Bakire Undying Color. Simgenin anlamı ve tarihi 2019

Bakire Undying Color. Simgenin anlamı ve tarihi 2019
20.07.2019

Bakire Undying Color. Simgenin anlamı ve tarihi 64

Bakire "Undying Color". Simgenin anlamı ve tarihi

Hemen hemen her simgenin kaynağıve bazen, çok net değil, hikayesi. Ve en ilginç ve sıradışı olan antik görüntülerle ilgili hikayelerdir, ayrıca bir kereden fazla mucizeler vardır. Bu tam olarak Kutsal Bakire "Undying color" ın simgesidir.
simgenin anlamının solma rengi

İkonun kökeni tarihi

Bu görüntü Rusya’da nasıl ve ne zaman ortaya çıktıysa,bilinmemektedir. Bu birçoğunun çözmeye çalıştığı bir gizem. Belki de simge bu kadar çok hikaye ve efsane kazanmıştır? Ancak, hacıların onlarla birlikte getirdiği, 17 yaşındaki Rusya'da görüntünün ortaya çıkma zamanını düşünün. Fakat kesin olarak, adını nasıl ve neden kazandığı bilinir. Simge, Tanrı'nın Annesi'nin onuruna verilen ilahiler sayesinde çağrılmaya başladı. Ayrıca, antik çağlardan beri Tanrı'nın Annesi, her zaman çiçek açan ve tazeliğini ve güzelliğini asla kaybetmeyen bir çiçekle karşılaştırılmıştır.

Kutsal Bakire "Undying color": ikonun anlamı

Bu görüntünün anlamı gerçekten harika. Saflık ve bütünlüğü sembolize eder. Bu nedenle kızlar, geleceğin eşi için masumiyeti korumak isteyen kızların dualarıyla ikona geliyorlar. Bu arada, Tanrı'nın Annesi'nin kocasını seçmesine yardım etmesi istendiğinde, ona da dönüyorlar. Çoğu zaman, gençlerin nimeti ile, kullanılan "Solmayan renk" dir. Bir kadının aile hayatındaki simgesinin değeri de çok büyüktür - ağır kadın payına düşen tüm olumsuzluklarla başa çıkmaya yardımcı olur.

Virgin solmayan renk değerinin simgesi

İlginç!

İnsanlar arasında ikonun dua edilmesi durumunda bir görüş var.Kutsal Bakire Meryem "Solmayan renk", o zaman gençlik ve güzellik sizi uzun yıllar bırakmayacak. Ve aynı zamanda başkalarından sevgi ve tanıma elde edilmesine yardımcı olur. Ancak bu görüş, anneden kızına geçtiği için, gizli bir sır olarak saklandı.

Kutsal Bakire "Ölümsüz renk" simgesi

Ne kadar dikkat çekici? Tuvalde soldaki bebeği tutan Bakire ve sağda beyaz zambak çiçeği tasvir edilmiştir. O, dualarında dua ettikleri Kutsal Bakire'nin saflığının ve sonsuz güzelliğinin işareti olarak kabul edilir: "Sen, bekaretin kökü ve güzelliğin sürekli çiçeği." Elbette, gülün bakikinde ya da başka bir çiçeğin elindeki zambak yerine yorumlamalar vardır. Bu arada, birçok simge "Undying color" birbirinden çok farklı. Ama hepsinde ortak bir sebep var - çiçekler. Tanrı'nın annesi, bir bebek gibi tüm simgelerin içinde, kraliyet kıyafetleriyle bezelidir.

"Solmayan renk": simgenin anlamı. EfsanelerKutsal Bakire Meryem solmayan renk simgesi

Bildiğiniz gibi, ikonun kaynağı gizemle kaplıdır,ancak seneler veya Ortodoks takvimine bakabilirsin. Görüntülerin Athos Dağı ile ilişkili olduğu bir arsaya sahipler. Onun eteklerinde ölümsüz büyüdü. Ama sonra adil bir soru var: "Niye zambaklar ikon üzerine yazıyor?" Aynı kaynaklara göre, daha önce Kutsal Bakire "Undying color" imgesi biraz farklı yazılmıştır. Tahtta ve ellerinde çiçeklerle sarılı bir asa ile tasvir edilmiştir. Ama zamanla, karmaşık parçalar tuvallerden kayboldu ve sadece güzelliği ve pasifleştirmesiyle etkileşen görüntü kaldı.

Resimdeki mucizeler

Bakire "Undying renk" simgesi, anlamen mucizevi var. Gençleri korumak, evlenmek ya da bir aileyi kurtarmak için hiçbir şey yapmıyor. Ve birçok yazar, eserlerinde, bir ikonun bir çiçek tarafından yaratılan mucizelerin nasıl yapıldığı hakkındaki hikayelerini anlatıyor. Mesela, keşiş Meletiy, Bakire'nin zambakının 1864'te nasıl iyileştiğini anlatıyor. Onun bunu anlatıyor "Kutsal Athos Dağı son zamanlarda işlenen Mucizeleri Our Lady, The Tale."

Ve sonunda

Bu görüntü tüm kadınlar tarafından eski zamanlardan saygı duyuluryaşları. Bakire “Undying color” (simgesinin anlamı herkes tarafından bilinmemektedir), adil cinsiyette gerçek huşu ve sevgiye neden olmaktadır. Bilinçaltında kadınlar buna çekiliyor. Ve boşuna değil! Onun mucizeleri gerçekten ölçülemez.

Bakire Undying Color. Simgenin anlamı ve tarihi 2019

Bakire Undying Color. Simgenin anlamı ve tarihi 2019

Related news

 • Bilgisayar bilimi ile ilgili bilgiler
 • Varenıkı nedir Varenıkı nasıl yapılır
 • Pilav Tarifi-Arpa şehriyeli sebzeli pilav-hindi eti kavurma nasil yapilir-Aksam yemegi-Yemek Tarifleri
 • Rüyada Altın Görmek
 • İngiltere ve Çinden ortak nükleer santral

 • Bakire Undying Color. Simgenin anlamı ve tarihi 84

  Bakire Undying Color. Simgenin anlamı ve tarihi


  Bakire Undying Color. Simgenin anlamı ve tarihi 60

  Bakire Undying Color. Simgenin anlamı ve tarihi 59

  Bakire Undying Color. Simgenin anlamı ve tarihi 22

  Bakire Undying Color. Simgenin anlamı ve tarihi 50

  Bakire Undying Color. Simgenin anlamı ve tarihi 96

  Bakire Undying Color. Simgenin anlamı ve tarihi 23

  Bakire Undying Color. Simgenin anlamı ve tarihi 53

  Bakire Undying Color. Simgenin anlamı ve tarihi 75

  Bakire Undying Color. Simgenin anlamı ve tarihi 96

  Bakire Undying Color. Simgenin anlamı ve tarihi 84

  Bakire Undying Color. Simgenin anlamı ve tarihi 40

  Bakire Undying Color. Simgenin anlamı ve tarihi 85

  Bakire Undying Color. Simgenin anlamı ve tarihi 94

  Bakire Undying Color. Simgenin anlamı ve tarihi 5