ve tütsülenmiş. Et, hassas ve lezzetlidir.

Çekici görünümü, etkileyiciStavridov ailesinin balıklarının büyüklüğü, erkeklerin fiziksel gücü ve el becerilerinin gerçek bir testidir. Bu nedenle, Tayland, Hawaii veya Afrika'da dinlenmek, yarışmalar şeklinde gerçekleşen egzotik balıkçılığa gitmeye değer. Karanx balıklarının boyutu ne olursa olsun, gerçek bir kupa olacak.

Balık karanchs: ilginç gerçekler ve fotoğraflar 2019

Balık karanchs: ilginç gerçekler ve fotoğraflar 2019

Related news

 • Engelli ve yaşlılar için go-arabaları: türleri, tanımı, seçim kuralları
 • SAVUNMA TAKIMI FENERBAHÇE
 • Renkli Çizgili Kazak
 • Çocuk ne düşledi - bir oğlan Genel yorum

 • Balık karanchs: ilginç gerçekler ve fotoğraflar 8

  Balık karanchs: ilginç gerçekler ve fotoğraflar


  Balık karanchs: ilginç gerçekler ve fotoğraflar 83

  Balık karanchs: ilginç gerçekler ve fotoğraflar 44

  Balık karanchs: ilginç gerçekler ve fotoğraflar 52

  Balık karanchs: ilginç gerçekler ve fotoğraflar 86

  Balık karanchs: ilginç gerçekler ve fotoğraflar 62

  Balık karanchs: ilginç gerçekler ve fotoğraflar 66